גוגל מפתחת מערכת הפעלה יעודית למציאות רבודה

שלט לוגו גוגל צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

גוגל (Google) החלה לעבוד על פיתוח מערכת הפעלה חדשה בעבור תחום המציאות הרבודה AR (ר”ת Augmented Reality) ופירסמה מספר מודעות דרושים בתחום, הכוללות התייחסות גם לפתרון מציאות רבודה חדשני הרומזת לפיתוחים נוספים שיגיעו בעתיד.

מארק לוקובסקי (Mark Lucovsky), מהנדס בכיר בגוגל, פרסם עדכון בפרופיל הלינקדאין החברתי שלו על התפקיד החדש כראש צוות מערכת ההפעלה החדשה למציאות הרבודה בגוגל, תפקיד הדומה לזה אותו ביצע בעבר בעבור מטא/Ocolus עם פיתוח מערכת הפעלה עצמאית עבורן.

יחד עם הפרסום החדש של לוקובסקי, צצו עוד מספר משרות פתוחות בתחום ה-Augmented Reality OS, מערכת ההפעלה למציאות הרבודה של גוגל, בהן  מספר משרות למהנדסי תוכנה בכירים בתחום המערכות המוטמעות (Embedded), צילום ועוד. בחלק מהמשרות ישנה התייחסות גם לפתרון מציאות רבודה חדשני, המצביע על כך שגוגל מפתחת מערכת מציאות רבודה חדשה שתהיה הדור הבא של ה-Google Glass.

עמוד פרופיל לינקדאין Mark Lucovsky (מקור לינקדאין)

השאלה הגדולה ביותר לגבי מערכת ההפעלה החדשה עליה עובדת גוגל נוגעת לדרך בה היא תגיע לשוק, כאשר הדוגמה הקרובה ביותר לכך היא מערכת ה-Wear OS לשעונים החכמים, שזמינה בשעונים ממגוון גדול של יצרנים, כשרק ב-2022 גוגל תציע שעון חכם משלה בעבור המערכת עם ההשקה הצפויה של ה-Pixel Watch.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים