שירות חדש מבית DuckDuckGo מגן על משתמשי אנדרואיד ממעקב המפרסמים

כלי ה-App Tracking Protection for Android החדש (מקור DuckDuckGo)

חברת DuckDuckGo, המפתחת את מנוע החיפוש באותו השם, הכריזה על ה-App Tracking Protection (להלן ATP), שירות חדש הזמין בשלב זה בגרסת בטא ומיועד להגן על פרטיות המידע של משתמשים במכשירים מבוססי אנדרואיד ממפרסמים ושירותים שונים, זאת לאחר שבבדיקת החברה נמצא כי למעלה מ-96% המאפליקציות החינמיות והפופולריות באנדרואיד שלחו מידע לשירותים אחרים, מתוך זה 87% נשלח לגוגל ו-68% לפייסבוק.

מנוע החיפוש של DuckDuckGo נמצא בין החלופות המוכרות יותר בתחום מנועי החיפוש, הנשלט על ידי גוגל, כאשר הוא מתמקד בפרטיות ונמנע מלעקוב אחרי המשתמשים והחיפושים שלהם ברשת. החברה אף הגדילה לעשות והציגה מוקדם יותר השנה את כלי ה-Email Protection, שירות שנועד לנקות את המייל של המשתמשים ממעקב המפרסמים השונים, אליו מצטרף עכשיו ה-ATP.

כלי ה-App Tracking Protection של DuckDuckGo מגיע בגרסת בטא המשולבת באפליקציה הראשית של החברה למכשירי האנדרואיד, כאשר בדומה לכלי פרטיות וסינון אחרים, הדרך שבה ה-ATP עובד מבוססת על התמיכה של מערכת האנדרואיד בפתרונות VPN. ה-ATP מדמה VPN מקומי דרכו תעבור כל תעבורת הרשת במכשיר, ובמידה שה-ATP מזהה ניסיון לשלוח מידע למפרסמים הוא יחסום אותו ויתריע על כך. החיסרון בדרך עבודה זו הוא חוסר היכולת להשתמש ב-VPN רגיל נוסף תוך כדי השימוש ב-ATP.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

כלי ה-App Tracking Protection for Android החדש (מקור DuckDuckGo)
כלי ה-App Tracking Protection for Android החדש (מקור DuckDuckGo)

שירות ה-App Tracking Protection החדש של DuckDuckGo זמין כבטא בהרשמה בלבד, כאשר משתמשים יכולים להוריד את אפליקציית DuckDuckGo לאנדרואיד ולהירשם לרשימת המתנה דרך ההגדרות.

הכלי החדש של DuckDuckGo נועד לספק פרטיות משופרת למשתמשי האנדרואיד, ובמיוחד למשתמשי הדורות הקודמים של מערכת ההפעלה, שאינם נהנים מכלי הפרטיות המשופר שגוגל שילבה בגרסת אנדרואיד 12 החדשה.

השוואת מפרטים