מטא מציגה אב-טיפוס לכפפות המעניקות חוש מישוש בעולם הוירטואלי

אב-טיפס ה-Haptic Glove החדש (מקור Meta Reality Labs)

מטא (Meta), פייסבוק לשעבר, חשפה פרויקט חדש עליו עובדת Meta Reality Labs (להן MRL), חטיבת פיתוח המציאות המדומה והרבודה של החברה. החטיבה הציגה אב-טיפוס של כפפות (Haptic Gloves) עליהן היא עובדת, המאפשרות למשתמשים להוסיף חווית חוש מישוש למציאות המדומה והרבודה.

חטיבת ה-MRL של מטא הציגה בעבר צמיד שיאפשר לקרוא את תנועות המשתמשים במציאות המדומה והרבודה, ובשני המקרים מדובר על ממשקי אדם-מכונה משופרים המיועדים להשתלב בחזון המטא-יקום (Metaverse) של החברה.

בעוד שמשקפי ה-Oculus של מטא מאפשרות למשתמש בהם לראות את העולם הוירטואלי, הוא לא יכול לקבל פידבק על הפעולות אותן הוא מבצע בעולם הוירטואלי, כך שאחיזה בכדור, לדוגמה, לא תספק את ההרגשה המתקבלת באחיזה של כדור אמיתי. כאן נכנסת הכפפה החדשה, שנועדה לספק חוויה דומה לחוש המישוש הרגיל.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

אב-טיפס ה-Haptic Glove החדש (מקור Meta Reality Labs)

הכפפות החדשות של MRL משלבות בין מערכות מעקב וחישוב של תנועת הידיים המאפשרות למערכת המציאות המדומה להבין היכן המשתמש “נוגע” ובמה, כאשר התחושה מתורגמת לאות חשמלי המפעיל מערך שלם של מפעילים (Actuator) המבוססים על “רובוטיקה רכה” (soft robotics) עם ממשק גמיש ורך, על מנת להעביר לידי המשתמש תחושות לחץ, תזוזה ועוד באמצעות “מיקרו-נוזלים” (microfluidics) לקבלת תחושה של מישוש הדומה לזו המתקבלת בעולם האמיתי.

אב הטיפוס החדש של הכפפה מבית MRL מציג את הכיוון אליו נעה חברת מטא כחלק מחזון ה-Metaverse. העולם הוירטואלי נועד להעביר למשתמש יותר מהמידע הויזואלי אותו הוא מקבל באמצעות משקפי המציאות המדומה והרבודה, ויש צורך בממשק אדם-מכונה חדש וטוב יותר דוגמת הכפפות החדשות על מנת להעצים את חווית השימוש בעולם הוירטואלי.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים