ה-Exynos 2200 תביא גרפיקה משופרת מבית AMD ו-Ray Tracing למכשירי ה-Galaxy S22

Exynos 2200 (תמונה: Samsung) Exynos 2200 (תמונה: Samsung)

לאחר שהעלימה את אירוע ההכרזה שתוכנן לשבוע שעבר, ועדיין לא סיפקה לנו הסבר למה, סמסונג הציגה היום (ג’, 18.1) באופן רשמי את מערכת השבבים הצפויה להגיע לסדרת הדגל הבאה שלה, ה-Galaxy S22. פלטפורמת ה-Exynos 2200 נבנתה בשיתוף פעולה עם AMD על מנת לשפר משמעותית את הצד הגרפי על ידי שימוש בארכיטקטורת ה-RDNA 2 של החברה ובסמסונג מבטיחים שילוב של Ray Tracing בהאצת חומרה לראשונה בטלפון.

מערכת השבבים Exynos 2200 מצטרפת לפלטפורמות המתקדמות של קוואלקום ומדיה-טק ועוברת לייצור בתהליך 4 ננו-מטר בטכנולוגיית ה-EUV (ר”ת Extreme Ultraviolet Lithography), כשהיא משלבת לראשונה את המעבד הגרפי (GPU) העונה לשם Xclipse (כש-‘X’ זה לאקסינוס ו-eclipse היא שקיעה) ומשתמש בארכיטקטורת ה-RDNA 2 של AMD כדי לשפר באופן משמעותי את הצד הגרפי ויכולות הלמידה העמוקה (AI).

הגרפיקה של AMD בטלפונים של סמסונג

השימוש בטכנולוגיה של AMD מאפשר לסמסונג להביא כמה מהיכולות שהכרנו מכרטיסי מסך למחשבים היישר אל הטלפון או הטאבלט שנחזיק ביד. בחברה מציינים כי טכנולוגיית ה-Ray Tracing, שמביאה עימה רמה ריאליסטית יותר של יצירת תמונה ממשחק על גבי המסך ומטשטשת את ההבדל בין מה שנראה במשחקים ובין מה שקיים במציאות, מביאה את החוויה הגרפית לרמה העומדת איפשהו בין מה שתקבלו בקונסולות המשחק ובין מה שקיים כיום בטלפונים.

לגבי איפה בדיוק יעמדו הביצועים הגרפיים בסקלה הזו ניאלץ להמתין לבחינות ביצועים בשטח לאחר השקת מכשירים ראשונים שישתמשו בפלטפורת ה-Exynos 2200.

טכנולוגיה נוספת אותה מזכירה סמסונג היא VRS (ר”ת Variable Rate Shading), המאפשרת שיפור של הצגת צללים על ידי דגימה של חלקים שונים בתמונה באופן דינמי, מה שמאפשר למעבד הגרפי להתמקד על רנדור הצללים באיזורים החשובים יותר בתמונה ולשפר את הנראות שלהם.

Exynos 2200 (תמונה: Samsung)
Exynos 2200 (תמונה: Samsung)

מפרט טכני: Exynos 2200

את ה-Exynos 2200 מייצרת סמסונג על בסיס ארכיטקטורת ה-Armv9, והיא מציידת את הפלטפורמה במעבד 8 ליבות בחלוקה לליבת ביצועים מסוג Cortex-X2, אליה מצטרפות עוד 3 ליבות ביצועים מסוג Cortex-A710 ו-4 ליבות חסכוניות מסוג Cortex-A510, ובצד הגרפי נמצא את מעבד ה-Samsung Xclipse 920.

בצד המסך מציעה מערכת השבבים תמיכה בתצוגות ברזולוציית 4K מירבית עם תמיכה בקצב רענון של עד 120 הרץ, כאשר ירידה ברזולוציה לרמת +2K QHD מאפשרת תמיכה בקצב רענון גבוה יותר של עד 144 הרץ. בנוסף, קיימת תמיכה גם בתקן +HDR10

בצד הצילום תומכת הפלטפורמה במצלמת 200 מגה-פיקסל בודדת או בשילוב מצלמת 108 מגה-פיקסל יחד עם זוג מצלמות נוסף ברזולוציות של עד 64 ו-32 מגה-פיקסל, כאשר בצד הוידאו נמצא תמיכה בהסרטה ברזולוציה מירבית של 8K ב-60 פריימים בשנייה או הסרטה ב-4K בעד 240 פריימים בשנייה, וכן תמיכה ב-10 ביט. בסמסונג מציינים כי המערכת מסוגלת לתמוך בעד 7 מצלמות, ולתפעל בו זמנית מידע מ-4 מצלמות דרך מנוע ה-AI, תוך שליטה ברמות הצבע, הלובן, החשיפה והטווח הדינמי עבור כל סצינה בנפרד.

ה-Exynos 2200 תומכת גם בקישוריות 5G וב-LTE, כאשר בצד הזיכרון נמצא תמיכה ב-LPDDR5 ובצד זיכרון האחסון ב-UFS 3.1.

את מערכת השבבים Exynos 2200 צפויה סמסונג להציג תחילה במכשירי סדרת ה-Galaxy S22 אשר ייחשפו בחודש הבא.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים