וואטסאפ מפתחת נגן שיאפשר להאזין להודעות קוליות גם מחוץ לאפליקציה

אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) אפליקציית וואטסאפ באנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

עדכון בטא חדש של וואטסאפ (WhatsApp) חושף פיצ’ר עליו עובדת החברה תחת השם “נגן הודעות קוליות גלובאלי” (Global Voice Message Player), נגן שיאפשר להמשיך ולשמוע הודעות קוליות גם אם יוצאים מחלון הצ’אט בו נשלחה ההודעה, כאשר לפי אתר WABetaInfo שהציג את צילום המסך לפיצ’ר החדש, הסיבה לשם “גלובאלי” היא מיקום הנגן בחלק העליון של מסך הוואטסאפ.

הנגן החדש צפוי להגיע בנוסף לפיצ’רים האחרים אותם הציגה החברה להודעות הקוליות באפליקציה, בהם היכולת לשמוע את ההודעה בטרם השליחה שלה (מצד השולח) או ניגון מהיר יותר של הודעות קוליות בעד פי 2 מהמהירות המקורית שלהן. עם זאת, חיסרון די גדול שהיה לוואטסאפ הוא העובדה שעל מנת לשמוע את ההודעה הקולית היה צורך להישאר בחלון בו היא נשלחה, כאשר יציאה ממנו הייתה סוגרת את ההקלטה.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עכשיו נראה כי החברה מתכננת ליישר קו עם אפליקציות מתחרות דוגמת טלגרם, ותאפשר למשתמשים להמשיך ולשמוע הודעות קוליות גם מבלי להישאר בחלון בו הם נשלחו, דבר שימושי למדי במקרים בהם שומעים הודעות קוליות ארוכות ומעוניינים לבצע פעולות ושיחות נוספות בוואטסאפ באותו הזמן. בעוד שניתן לראות כפתור לסגירת ההודעה הקולית והפעלה או עצירה שלה, לפחות נכון לרגע זה לא ניתן לראות אפשרות להשמעה מהירה של ההודעה בגרסה הבטא הנוכחית, כאשר סביר להניח כי האפשרות תשולב בנגן החדש על להשקה הרשמית של הפיצ’ר.

“נגן הודעות קוליות גלובאלי” (מקור WABetaInfo)

כמו בכל פיצ’ר בטא עליו עובדת וואטסאפ, לא ידוע מתי החברה תשלב אותו בצורה מלאה בגרסה הרגילה ולכלל המשתמשים. 

היכולת להמשיך ולנגן הודעות קוליות ארוכות גם במעבר לשיחות ווטאסאפ אחרות צפויה לחסוך לא מעט זמן למשתמשים שרגילים לקבל הודעות קוליות ולא רק הודעות טקסט.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים