הדלפה חדשה מציגה 6 סדרות מעבדי Alder Lake לניידים

לוגו אינטל צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

הדלפה חדשה חושפת את משפחת מעבדי ה-Alder Lake הניידים הבאים של אינטל, הכוללת לא פחות מ-6 סדרות מעבדים שונות שיגיעו בתצורת big.LITTLE, בדומה למעבדי ARM, עם ליבות חזקות וחלשות המשולבות במעבד אחד. בין המעבדים נמצא את ה-H55 החדשים שיציעו את הביצועים הגבוהים ביותר במשפחה עם 8 ליבות חזקות ו-8 ליבות חלשות.

מעבדי ה-Alder Lake הם הדור השני של מעבדי אינטל ההיברידיים המשלבים ליבות חלשות וחזקות ואמורים לצאת באוקטובר הקרוב, כאשר הם משתמשים בטכנולוגיית ה-Foveros של אינטל על מנת לשלב ליבות Golden Cove חזקות וליבות Gracemont חלשות ביחד, בדומה לתצורת ה-big.LITTLE של ARM. הם צפויים להגיע בייצור ה-Enhanced SuperFin הבא של אינטל שיחליף את ה-10nm SuperFin הנוכחי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

ההדלפה החדשה מציגה את משפחת מעבדי ה-Alder Lake הניידים המלאה עם סדרות חדשות כמו ה-M5, שמיועד לטאבלטים ומגיע בתצורת 1+4 בצריכה נמוכה, וה-H55, שמגיע כמעבד החזק ביותר של אינטל בתצורת 8+8.

מפת מעבדי ה-Alder Lake המלאה:

 • סדרת מעבדי M –
  • מעבדי M5 – מעבדים לטאבלטים עם צריכה של 5-7W המגיעים עם ליבת אחת חזקה ו-4 ליבות חלשות, יחד עם 48 או 64 יחידות עיבוד גרפיות (EU).
  • מעבדי U9 – מעבדים לניידים אולטרה דקים עם צריכה של 9-15W המגיעים עם 2 ליבות חזקות ו-4/8 ליבות חלשות, יחד עם 80 או 96 יחידות עיבוד גרפיות (EU).
 • סדרת מעבדי P –
  • מעבדי U15 – מעבדים לניידים דקים וקלים (Thin & Light ) המגיעים בתצורה זהה למעבדי ה-U9 בתדרים גבוהים יותר עם צריכה גבוהה יותר של 12/15/20W.
  • מעבדי U28 – מעבדים לניידים קלים וקלים עם ביצועים גבוהים המגיעים עם צריכה של 20-28W, המגיעים עם 4 או 6 ליבות חזקות ו-8 ליבות חלשות יחד עם 96 יחידות עיבוד גרפיות.
  • מעבדי H45 – מעבדים לניידים דקים עם ביצועים גבוהים המגיעים בתצורה דומה למעבדי ה-U28 בתדרים גבוהים יותר עם צריכה של 35-45W.
 • סדרת מעבדי S –
  • מעבדי H55 – מעבדים לניידים עם ביצועים מקסימליים עם צריכה של 45-55W, המגיעים עם 8 ליבות חזקות ו-8 ליבות חלשות יחד עם 32 יחידות עיבוד גרפיות.
מפת מעבדי ה-Alder Lake (מקור HXL)

כמו בכל הדלפה צריך לקחת את המידע בעירבון מוגבל, אך עם זאת נראה כי אינטל מתכננת לתת מענה יעודי לכל קטגוריה עם לא פחות מ-6 סדרות מעבדים שונות. החל ממעבדי ה-U9 ו-U15, שיהיו מעבדי המיינסטרים של החברה בתצורת 2+4/8, מעבדי ה-U28 ו-H45 למשתמשים שדורשים ביצועים גבוהים יותר בתצורת 4/6+8, ולבסוף מעבדי ה-H55 למשתמשים שדורשים ביצועים מקסימליים עם תצורת 8+8 וליבה גרפית חלשה מאחר והם מיועדים להשתמש בכרטיס גרפי יעודי נפרד.

השוואת מפרטים