גוגל הציגה את מערכת ה-Wear OS החדשה שתחליף את את Tizen של סמסונג

מערכת ה-Wear OS החדשה (מקור גוגל)

גוגל (Google) הכריזה על שידרוג משמעותי במיוחד למערכת ההפעלה Wear OS המיועדת לשעונים חכמים במהלך כנס המפתחים Google I/O 2021 השנתי שלה. הגרסה הבאה של Wear OS תגיע כשיתוף פעולה חדש בין החברה לסמסונג, כאשר היא תשלב תכונות ממערכת ה-Tizen, בה משתמשת סמסונג בשעוניה החכמים ובמוצרים נוספים, ותציע ביצועים משופרים, זמן סוללה ארוך יותר ומגוון גדול של אפליקציות חדשות.

בעוד ששמועות שקדמו לאירוע ציינו כי סמסונג צפויה להשתמש ב-Wear OS של גוגל בשעונים החכמים הבאים שלה,ההכרזה הנוכחית חשפה כי שתי החברות מתכננות להציג יחדיו גרסה חדשה לגמרי של מערכת ההפעלה, שתשלב לתוכה תכונות מ-Tizen. הגרסה החדשה תאפשר ליצרנים ליצור ממשק (UI) יעודי לשעונים שלהם, כאשר משתמשים יזכו למגוון גדול הרבה יותר של אפליקציות לשעון הודות למתן גישה רחבה יותר למפתחים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

לפי גוגל, המערכת החדשה צפויה להציג שיפור של עד 30 אחוזים בזמן הפעלת היישומים על השעון החכם וחווית שימוש חלקה הרבה יותר לעומת הדור הקודם, כאשר היא תציע גם זמן סוללה משופר ומגוון גדול יותר של אפליקציות עבור משתמשי ה-Wear OS. החברה צפויה להציג גרסאות חדשות ל-Google Maps ו-Google Assistant המיועדות עבור שעונים חכמים, פיצ’רים מסדרת שעוני ה-Fitbit, אותה גוגל רכשה ב-2019, וגרסה יעודית לנגן ה-YouTube Music עם תמיכה בהורדת מוזיקה לשעון.

שיפורי גרסת ה-Wear OS (מקור גוגל)

העובדה כי סמסונג זונחת את מערכת ההפעלה Tizen, שהפעילה את סדרת שעוני ה-Galaxy הפופולריים שלה במשך שנים רבות, היא החלטה גדולה עבור סמסונג וגוגל, שיצרו יחד מערכת חדשה. פרט מידע נוסף בהכרזה שיעניין את המשתמשים הישראליים נוגע לאפשרות הגעתו של Google Pay, שירות התשלומים ללא מגע של גוגל לישראל, כאשר החברה ציינה כי הוא יגיע ל-26 מדינות נוספות במהלך השנה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים