גאדג’טי מסקר: Galaxy Watch 4 Classic – שעון פרימיום מבוסס Wear OS מבית סמסונג

שעון Galaxy Watch 4 Classic (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

בעוד שכיום אפשר למצוא לא מעט שעונים חכמים בשוק, לא כל השעונים נולדו שווים, כאשר הפעם בדקנו את שעון ה-Galaxy Watch 4 Classic החדש של סמסונג המגיע בתור אחד מאותם שעונים יוצאי דופן, וזאת בעיקר בזכות מערכת ה-Wear OS החדשה שלו ואיכות הבניה הגבוהה.

סדרת שעוני ה-Galaxy Watch 4 שהוכרזה יחד עם מכשירי ה-Z Fold 3 ו-Z Flip 3 של סמסונג החליפה רשמית את שעוני ה-Galaxy Watch 3 הקודמים של החברה, כאשר היא גם מסמנת את הסוף עבור מערכת ה-Tizen של סמסונג לשעונים והמעבר למערכת ה-Wear OS של גוגל המשלבת את ממשק ה-One UI Watch, המזכיר את ה-Tizen ומרגיש מוכר יותר למשתמשי סמסונג.

השעון זמין בגרסת “רגילה” וקלה עם גוף עשוי אלומיניום או גרסה “קלאסית” עם גוף פלדת אל-חלד, המגיעה בנוסף עם מסגרת שעון מסתובבת בה ניתן להשתמש עם ממשק המערכת המעודכן בדומה לדורות קודמים. במקרה שלנו, הזדמן לנו לסקור את השעון בגרסת ה-42 מ”מ הקטנה יותר עם קישורית LTE מובנית, אך מאחר וחברת הסלולר בה אני משתמש איננה תומכת ב-eSIM הנושא לא נסקר לעומק.

שעון Galaxy Watch 4 Classic (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Galaxy Watch 4 Classic

חברת סמסונג ידועה במסכי ה-AMOLED האיכותיים שלה, כאשר אני יכול להגדיר בקלות את מסך ה-1.19 אינץ’ בשעון ה-Galaxy Watch 4 Classic כמסך הטוב ביותר בשעון חכם אותו יצא לי לסקור עד היום, וסקרתי לא מעט שעונים. בעוד שאנשים עם ידיים גדולות (כמוני) יעדיפו את גרסת ה-46 מ”מ עם מסך ה-1.36 אינץ’, מסך ה-1.19 אינץ’ בדגם ה-42 מ”מ עדיין גדול מספיק ונוח לשימוש עם רזולוציית 396×396, כאשר עם בהירות מקסימלית של 1000 ניט אפשר להשתמש בו גם בשמש ישירה ללא בעיות מיוחדות.

Watch 4 – מסך (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

השעון עשוי פלדת אל-חלד המגיעה במקרה שלנו בצבע כסוף ומעניקה לשעון מראה “קלאסי” עם מסגרת השעון המסתובבת, דבר אליו כיוונה החברה עם העיצוב הכולל גם סימוני שעות מסביב למסגרת עצמה. צריך לציין כי יחסית לגודל שלו, מדובר על שעון כבד מעט, אך מתרגלים לכך במהרה.

מסגרת השעון מוגבהת מהמסך, דבר שיכול לגרום להצטברות אבק ולכלוך, אך לא מדובר בבעיה גדולה במיוחד, כאשר נוחות השימוש במסגרת השעון המסתובבת שווה את הניקוי המזדמן. בצד הימני של השעון ניתן לראות את כפתור הבית עם המסגרת האדומה וכפתור החזור עם המסגרת השחורה, המגיעים עם פידבק מאוד מספק בלחיצה עליהם, כאשר הם משמשים בנוסף לצורך לקיחת מדדי הגוף השונים, אחד מהפיצ’רים החדשים של סמסונג בדגם החדש.

