אינטל תשקיע מיליארד דולר בקרן השקעות לפיתוח טכנולוגיות בתחום ייצור השבבים

שירות ה-IFS של אינטל (מקור אינטל) שירות ה-IFS של אינטל (מקור אינטל)

אינטל מגבירה את ההשקעה שלה ב-Intel Foundry Services (להלן IFS), שירות בית היציקה של החברה שיאפשר לה להציע ללקוחותיה את מגוון טכנולוגיות ייצור השבבים שלה, וכעת היא מכריזה על קרן השקעה חדשה בשווי מיליארד דולר שנועדה לחזק את ה-IFS על ידי השקעה בחברות סטארט-אפ בתחום ייצור השבבים לפיתוח כלים, תוכנות וקניין רוחני בתחום, כאשר היא מתכננת לייצר שבבי x86, שבבי ARM ו-RISC-V.

עם כניסתו לתפקיד של פט גלסינגר, מנכ”ל אינטל הנוכחי, בתחילת 2021, הציגה החברה את אסטרטגיית ה-IDM 2.0 (ר”ת integrated device manufacturing) מהלך שהיה לאחד מרגעי התפנית הגדולים ביותר שלה, עם הכוונה למנף את יכולות הייצור, הקניין הרוחני והמפעלים של אינטל עבור ייצור שבבים לחברות אחרות כחלק משירות ה-IFS, מה שהופך אותה למתחרה ישירה ב-TSMC וסמסונג השולטות ומובילות את תחום ייצור השבבים כיום.

כחלק מהמהלך אינטל הכריזה על השקעות ענק בשדרוג יכולות ייצור השבבים שלה, בהם השקעה של מעל 20 מיליארד דולר במפעל ייצור שבבים חדש בארה”ב, וכעת ביצירת קרן חדשה בשווי של מיליארד דולר שנוצרה בשיתוף פעולה בין IFS וקרן ההון סיכון אינטל קפיטל (Intel Capital), להשקעה בתחום הסטארטאפים והפיתוח לשוק בתי היציקה ולצורך שדרוג היכולות של החברה והטכנולוגיה אותה היא תוכל להציע ללקוחות ה-IFS השונים.

שירות ה-IFS של אינטל (מקור אינטל)
שירות ה-IFS של אינטל (מקור אינטל)

דגש מעניין במיוחד מגיע בדמות ההשקעה ב-RISC-V, ארכיטקטורת שבבים פתוחה שנועדה להתחרות ב-x86 ו-ARM, כאשר אינטל מכריזה על שיתוף פעולה עם חברות נוספות, בהן Andes Technology, Esperanto Technologies, SiFive ו-Ventana Micro Systems לחיזוק הקניין הרוחני שלה בתחום והתאמה לשבבי RISC-V.

אפשר לומר שאינטל מכפילה את ההימור על ה-IFS עם הקרן החדשה, דבר שלא אמור להפתיע, במיוחד אחרי ששוק השבבים חצה את סף ה-500 מיליארד דולר ב-2021. בנוסף להשקעות בשדרוג יכולת ייצור השבבים של החברה, הקרן החדשה תעזור לה להתאים את עצמה לייצור שבבים של חברות אחרות בניסיון להתחרות בצורה טובה יותר בסמסונג ו-TSMC הוותיקות בשוק.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים