גוגל מציגה שינויים חדשים ל-Google Photos לפני שינוי מדיניות האחסון בשבוע הבא

Google Photos 5.0 (מקור גוגל)

שבוע לפני שינוי מדיניות האחסון של שירות Google Photos (“גוגל תמונות”), שתתחיל להחשיב מדיה “באיכות גבוהה” כחלק מנפח האחסון של המשתמשים החל מה-1.6, גוגל מציגה צמד כלים חדש ב-Google Photos לניהול טוב יותר של אחסון המדיה בשירות.

שירות אחסון התמונות Google Photos הוכרז במקור ב-2015, והציע למשתמשים הצעה חסרת תקדים בזמנו – אחסון מדיה בנפח בלתי מוגבל באיכות נמוכה יותר מזו המקורית, דבר שישתנה בשבוע הבא, עם סיום “חגיגת” האחסון ללא הגבלה של גוגל.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

החל מה-1.6, כלל התמונות והסרטונים שיועלו לשירות ה-Google Photos יקחו חלק מנפח האחסון של המשתמש המשותף בין כלל שירותי גוגל, בהם Gmail, Drive ו-Photos, נפח העומד על 15GB לבעלי חשבון חינמי. עם זאת יש להדגיש כי כל מדיה שתעלה ל-Google Photos עד ה-1.6 באיכות גבוהה ולא מקורית, לא תיחשב כחלק מנפח האחסון של המשתמש בחשבון הגוגל שלו.

כעת, לפני שינוי מדיניות האחסון החדשה ב-Google Photos, החברה הכריזה על מספר שינויים באפליקצייה שנועדו לעזור למשתמשים לנהל בצורה טובה יותר את נפח האחסון שלהם, החל מתצוגת נפח חדשה ששולבה באפליקציה ומציגה את חלוקת הנפח בין שירותי גוגל השונים וזמן משוער שנותר עד סיום הנפח הפנוי הקיים.

תצוגת שימוש בנפח אחסון בגוגל (מקור גוגל)

בנוסף לתצוגת נפח האחסון החדשה, גוגל תוסיף לאפליקציה עצמה כלי חדש לניהול המדיה של המשתמש, כאשר היא תאפשר למשתמשים לזהות בצורה מהירה ולמחוק תמונות וסרטונים גדולים, מטושטשים, צילומי מסך ועוד על מנת לפנות נפח אחסון.

שינוי קטן נוסף אותו גוגל עושה הוא שינוי השם של גיבוי התמונות “באיכות גבוהה” ל-Storage saver (“חיסכון באחסון”), כאשר בדומה למצב הקודם, תמונות יוגבלו לאיכות של עד 16 מגה-פיקסל ויכווצו במידה והן ברזולוציה גבוהה יותר, ואילו סרטונים יוגבלו ל-1080p. לעומת זאת, קבצי מדיה “באיכות מקורית” שיעלו באיכות הרגילה שלהם יתפסו מנפח האחסון של המשתמש כפי שהיה עד כה.

כלי ניהול המדיה החדש בגוגל תמונות (מקור גוגל)

נכון לעכשיו נותר עוד שבוע שלם עד לשינוי מדיניות האחסון של גוגל, כך שמומלץ למשתמשים למהר ולאחסן את התמונות והסרטונים שלהם מבלי שזה יחשב כנגד מכסת האחסון שלהם באיכות גבוהה. עם זאת, אפשר לשקול בחיוב את מגוון תוכניות האחסון של גוגל, המתחילות במחיר של 8 ש”ח בחודש או 80 ש”ח בשנה לנפח של 100GB.

לא מעט משתמשים לא היו מרוצים בלשון המעטה עת הגיעה ההכרזה על שינוי המדיניות של גוגל לפני כחצי שנה, פרק זמן ארוך מספיק שאפשר למשתמשים לחפש פתרונות אחסון חלופיים חדשים במידה והם רצו בכך, החל משירותי ענן מתחרים ועד פתרונות NAS לאחסון ביתי. עם זאת, בתור משתמש ותיק שמשלם על אחסון של 200GB במחיר של 120 בשנה, נוחות השימוש ב-Google Photos ושאר שירותי גוגל מהווים סיבה טובה מספיק לשקול לעבור לתוכנית אחסון בתשלום במידה וצריכים נפח אחסון גבוה יותר מה-15GB אותם מקבלים מגוגל בחינם.

השוואת מפרטים