מבט מקרוב על הצד האחורי של השעון מגלה לנו את חיישן ה-BioActive החדש של סמסונג המאפשר מדידות שונות, בהן דופק, רווית חמצן בדם ואפשרות חדשה למדידת “הרכב גוף” עם מידע כמו אחוזי שומן, שרירים, כמות מים ועוד, בדיקה אותה עושים בצורה לא שגרתית המנצלת גם את צמד הכפתורים למדידת הולכה חשמלית.

החיישן מסוגל למעשה לעשות הרבה יותר ולמדוד גם לחץ דם ואק”ג, שני פיצ’רים שחסומים כרגע בישראל ומחכים לאישור הגורמים הרשמיים. מלבד זאת, מבט מקרוב על שאר השעון מציג לנו את הפתחים השונים במסגרת שלו, בהם הרמקול והמיקרופונים המובנים ופתח עליון האמור לשמש בעבור הברומטר המובנה.

מפרט טכני מלא:

 • מערכת שבביםExynos W920.
 • מערכת הפעלה – Wear OS עם ממשק One UI Watch.
 • זיכרון/אחסון –  1.5/16GB.
 • מסך – AMOLED עגול בגודל 1.19 אינץ’ ברזולוציית 396×396 וזכוכית Gorilla Glass DX.
 • רצועה – 20 מ”מ סטנדרטית.
 • חיישנים – BioActive של סמסונג המשמש למדידת דופק (PPG), אק”ג (ECG) ו-BIA (ר”ת Bio-Electrical Impedance Analysis).
 • מיקום – GPS (ארה”ב) + Galileo (אירופה)/ GLONASS (רוסיה)/BeiDou (סין).
 • סוללה – 247mAh.
 • עמידות – עמידות למים ואבק IP68, עמידות למים בעומק 50 מטר (5ATM) ו-MIL-STD-810G של צבא ארה”ב.
 • פעילויות ספורט – מעקב אחרי 90 פעילויות ספורט שונות.
 • גודל – 47.7×47.7×13.5 מ”מ.
 • משקל – 46.5 גרם.

בסופו של דבר מדובר בשעון עם גוף מעט כבד עשוי פלדת אלחלד שיקסום ללא מעט משתמשים שאוהבים שעונים רגילים במבנה קלאסי יותר, כאשר אנשים יותר ספורטיביים שאינם מחפשים את מסגרת השעון המסתובבת יוכלו להסתפק בגרסה הרגילה והקלה יותר העשויה מאלומיניום.

שעון Galaxy Watch 4 Classic (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

ממשק – Galaxy Watch 4

אחד השינויים הגדולים ביותר בין שעון ה-Galaxy Watch 3 הקודם של סמסונג ל-Galaxy Watch 4 החדש הוא המעבר למערכת ה-Wear OS העדכנית של גוגל, שנוצרה בשיתוף פעולה עם החברה, כאשר עליה הולבש ממשק ה-One UI Watch של סמסונג המזכיר מאוד את ממשק ה-Tizen הקודם שלה ויהיה מאוד מוכר למשתמשי שעוני סמסונג. שינוי משמעותי לא פחות הוא בעובדה כי הממשק כולו מגיע בשפה עברית מלאה.

כמו כל שעון חכם אחר, מרבית העבודה עם הממשק היא באמצעות מחוות מגע יחד עם צמד הכפתורים של השעון. שעוני סמסונג מוכרים רבות בזכות מסגרת השעון המסתובבת שלהם, המעניקה פתרון שונה לשימוש בממשק השעון עם אפשרות לסובב את המסגרת ימינה או שמאלה למעבר מהיר על תפריטים, הגבהה של ווליום ועוד בהתאם למקרה הספציפי.

מהמסך הראשי אפשר להסיט את המסך ימינה או שמאלה או לחילופין להשתמש בחוגה, כאשר עם הסטה שמאלה אנו עוברים על הווידג’טים השונים של השעון להם סמסונג קוראת “כרטיסי מידע” והסטה ימינה מציגה את ההתראות מהמכשיר הסלולרי. הסטה מטה מהתצוגה הראשית פותחת לנו את חלון ההגדרות המהירות עם מגוון אפשרויות שאפשר להתאים באפליקציה של סמסונג ולבסוף הסטה מעלה מציגה את מגוון האפליקציות המותקנות על השעון.

