מיקרוסופט מפיצה את עדכון נובמבר 2021 של Windows 10 ועוברת לתוכנית עדכון שנתית

לוגו ווינדוס 10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

מיקרוסופט (Microsoft) החלה בהפצת עדכון נובמבר 2021 למערכת ההפעלה Windows 10, שאינו מגיע עם שינויים גדולים, אלא מיועד לספק עדכון תקופתי בזמן שמרבית המשתמשים צפויים לשדרג ל-Windows 11 החדשה. בנוסף, החברה הכריזה כי מעתה תעבור מעדכון דו-שנתי לחד-שנתי בכל הנוגע לשחרור עדכונים ל-Windows 10.

על אף שמיקרוסופט כבר הכריזה על ווינדוס 11, היא לא מתכננת להתעלם מנוכחותה של ווינדוס 10 הקודמת לכל הפחות עד לאוקטובר 2025. אך עדכון נומבר החדש (שם קוד 21H2) שמגיע לאחר “עדכון מאי 2021” עם שם הקוד 21H1, צפוי להיות אחד האחרונים בעבור מרבית המשתמשים לפני המעבר לווינדוס 11.

בעוד שרוב משתמשי מערכת ההפעלה Windows 10 מקבלים הצעת עדכון ל-Windows 11 החדשה יותר, הם עדיין יוכלו לעדכן את הגרסה הקיימת, במיוחד עם המחשב שלהם אינו עומד בדרישות השדרוג לגרסה החדשה. העדכון החדש מסמן גם את המעבר של מיקרוסופט מעדכון דו-שנתי לעדכון חד-שנתי.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

בדומה לעדכון מאי הקודם, גרסת נובמבר 2021 מגיעה כאוסף תיקונים וללא שדרוג משמעותי, מלבד 3 עדכונים עיקריים:

  • הוספת תמיכה באבטחת WiFi משופרת בתקן WPA H2E.
  • גרסה עסקית חדשה ל-Windows Hello להזדהות מהירה.
  • תמיכה בחישובי GPU במערכת ה-WSL (ר”ת Windows Subsystem for Linux) ו-Azure IoT Edge ללינוקס על ווינדוס.
מסייע העדכון ל-Windows 10 – עדכון נובמבר 2021

מיקרוסופט אולי לא זונחת לגמרי את Windows 10, אך תשומת הלב המרכזית של החברה עוברת ל-Windows 11 החדשה, כאשר לא צפוי כי החברה תשיק פיצ’רים גדולים וחדשים ל-Windows 10, אלא תתמקד בעיקר בתיקוני באגים ושיפורי אבטחה שונים.

איך מעדכנים את Windows 10?

בדומה לכל עדכון של חברת מיקרוספט, העדכון למערכת ההפעלה יופץ בשלבים ברחבי העולם ויהיה זמין להורדה דרך מרכז העדכונים במערכת ההפעלה. מי שאינו מעוניין לחכות לעדכון המערכת יוכל להוריד את העדכון הידני מאתר החברה.

חשוב לזכור! לפני כל עדכון מומלץ תמיד לשמור ולגבות את הדברים החשובים במערכת ההפעלה למקרה הצורך.

הוראות העדכון של מיקרוסופט:

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים