דיווח: סמסונג תציג שבב עם מעבד גרפי של AMD בהמשך השנה

לוגו Samsung צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

סמסונג מתכננת להציג את הפתרון החדש שלה לשוק המחשבים, כאשר על פי דיווח חדש המגיע מקוריאה מתכוננת החברה להשקת שבב ה-Exynos 2200 במחצית השנייה של 2021, שבב שישלב מעבד גרפי של חברת AMD ויהיה מיועד לשילוב במחשבים ניידים ואולי גם בטאבלטים וטלפונים.

זו לא הפעם הראשונה בה אנו שומעים על פיתוח משותף בין סמסונג ו-AMD, שיביא את יכולותיה של יצרנית הטלפונים הגדולה בעולם בתחום ייצור השבבים יחד עם הניסיון העשיר של AMD בתחום הגרפי, ובעוד אנו ממתינים לראות כיצד יראה פתרון משולב שכזה בתחום המובייל, מעיד הדיווח הנוכחי דווקא על הצגת שיתוף הפעולה הראשון בתחום המחשוב האישי, אם כי הוא עשוי להיות רלוונטי גם עבור הטלפונים של החברה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הדיווח מתייחס לדברים של גורמים בתעשייה אשר לפיהם “שבב ה-Exynos החדש ייוצר בתהליך ה-5nm של סמסונג ויציג רמה גבוהה של ביצועים ויעילות גבוהה בצד הסוללה, כשהוא יהיה טוב גם עבור מחשבים ניידים וגם עבור סמארטפונים“.

על שיתוף הפעולה עם AMD הודיעה סמסונג עוד ב-2019, אך מאז לא הציגו השתיים מוצר משותף באופן רשמי. דיווחים קודמים העידו על האפשרות כי AMD תעביר חלק מייצור השבבים הנוכחי שלה למפעלי הייצור של סמסונג, כך שהיא לא תצטרף להסתמך על הייצור של חברת TSMC בלבד, וייתכן כי מדובר בחלק משיתוף הפעולה בין שתי החברות. דיווח נוסף הציג בעבר מידע לא מאומת הנוגע לביצועים הגרפיים של השבב החדש של סמסונג מול שבב ה-A14 Bionic של אפל, והציגו ביצועים עדיפים לשבב של סמסונג.

המלחמה הגדולה על שוק השבבים בעיצומה, כאשר חברות רבות בוחרות להציג פתרונות חלופיים לשבבים הקלאסיים שהגיעו מצד אינטל ו-AMD. עוד ועוד חברות בוחנות בימים אלו את האפשרות למעבר לפיתוח שבבים מבוססי הארכיטקטורה של חברת ARM הבריטית, כאשר אפל כבר הספיקה להציג מספר מוצרים הנשענים על שבב ה-Apple M1 שפיתחה, אך ברקע מלחמת החימוש הזו לשבבים חזקים יותר למובייל, לטאבלטים ומחשבים, אנו עדיין נמצאים בעיצומו של משבר שבבים חמור, אשר גורם להשקות של מוצרים רבים בעולם להידחות שוב ושוב.

השוואת מפרטים