וואטסאפ תוסיף אפשרות למחיקת הודעות אוטומטית לאחר 90 יום

אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

וואטסאפ (WhatsApp) צפויה להוסיף אפשרות חדשה לפיצ’ר ההודעות הזמניות (disappearing messages), כך מעיד דיווח חדש של אתר WABetaInfo, הידוע בחשיפות שלו לתכונות חדשות בוואטסאפ. עדכון בטא חדש לאנדרואיד מציג אפשרות מחיקה אוטומטית חדשה לאחר 90 יום, זאת בנוסף לאפשרות למחיקה אחרי 24 שעות עליה החברה עדיין עובדת, כאשר האפשרות הקיימת היום מאפשרת מחיקה אוטומטית של הודעות לאחר 7 ימים בלבד.

פיצ’ר ההודעות הזמניות הושק רשמית על ידי וואטסאפ בסוף 2020 כפתרון שנועד לאפשר למשתמשים למחוק את ההודעות שלהם בצ’אט הפרטי או בקבוצות לאחר פרק זמן מסויים, כאשר המחיקה האוטומטית תהיה תקפה רק לגבי הודעות שישלחו לאחר הפעלת הפיצ’ר החדש. כפי שוואטסאפ מסרה עם השקת הפי’צר בשנה שעברה, בחברה ממשיכים לעבוד על הוספת אפשרויות זמן נוספות למחיקה אוטומטית, בהן 24 שעות, כאשר בגרסת הבטא 2.21.9.6 לאנדרואיד היא הוסיפה אפשרות מחיקה אוטומטית גם לאחר 90 יום.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

צריך להדגיש כי בכל המקרים פיצ’ר ההודעות הנעלמות אינו מבטיח את פרטיות ההודעות, ומלבד האפשרות הפשוטה של צילום מסך, גם ציטוט של ההודעה הנעלמת ישאיר את תוכן ההודעה גם לאחר חלוף פרק הזמן המוגדר, כמו גם העברה של ההודעה לשיחה אחרת, כאשר מדיה תימחק רק במידה והמשתמש לא הוריד אותה במהלך פרק זמן זה למכשיר.

מחיקת הודעות אוטומטית אחרי 90 יום (מקור wabetainfo)

כמו בכל פיצ’ר אחר של וואטסאפ המגיע לגרסת הבטא, אי אפשר לדעת מתי האפשרות למחיקה אוטומטית אחרי 90 יום וגם אפשרות המחיקה לאחר 24 שעות שהוצגה קודם יהפכו זמינות לכלל המשתמשים.

בעוד שהפיצ’ר לא מספק פרטיות אמיתית, עדיין מדובר בתכונה שימושית למדי עבור משתמשים שלא רוצים לשמור על תיעוד בוואטסאפ. עם זאת, הבחירה בין 24 שעות, 7 ימים ו-90 יום נראית כמו טווח זמן גדול ורחב מידי בעבור לא מעט משתמשים שיעדיפו שליטה יותר מדוייקת על הפיצ’ר, דבר שאולי יגיע בהמשך לאפליקציה.

השוואת מפרטים