ארגון ה-USB-IF משיק לוגואים חדשים שיציגו את המהירות על כבלי ה-USB

כבל USB Type-C תמונה: Pixbay CC0

ארגון תקינת ה-USB העולמי, ה-USB-IF (ר”ת USB Implementers Forum), הכריז על סימוני הכבלים והמחברים החדשים מתקן USB 4.0 התומכים בהעברת מידע של עד 40Gbps, כשבנוסף אליהם קיים סימון נפרד להתקנים תומכי טעינת ה-240W החדשה שהוצגה עם תקן ה-USB PD 3.1.

מחבר ה-USB Type-C בו משתמשים רבים מהמכשירים כיום הוכרז במקור ב-2014 כתקן החיבור הבא של ארגון ה-USB שנועד להחליף את גרסאות תקן חיבור ה-USB הקודם, כאשר רק בחודש מאי האחרון הציג ארגון ה-USB-IF את תקן 2.1 של מחבר ה-USB-C, שהביא קפיצה משמעותית ביכולת הטעינה עם תקינת הטעינה החדשה USB PD 3.1, ששידרגה את הטעינה מ-100W “בלבד” ל-240W.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

כעת הארגון מציג את הלוגואים החדשים של הכבלים וחיבורי ה-USB-C שיתאמו לטעינה של 240W המהירה החדשה, זאת בנוסף ללוגו מחברי ה-USB-4, התקן האחרון והמהיר של ה-USB המציע מהירות העברת נתונים של 40Gbps. ארגון ה-USB-IF לא ידוע כמצטיין במיוחד בתחום השמות או לוגואים, אך הסימונים הנוספים של מהירות ההעברה וההספק הנתמכים מבהירים את הנושא של בחירת הכבלים, כאשר אנו מקבלים 7 סימונים, בהם סימון יעודי לכבלים/חיבורים תומכי העברת נתונים של 40Gbps או טעינה של 240W בנפרד, ולוגו לציון חיבור המשלב 40Gbps ו-240W ביחד, זאת בנוסף ללוגו יעודי למטענים עצמם שיתמכו בתקן ה-USB-PD 3.1 המעודכן לטעינה של 240W.

הלוגואים של תקני ה-USB החדשים (מקור USB-IF)

השוואת מפרטים