צמד הכפתורים מגיע עם כמות פונקציות מוגבלת למדי, כאשר כפתור הבית העליון משמש בעיקר לחזרה למסך הראשי או הפעלה של ביקסבי, כש-Google Assistant אמורה להיות זמינה בשלב מאוחר יותר, ואילו הכפתור התחתון משמש ככפתור חזור למסך הקודם או לחילופין להפעלת פונקציה אחרת אותה ניתן להגדיר בהגדרות.

השעון של סמסונג מציע לא מעט ווידג’טים שונים אותם התרגלנו לראות בשעונים חכמים אחרים כמו מעקב שינה, מזג אוויר, בקרת מוזיקה ועוד רבים אחרים, אך החלק החשוב ביותר עם המעבר לשימוש ב-Wear OS הוא ביכולת להתקין אפליקציות נוספות על זיכרון השעון דוגמת מפות גוגל אותו אפשר לראות מטה, כאשר הזיכרון המשמש גם לאחסון תמונות או שירים אותם ניתן להעביר מהמכשיר הסלולרי לשימוש ושמיעה כשהמכשיר לא נמצא בטווח של השעון.

במקרה הספציפי שלי, השעון הגיע בגרסת LTE אך לאור חוסר התמיכה של החברה הסלולרית בה אני משתמש לא יכולתי לבדוק את הנושא לעומק, אך גם ללא חיבור סלולרי עצמאי אפשר להשתמש בשעון על מנת לבצע ולענות על שיחות, כאשר חווית השיחה עצמה חיובית למדי אם כי לא באיכות שתוכל להחליף את הטלפון באופן קבוע. המקלדת המובנה של סמסונג תומכת בעברית ומאפשר מענה מהיר מהשעון על הודעות וואטסאפ או טלגרם, כאשר תמיד אפשר להתקין מקלדת צד ג’ במידה ומעדיפים חווית הקלדה אחרת.

בעוד שקשה להשוות בין שעון ה-Watch 4 החדש לבין שעוני Wear OS אחרים לאור העובדה כי מדובר על הגרסה החדשה של ה-Wear OS והממשק היעודי של סמסונג, מדובר בסופו של דבר על חווית שימוש חיובית למדי עם מעט באגים שנפתרים עם לא מעט עדכוני תוכנה שיוצאים לשעון, כאשר כבר בעת סיום הביקורת של השעון התקבל עדכון על גרסה חדשה אותה לא הספקנו לבדוק לעומק.

חיי סוללה – Galaxy Watch 4

כמו בכל מוצר לביש אחר, בין הדברים החשובים ביותר בעבור כל משתמש של שעון חכם או רצועה חכמה הם חיי הסוללה והזמן בו ניתן להשתמש בו בין טעינות. כאן לצערי שעון ה-Galaxy Watch 4 מספק אכזבה גדולה, אך לא מדובר בהפתעה מאחר וזהו המצב בכל שעון חכם דומה. ההסבר לזה די פשוט, בזמן שרוב השעונים החכמים בעלי זמני הסוללה הארוכים מגיעים עם מערכת הפעלה סגורה ויעודית, שעון ה-Watch 4 מגיע עם מערכת ה-Wear OS ויכולת להתקין אפליקציות שונות ועוד הרבה מעבר.

ההשוואה הכי פשוטה אותה אני יכול להציע הוא בין מכשירי סלולר ישנים מבוססי מקשים שעשו את העבודה שלהם אך לא מעבר לזה בתמורה לזמן סוללה ארוך, לעומת מכשיר סמארטפון מודרני שמציע הרבה יותר אך מסתפק בחיי סוללה של יום~יומיים במקרה הטוב. כך גם במקרה של ה-Galaxy Watch 4, כאשר במקרה שלנו גרסת ה-42 מ”מ מגיעה עם סוללת 247mAh קטנה יחסית לדגם ה-46 מ”מ המגיע עם מסך גדול יותר אך גם סוללת 361mAh.

