אינטל מציגה פרטים חדשים על כרטיסי הגיימינג Intel ARC מבוססי ה-Xe HPG

רג’ה קודורי (Raja Koduri), האדריכל הראשי וסמנכ”ל אינטל עם וויפר ליבות Xe HPG (מקור אינטל)

במהלך אירוע ה-Architecture Day 2021 (יום הארכיטקטורה) שהתקיים היום (ה’, 19.8) הציגה אינטל (intel) פרטים נוספים על סדרת כרטיסי המסך Intel ARC, שיגיעו לשוק בתחילת 2022 ויתבססו על ליבת ה-Xe-HPG, בהם מבנה ליבות ה-Xe Cores וטכנולוגיית שיפור ביצועי הגיימינג החדשה של החברה, XeSS.

רק לפני מספר ימים אינטל הכריזה רשמית על Intel ARC, השם הרשמי למשפחת כרטיסי הגיימינג של החברה, בהם כרטיס ה-Alchemist, שם הקוד החדש של אינטל לכרטיס ה-Intel DG2 מבוסס ה-Xe HPG המציעה שיפור ביצועים וצריכה חשמלית של 50% לעומת ליבת ה-Xe LP של החברה. יהיה זה כרטיס הגיימינג היעודי הראשון של החברה במשפחה החדשה כמתחרה ל-AMD ואנבידיה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

כרטיסי ה-Intel ARC יגיעו בתהליך ייצור ה-N6 של TSMC ויתבססו על ליבות ה-Xe Core החדשות של החברה, כאשר כל ליבה תכיל 16 “מנועי וקטורים” (Vector Engines) של 256 ביט ו-16 “מנועי מטריקס” (Matrix Engines) של 1024 ביט, אליהם תצורף ליבה יעודית לחישובי Ray Tracing. כל 4 ליבות Xe Core יאוחדו כ-Render Slice אחד, ובהתאם לסוג כרטיס המסך ניתן יהיה למצוא בו מספר Render Slice, כאשר הכרטיסים יתמכו בטכנולוגיית ה-DirectX 12 Ultimate.

ליבת ה-Xe Core (מקור אינטל)
ליבת ה-Xe Core (מקור אינטל)

XeSS

אחד הפרטים החשובים אותם חשפה אינטל באירוע הוא ה-XeSS או Xe Super Sampling, טכנולוגיית שיפור ביצועי גיימינג המקבילה לטכנולוגיית ה-FSR (ר”ת FidelityFX Super Resolution) של AMD או DLSS (מקור Deep Learning Super-Sampling) של אנבידיה. שלוש הטכנולוגיות משתמשות בעיבוד חכם של תמונות ברזולוציה נמוכה והגדלת הרזולוציה (upscaling) עד לרמה של 4K בכמות פריימים גבוהה יותר מעיבוד התמונה הרגיל של כרטיס המסך.

לפי אינטל, טכנולוגיית ה-XeSS תאפשר שיפור ביצועים של עד פי 2 לעומת רנדור רגיל ברזולוציית 4K, כאשר הטכנולוגיה תהיה ממוטבת ל-XMX (ר”ת Xe Matrix eXtensions) המשולבת בליבות ה-Xe, אך תעבוד גם עם טכנולוגיית ה-DP4a שהוצגה עם ליבת ה-Xe LP הקודמת של החברה.

ה-Alchemist (לשעבר DG2) יהיה הכרטיס הראשון בסדרת ה-Intel ARC ויגיע לשוק בתחילת 2022.

מפת הדרכים הנוכחית של אינטל:

  • ה-Xᵉ HPG – שם קוד – Alchemist.
  • ה-Xᵉ² HPG – שם קוד – Battlemage.
  • ה-Xᵉ³ HPG – שם קוד – Celestial.
  • ה-Xᵉ Next Architecture – שם קוד – Druid.
מפת הדרכים של משפחת כרטיסי ה-Intel ARC (מקור אינטל)

השוואת מפרטים