רכישה חדשה של סוני מעידה על גל משחקי פלייסטיישן שיגיעו לשחקני PC

שלט סוני צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי

סוני ממשיכה להגדיל את התמקדותה בתחום המשחקים עם רכישה חדשה, והפעם מדובר בסטודיו ההולנדי Nixxes, אשר ידוע בעיקר ביכולותיו הטכניות ומשמש מספר מפתחי משחקים מוכרים, בהם IO Interactive, Eidos Montreal ו-Crystal Dynamics, לביצוע התאמות שיאפשרו לשחק במשחקים על גבי מחשבי PC.

יש להם תשוקה לשיפור משחקים והצגת החוויה הטובה ביותר לגיימרים“, ציין ראש מחלקת פלייסטישיין בסוני, הרמן הולסט (Hermen Hulst) בהתייחסו לרכישה. “Nixxes יהיו נכס עבור כולם בכל אולפני המשחקים של פלייסטיישן, ויעזרו לצוותים שלנו להתמקד במטרה הגדולה ביותר, והיא ליצור תוכן באיכות הטובה ביותר“, הוסיף.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

מטרת הרכישה של Nixxes ככל הנראה נובעת מתוך רצונה של סוני בהרחבה של יכולת התאמת המשחקים הבלעדיים שלה לקונסולת הפלייסטיישן למחשבים האישיים (PC), מה שעשוי להגדיל את מכירות המשחקים של האולפנים השונים עליהם היא מפקחת באופן משמעותי. סוני אף הקדישה חלק ממצגת למשקיעים שפירסמה במאי 2021 (קובץ PDF כאן) לרצונה בפיתוח צמיחה עתידית דרך “גישה שמעבר לקונסולות”.

עד כה עבדה סוני באיטיות בכל הנוגע להתאמת משחקיה הבלעדיים לפלייסטיישן לפלטפורמות נוספות, כאשר בשנה שעברה ראינו את המשחקים Days Gone ו-Death Stranding מ-2019 עושים דרכם ל-PC ויחד איתם גם את Horizon Zero Dawn מ-2017, ובחברה כבר אישרו כי בקרוב נראה גם את Uncharted 4: A Thief’s End מגיע למשחק במחשב האישי.

אסטרטגיית המשחקים הבלעדיים אמנם לא צפויה להיעלם מהעולם בזמן הקרוב, כשבסוני מתכננים להמשיך ולהשיק משחקים באופן בלעדי לפלייסטיישן, ולאחר “תקופת צינון” מסויימת להשיקם גם עבור המחשבים האישיים. אך נדמה כי גל הרכישות האחרון של מיקרוסופט והתאימות של משחקי Xbox לווינדוס מתחילים להראות אותותיהם ולאיים על השליטה הבלתי מעורערת של סוני בתחום הקונסולות, מה שמוביל אותה לתת פוקוס גדול יותר על משחקים בתקופה האחרונה, כאשר על פי דיווח שהגיע מוקדם יותר השנה, בסוני מתכננים להתמקד לא רק בהאצת פיתוח משחקי AAA, אלא גם במשחקים במובייל.

השוואת מפרטים