פייסבוק מוסיפה ממשק ניסיוני ליצירת חווית מציאות מעורבת ל-Oculus Quest 2

צילום: קרינה שאגל

פייסבוק (Facebook) הכריזה על ממשק ניסיוני חדש למשקפי המציאות המדומה Oculus Quest 2 בשם Passthrough API Experimental, ממשק פיתוח המאפשר למפתחים לנצל את המצלמות החיצוניות של המשקפיים ליצירת חווית מציאות מעורבת MR (ר”ת Mixed Reality) באמצעות המשקפיים.

פייסבוק ומותג המציאות המדומה Oculus שולטים למעשה היום בחלק ניכר מתחום פתרונות המציאות המדומה, כאשר משקפי המציאות המדומה העדכניים של החברה הם ה-Oculus Quest 2 מ-2020 אותם אף סקרנו באתר. בעוד שהמשקפיים נועדו להיות פתרון מציאות מדומה בלבד, ממשק ה-API הניסיוני החדש של החברה מציע לשדרג את חווית השימוש לתחום המציאות המעורבת על ידי ניצול המצלמות המשולבות במשקפיים.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שמציאות מדומה (VR) מציעה לנו עולם וירטואלי ומציאות רבודה (AR) מוסיפה מידע על גבי העולם שסובב אותנו, מציאות מעורבת (MR) מנסה לטשטש את ההבדל בין הוירטואלי למציאותי עם חוויה שונה, כאשר ה-API החדש יאפשר למפתחים לשלוט על רמת ה”חפיפה” בין העולם הוירטואלי לסביבה של המשתמש ולהפוך אותו ליותר או פחות “שקוף” על מנת לערבב בין הוירטואלי למציאותי.

ממשק ה-Passthrough API Experimental החדש למפתחים יגיע כחלק מגרסה 31 של ערכת הפיתוח SDK (ר”ת software development kit) של Oculus, שתושק בקרוב.

ממשק ה-Passthrough החדש של פייסבוק מאפשר למפתחים לקחת משקפי מציאות מדומה רגילים ולהעניק להם יתרונות דומים לפתרונות מציאות מעורבת יעודיים על ידי ניצול חדש של החיישנים הקיימים במשקפיים, דבר שצפוי לשדרג את חווית השימוש של משתמשי ה-Oculus Quest 2 בעתיד עם המשך הפיתוח שמוגדר כרגע כניסיוני בלבד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים