אפל מעוניינת לשלב חיישן Face ID במחשבי המק ולא רק בהם

Face ID ב-iPhone X (מקור: אפל) Face ID ב-iPhone X (מקור: אפל)

אפל (Apple) צפויה לשלב את טכנולוגיית זיהוי הפנים שלה, ה-Face ID, בסדרת מחשבי המק במהלך השנים הקרובות, כך עולה מטור חדש של כתב בלומברג מארק גורמן (Mark Gurman), הטוען גם כי החברה מעוניינת להחליף כלל את חיישני זיהוי טביעת אצבע בזיהוי פנים במכשירי החברה.

אפל עברה מהשימוש בחיישני טביעות האצבע, ה-Touch ID, במכשירי האייפון שלה לחיישן זיהוי הפנים, Face ID, עם הצגת מכשיר ה-iPhone X המקורי שלה ב-2017, שוויתר על חיישן טביעת האצבע העגול והאייקוני של הדורות הקודמים לטובת מסך גדול יותר ומגרעת לא קטנה במיוחד, בתוכה שוכן ה-Face ID.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עם זאת, מאז 2017 ועד היום, מחשבי המק של אפל המשיכו להסתמך על חיישן טביעת אצבע, שאף שולב לאחרונה בחלק מהמקלדות היעודיות של החברה למחשב ה-iMac 24 2021, כאשר המשך השימוש ב-Touch ID לא מוגבל רק להם ונפוץ גם במכשירים אחרים דוגמת ה-iPhone SE 2020 ו-iPad Air 2020 של אפל.

Face ID ב-iPhone X (מקור: apple.com)
Face ID ב-iPhone X (מקור: apple.com)

לפי גורמן, ה-Face ID צפוי להגיע במהלך השנים הקורובות לכלל מכשירי אפל, כאשר הוא אף ישודרג במהלך הדרך מחיישן שיושב בחלק העליון של המסך לחיישן המובנה מתחת למסך, בדומה לטכנולוגיית מצלמות הסלפי החדשות שיושבות מתחת למסך ומעלימות את ה”חור” במסכי הסלולר של היום.

למרות שנכון לרגע זה מדובר יותר על “דעה” מאשר “שמועה”, במקרה של גורמן, הידוע במשך שנים כמקור אמין למידע על פיתוחי אפל, ניתן להתייחס למידע החדש בהקשר למסך החכם אותו החברה מפתחת תחת שם הקוד J327, שצפוי להגיע עם שבב ה-A13 Bionic של אפל באופן מובנה, דבר שיכול לשמש אולי גם לצורך זיהוי פנים מובנה.

השוואת מפרטים