גרסת הבטא החדשה של וואטסאפ מוסיפה אפשרות חיבור ממספר מכשירים במקביל

אחרי הרבה זמן המתנה, וואטסאפ (WhatsApp) החלה לאפשר את פיצ’ר ה”מכשירים מקושרים” (multi-device) בגרסת בטא ראשונית לחלק מהמשתמשים, מה שיאפשר חיבור לאותו חשבון וואטסאפ מעד 4 מכשירים שונים במקביל מבלי להיות תלויים במכשיר הסלולרי שלהם כפי שהיה עד היום עם שירות הרשת של החברה. יש להדגיש כי מדובר בבטא מוקדמת בלבד, ולכן צפויות בעיות בחיבור המרובה החדש.

אחרי שבינואר האחרון התחלנו לשמוע על האפשרות המצופה במיוחד מוואטסאפ לחיבור במקביל ממספר מכשירים, פיצ’ר שאף קיבל אישור רשמי ממנכ”ל פייסבוק, מארק צוקרברג (Mark Zuckerberg), משתמשי גרסת הבטא האחרונה של וואטסאפ החלו לקבל עדכון המאפשר להם להתחבר במקביל מעד 4 מכשירים לאותו החשבון בו זמנית, כאשר לא יהיה צורך שהמכשיר הסלולרי יהיה פעיל כפי שהיה עד כה עם השימוש ב-WhatsApp Web, גרסת הרשת המקוונת של השירות.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

חלק ממשתמשי וואטסאפ באנדראויד שנמצאים בתוכנית הבטא החלו לקבל הודעות במכשירים שלהם על פיצ’ר המכשירים המקושרים עם האפשרות לחבר עד 4 מכשירים במקביל, כאשר נכון לרגע זה לא ניתן לחבר שני מכשירים סלולריים במקביל, אלא רק לגרסת הוואטסאפ המקוונת WhatsApp Web, גרסת הוואטסאפ למחשב WhatsApp Desktop ולמכשירי ה-Portal של פייסבוק. בנוסף, הצד השני איתו מדברים חייב להשתמש בגרסת וואטסאפ עדכנית על מנת להמשיך ולדבר עם אנשים שהפעילו את הפיצ’ר החדש.

מכשירים מקושרים בוואטסאפ

בניגוד לשירות הטלגרם הפופולרי המתבסס על שרתים בהם מאוחסן המידע, וואטסאפ נאלצה להשתמש בפתרון חלופי על מנת לאפשר למספר מכשירים להיות מחוברים בו זמנית לאותו החשבון, כאשר באופן הבסיסי ביותר ניתן להסביר זאת כמשלוח של ההודעות במקביל לכל המכשירים המקושרים וביניהם.

עם הפעלת הפיצ’ר החדש, המכשיר הסלולרי הראשי עליו מותקנת אפליקציית וואטסאפ מבצע סנכרון ישיר עם המכשירים האחרים, אותם הוא מחבר עם הצפנה מקצה לקצה (end-to-end encryption). הודעות שנשלחות ומתקבלות במכשיר לאחר מכן מסונכרנות עם המכשירים האחרים, דבר שגורם לפחות בשלב הזה לאיטיות במשלוח וקבלת ההודעות אך צפוי להיפתר בהמשך.

נכון לרגע זה פיצ’ר ריבוי המכשירים החדש של וואטסאפ זמין רק כבטא מוקדמת ובעלת הגבלות ותקלות, דברים שצפויים להיפתר עד ההשקה של הפיצ’ר בגרסה הרגילה של וואטסאפ. ולכן יש צורך לזכור כי משתמשים שרוצים להתנסות בפיצ’ר החדש צפויים להיתקל בבעיות שונות.

למרות שמדובר בבטא בלבד, אי אפשר שלא להגיד It’s About F@$%ing Time… מדובר על אחד מהפיצ’רים היותר מצופים על ידי מיליוני המשתמשים בוואטסאפ שנאלצו להיות מוגבלים למכשיר סלולרי על מנת להשתמש בשירות בגרסה הרגילה שלו, עם אפשרות לחיבור מכשיר נוסף אחד בלבד שהיה מקושר ותלוי במכשיר הסלולרי.

השוואת מפרטים