דיווח: אפל מתכננת מכשיר iPhone SE 5G לשנת 2022

iPhone SE 2020 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) iPhone SE 2020 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

דגם הכניסה של אפל לסדרת האייפון, ה-iPhone SE, יגיע בגרסה חדשה בשנה הבאה עם תמיכה ברשתות הדור החמישי, כך עולה מתוך דיווח ב-Nikkei Asia, שמציין כי באפל מתכננים להציע תמיכה ב-5G בכל דגמי האייפון שיושקו החל מהשנה הבאה.

דגמי האייפון 12 שהושקו ב-2020 תומכים כולם ברשתות הדור החמישי, אך מי שנותר מאחור הוא דגם הכניסה iPhone SE, אשר גם בגרסתו האחרונה מציע תמיכה אך ורק ברשתות 4G. על פי הדיווח החדש, באפל עומדים לשנות זאת בשנה הבאה, אז כל דגמי האייפון יגיעו עם מודם התומך ברשתות הסלולר החדשות שנפרסות כיום ברחבי העולם, וגם בישראל.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

נתון מעניין נוסף שעולה מתוך הדיווח הנוכחי נוגע לדגם ה-iPhone Mini, עימו ראתה אפל רמת הצלחה נמוכה עם השקת הדגם הראשון. על פי הדיווח, בשנה הבאה (2022) תשיק החברה דגם iPhone SE 5G חדש, אך תשאיר מאחור את האייפון מיני. בכל הנוגע למכשירים שיושקו השנה (2021), ההדלפות עדיין מזכירות דגם עם מסך קטן יותר בגודל 5.4 אינץ’, כך שנראה שנקבל, לכל הפחות, עוד מכשיר אייפון מיני כחלק מסדרת האייפון 13.

את מכשיר ה-iPhone SE 5G צפויה אפל להשיק במחצית הראשונה של 2022, כשהוא מגיע עם מערכת על שבב מדגם Apple A15, את זו אנו צפויים למצוא גם בסדרת האייפון 13 שתוצג סביב ספטמבר 2021. מתחת למכסה של דגם הכניסה של אפל לתחום האייפונים ככל הנראה נמצא את מודם ה-Snapdragon X60 של קוואלקום, בעוד עיצובו צפוי להמשיך ולהיות דומה לזה של האייפון 8, כפי שהיה עם דגם ה-iPhone SE 2020. כלומר – מסך 4.7 אינץ’ עם שולי ענק מעליו ומתחתיו ופאנל מסך מסוג LCD, במקום מסכי ה-OLED שיהיו זמינים בסדרת האייפון 13.

המחיר של האייפון SE הוא החלק המהותי ביותר, כשמדובר במכשיר האייפון הזול ביותר של החברה. הדגם הקודם בסדרה הושק בישראל במחיר פתיחה של כ-1,900 ש”ח (וכיום הוא אף יותר זול), כאשר מדובר במחיר הנמוך משמעותית מזה של הבא בתור אחריו, האייפון 12 מיני, שהיה זמין בעלות הגבוהה ב-1,000 שקלים במועד השקתו בארץ, כלומר, החל מכ-2,900 ש”ח.

השוואת מפרטים