גוגל משיקה את הגרסה הסופית של מערכת ההפעלה אנדרואיד 12

אנדרואיד 12 (מקור גוגל)

יחד עם ההכרזה על צמד מכשירי ה-Pixel 6 ו-Pixel 6 Pro החדשים, גוגל הכריזה הערב על הגרסה הסופית והפומבית של מערכת האנדרואיד 12 החדשה שלה, שתהיה זמינה מהיום למכשירי הפיקסל מרמת הפיקסל 3 ומעלה.

מערכת ההפעלה אנדרואיד 12 הושקה למעשה כבר בתחילת 2021 כגרסת מפתחים ראשונה, עם מספר עדכוני בטא שהופיעו במהלך השנה, בהם היא הציגה את עיצוב הממשק החדש שזכה לשם Material You, אותו ראינו גם יותר מקרוב בסקירת הבטא שלנו לאנדרואיד 12.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

ממשק ה-Material You של גוגל מייצר דרך פשוטה לשנות ולהתאים את מראה מערכת ההפעלה למשתמש, כאשר שינוי של הרקע יגרום לכלל המערכת להתאים את עצמה באופן אוטומטי לאותו הרקע, החל ממסך הנעילה, ההתראות, ההגדרות, הווידג’טים ואפילו היישומים התומכים, כאשר החברה אף הציגה ווידג’טים חדשים שיהיו זמינים עם המערכת החדשה.

ממשק ה-Material You החדש (מקור גוגל)

אנדרואיד 12 לא מגיעה רק עם מראה מעודכן אלא גם עם שיפורים רבים נוספים, בהם שליטה טובה יותר על הפרטיות דרך כלי ה-Privacy dashboard החדש, המאפשר למשתמשים לדעת איזה אפליקציות קיבלו גישה למיקום, מצלמה או מיקרופון ב-24 שעות האחרונות.

משתמשים יוכלו לשלוט בצורה טובה יותר על איזה אפליקציות מקבלות הרשאות עם סימון ויזואלי על שימוש במיקרופון או מצלמה על מנת לספק פרטיות גבוהה יותר.

פיצ’ר ה-Privacy dashboard (מקור גוגל)

המערכת החדשה משלב מגוון פיצ’רים הכולל גם כלי צילום מסך משופר, אשר מאפשר לתפוס את כל המסך עם גלילה אוטומטית, יכולת הפעלת משחקים נתמכים תוך כדי הורדה שלהם ועוד. שיפור משמעותי במיוחד מגיע בדמות כלי העברת המידע החדש והמשופר של החברה, המאפשר להעביר את המידע מהטלפון הישן לחדש בצורה טובה יותר, כולל ממכשירי האייפון של אפל.

מערכת האנדרואיד 12 החדשה תהיה זמינה מהיום (19.10) בעבור משתמשי מכשירי הפיקסל של גוגל, כאשר העדכון יגיע למכשירי הפיקסל 3 ומעלה.

בדומה לכל גרסה חדשה של מערכת האנדרואיד, בעוד שהיא מגיעה בשלב הראשון למשתמשי הפיקסל של גוגל, נוכל לראות בשבועות וחודשים הקרובים עדכוני מערכת גם מיצרניות נוספות כמו סמסונג, OnePlus, רילמי, שיאומי ועוד.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים