אמזון חושפת טריילר ראשון לאפוס הפנטזיה “מחזור כישור הזמן”

מחזור כישור הזמן (תמונה: Sony Pictures)

סדרת ספרי הפנטזיה “מחזור כישור הזמן” (The Wheel of Time) מקבלת אדפטציה טלוויזיונית חדשה באמזון פריים וידאו, והטריילר הראשון מוכיח נאמן לאפוס רחב המימדים באורך 15 הכרכים.

הסדרה מתרחשת בעולם בו קסם קיים, אך רק נשים נבחרות מסוגלות להשתמש בו. הסיפור עוקב אחר מוריין (רוזמונד פייק, “איכפת לי”), אחת החברות במסדר קוסמות נשי ועוצמתי בשם “אאס סדאי”, אשר מגיעה לכפר קטן בשם “שני הנהרות”. בכפר, היא פוצחת במסע פנטסטי וחוצה עולמות יחד עם חמישה גברים ונשים אשר אחד מהם עתיד להפוך לגלגול החדש של “הדרקון” – מפקד כוחות האור. על פי הנבואה, הדרקון החדש נושא כח בלתי מוגבל אשר יציל את האנושות או ישמיד אותה לעד.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הסדרה כאמור מבוססת על ספריו של רוברט ג’ורדן, שיצאו בין 1990-2013. הסופר מת במפתיע בשנת 2007, לפני שהספיק לסיים את הסדרה, ואלמנתו בחרה בסופר ברנדון סנדרסון לרשת אותו ולסיים את מלאכת הכתיבה.

את הסדרה, שכבר חודשה מראש לעונה שניה, יצר רייף ג’אדקינס (“סוכני S.H.I.E.L.D”) וביימה אוטה בריסוויץ (“דברים מוזרים”, “ווסטוורלד”). במהלך פאנל בקומיקון, ג’אדקינס תיאר את הסדרה כ”חוט המקשר בין שר הטבעות למשחקי הכס”, מה שבהחלט מעלה את רמת הציפיות לשמיים. “שר הטבעות” מקבלת אף היא אדפטציה טלוויזיונית חדשה מבית אמזון, שתעלה בשנה הבאה, כך שנראה כי החברה מהמרת את מיטב כספה על סדרות פנטזיה ענקיות, בתקווה לנחות על להיט שישחזר את הצלחת “משחקי הכס”.

“מחזור כישור הזמן” תעלה באמזון פריים וידאו ב-19 בנובמבר, עם שלושה הפרקים הראשונים. לאחר מכן, תשודר בשידור שבועי.

שם סדרת הטלוויזיה בעברית עדיין אינו רשמי – “מחזור כישור הזמן” הוא השם שקיבלה סדרת הספרים בתרגום העברי בשנות ה-90.

השוואת מפרטים