בסופו של דבר אפשר לתאר את חיי הסוללה של השעון כמספיקים ליום שלם ואפילו יום וחצי, כאשר לרוב סיימתי את היום עם כ~30% סוללה שהספיקה לי לשימוש עד הצהריים למחרת, אך גם היו מקרים בהם “חיסלתי” את הסוללה עד סוף היום אם כי השימוש שלי במסגרת הביקורת היה יותר גבוה מהרגיל.

אני מניח שמרבית האנשים יעדיפו לטעון אותו על בסיס יומי בזמן השינה, כאשר המבנה הגדול והמשקל שלו הופכים אותו לפתרון פחות נוח לישון איתו בכל מקרה. דגש חשוב שצריך לזכור, בעוד שהוא מאפשר תצוגת שעון קבועה (Always On Display) אני השתמשתי בו עם תצוגת שעון שנכבית על מנת שלא לסיים את הסוללה מהר יותר, כאשר העובדה כי לא ניצלתי את אפשרות לחיבור ה-LTE המובנה חסכה גם היא סוללה. בשימוש עם שתי האפשרויות סביר להניח כי השעון יספיק לשימוש של יום שלם אך לא יותר מכך בעבור המשתמש הממוצע.

אפליקציות השליטה ב-Galaxy Watch 4

בעוד שסמסונג עברה להשתמש במערכת ה-Wear OS של גוגל, מרבית השליטה עדיין נעשית באמצעות האפליקציות היעודיות של החברה, כאשר יש להדגיש כי השעון יכול לעבור רק עם מכשירי אנדרואיד בניגוד לדורות הקודמים, אין תמיכה ב-iOS.

על מנת להשתמש בשעון יש צורך למעשה ב-2 אפליקציות שונות של סמסונג יחד עם ה-Google Play של גוגל ממנו אפשר להוריד את האפליקציות השונות לשעון:

 • Galaxy Wearable – אפליקציית הבקרה הראשית של סמסונג לכלל המוצרים הלבישים של החברה.
 • Samsung Health – אפליקציית הבריאות של סמסונג אליה מתרכזים נתוני הכושר מהשעון.

העדפתי שלא להרחיב יותר מדי על האפשרויות השונות מאחר והעובדה כי הממשק של שתי האפליקציות הוא בעברית השימוש בהן נוח למדי בעבור כל משתמש ממוצע. החל משינוי הגדרות השעון, התאמת התפריטים השונים ובחירת תצוגות השעון או התקנת האפליקציות מחנות ה-Google Play ואפשרות תצוגת מידע הספורטיבי והבריאות מאפליקציית הבריאות של סמסונג, הבנויה עם מסך עיקרי שמרכז את כלל המידע ואפשרות להרחבה עליו על ידי לחיצה בשדה רלוונטי.

תצוגות שעון – Galaxy Watch 4 Classic

כמו בכל שעון חכם, היכולת להתאים את תצוגת השעון להעדפות המשתמש היא סוגייה חשובה בעבור מרבית המשתמשים. בעוד שיש שעונים חכמים עם מגוון תצוגות שעון גדול, במקרה של ה-Galaxy Watch 4 החדש העובדה כי מדובר על מערכת ה-Wear OS מאפשרת לנו לקבל הרבה יותר תצוגות שעון מלבד אלו אותן מספקת סמסונג, החל מאלו שקיימות בחנות של גוגל ועד אפליקציות יעודיות לתצוגות שעון כמו Facer.

באפליקציית ה-Galaxy Wear אנו מקבלים את האפשרות לבחור בתצוגות השעון הקיימות במגוון המובנה של סמסונג המציע לא מעט תצוגות שעון עם היכולת ליצור תצוגות שעון נוספות המבוססות על התמונות של המשתמש, עם יכולות התאמה מרובות מאוד בהשוואה לשעונים אחרים, זאת כאמור בנוסף לאפשרויות דוגמת Facer לתצוגות שעון נוספות.

אין חשש לכך שלא תוכלו למצוא תצוגת שעון המתאימה לכם, עם זאת, תצוגות שעון ישנות יותר לשעוני ה-Galaxy Watch מבוססי ה-Tizen אינן זמינות תמיד בגרסת ה-Wear OS החדשה של השעון, אך סביר להניח כי אפשר יהיה למצוא אותן בהמשך גם למערכת החדשה.

השורה התחתונה – Galaxy Watch 4 Classic

בתור מישהו שהשתמש בלא מעט שעונים חכמים בעבר, אפשר להגיד בקלות כי ה-Galaxy Watch 4 Classic של סמסונג הוא שעון פרימיום מבחינת המבנה ונוחות השימוש שלו, כאשר הוא משלב את אחד ממסכי ה-AMOLED הטובים ביותר בשוק. אפשר לומר די בקלות כי מדובר על שעון ה-Wear OS הטוב בשוק נכון לרגע זה, אך יש לזכור כי הם פחות נפוצים לעומת הפתרונות הזולים יותר בשוק השעונים והחכמים.

השעון עצמו נוח ובנוי בצורה מרשימה למדי, כאשר חלק מהחוסרים שלו מבחינת פיצ’רים דוגמת חוסר התמיכה במדידת אק”ג ולחץ דם אמורים להיות זמינים בהמשך בישראל על אף שניתן להפעילם באופן עקיף גם היום, ובנוסף גם התמיכה ב-Google Pay שעדיין לא זמינה בשעון ו-Google Asisstant גם הם יפתרו בהמשך לפי החברה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בעוד שאלו פיצ’רים שחסרים כרגע, עדיין אפשר למצוא מעט באגים במערכת ה-Wear OS החדשה של סמסונג וגוגל שאולי נוחה וחלקה למדי לשימוש עם יכולת מעבר מהיר בין אפליקציות פתוחות שונות ללא איטיות מורגשת במיוחד, אך עדיין מדובר בגרסה חדשה מאוד ולכן צפוי כי יהיו באגים, החל מהעובדה שהשעון לא תמיד מפעיל את המסך בהרמת היד ועד מצב חיסכון סוללה שלא מופעל באופן אוטומטי במצב בו הסוללה נמוכה. עם זאת, אי אפשר להגדיר אף אחת מהבעיות כ-Deal Breaker שבגללו לא שווה לקנות אותו.

אם אתם מחפשים שעון חכם “באמת” המבוסס על Wear OS ואשר בניגוד לשעונים אחרים מציע יכולת להתקין אפליקציות צד ג’, ומוכנים להסתפק בזמן סוללה של יום~יום וחצי, ה-Galaxy Watch 4 הוא הפתרון בשבילכם, כאשר גרסת ה-Classic קוסמת הרבה יותר למשתמשי שעונים רגילים בזכות העיצוב שלו.

שעון ה-Galaxy Watch 4 Classic של סמסונג זמין למכירה במחיר של החל מ-1499 ש”ח לגרסת ה-42 מ”מ והחל מ-1549 ש”ח לגרסת ה-46 מ”מ הגדולה יותר, שניהם ללא קישורת ה-LTE המובנת.

מה אהבנו?

 • מסך איכותי מאוד.
 • עיצוב קלאסי לחובבי השעונים.
 • מסגרת מסך מסתובבת שנוחה מאוד לשימוש.
 • זמן סוללה סביר (לשעון Wear OS)
 • עברית מלאה.
 • מערכת Wear OS על כל המשתמע מכך.
 • רצועת שעון סטנדרטית.
 • מחיר.

מה לא אהבנו?

 • פיצ’רים שלא פעילים (Google Pay, google assistant, אק”ג, לחץ דם).
 • זמן סוללה רע (בהשוואה לשעונים חכמים פשוטים יותר).
 • משקל כבד יחסית.
 • באגים קטנים.
 • מותאם יותר למשתמשי סמסונג והאקו סיסטם של החברה.
 • לא תואם iOS.

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים