אינטל תשקיע מעל 20 מיליארד דולר במפעל ייצור שבבים חדש בארה”ב

A rendering shows early plans for two new leading-edge Intel processor factories in Licking County, Ohio. Announced on Jan. 21, 2022, the $20 billion project spans nearly 1,000 acres and is the largest single private-sector investment in Ohio history. Construction is expected to begin in late 2022, with production coming online at the end of 2025. (Credit: Intel Corporation)

אינטל (Intel) הכריזה על תוכניות לבניית “מגה-מפעל” לייצור שבבים חדש במדינת אוהיו שבארה”ב, עם השקעה של למעלה מ-20 מיליארד דולר לבניית 2 מפעלי ייצור שבבים (FAB), זאת כמענה לצורך הגובר והולך בתחום ייצור השבבים ברחבי העולם, צורך שהוביל למשבר ייצור השבבים הנוכחי ממנו סובלת גם אינטל עצמה.

משבר ייצור השבבים העולמי ממשיך להשפיע על כלל התעשיה הטכנולוגית ברחבי העולם, כאשר חברות ומדינות מנסות להגביר את יכולת ייצור השבבים שלהן. אחרי השקעות בשדרוג יכולות ייצור השבבים במפעליה הקיימים, אינטל עוברת לשלב הבא עם ההכרזה על כוונתה לבנות את מפעל ייצור השבבים החדש באוהיו שבארה”ב, בהשקעה של למעלה מ-20 מיליארד דולר לבניית 2 פאבים (FAB) ראשונים ואפשרות להשקעה של עד 100 מיליארד עד סוף העשור הנוכחי כדי להרחיב את המפעל לעד 8 פאבים.

המהלך החדש מגיע כחלק מאסטרטגיית ה-IDM 2.0 של החברה בהובלת פט גלסינגר, מנכ”ל אינטל העולמית. האסטרטגיה כוללת גם את שירות ה-Intel Foundry Services, המיועד להפוך את אינטל למתחרה ישירה בתחום בתי היציקה וייצור השבבים מול TSMC וסמסונג, כאשר המפעל החדש צפוי להציע יכולת ייצור שבבים בטכנולוגיית ה-Intel 18A, המגיעה כחלק מ”עידן האנגסטרום” (Angstrom era) של החברה.

מפעל ייצור השבבים המתוכנן של אינטל באוהיו (מקור אינטל)
מפעל ייצור השבבים המתוכנן של אינטל באוהיו (מקור אינטל)

תהיה זו ההשקעה הפרטית הגדולה ביותר עד היום באוהיו, כאשר אינטל מתכננת לבנות את מפעל ייצור השבבים שלה על שטח של כ-1000 אקר (כ~4047 דונם) ליד העיר קולומבוס באוהיו, עם צפי התחלת בניה בסוף 2022 ותחילת ייצור שבבים במפעל החדש ב-2025. הפרויקט החדש צפוי ליצור כ-3000 מקומות עבודה חדשים באינטל וכ-7000 מקומות עבודה חדשים באוהיו כחלק מבניית מהמפעל החדש, כאשר אינטל צפויה להשקיע בנוסף כ-100 מיליון דולר בשיתופי פעולה עם מוסדות לימוד באזור לטיפוח עובדים מיומנים.

מפעל ייצור השבבים החדש של אינטל לא צפוי לפתור את משבר ייצור השבבים הנוכחי שעדיין נמצא איתנו, אך הוא צפוי לתת מרווח נשימה גדול מאוד בתחום ייצור השבבים ויכולת ייצור שבבים גדולה במיוחד לאור התכנון העתידי של אינטל להרחיב את המפעל מ-2 מפעלי ייצור (FAB) ל-8.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים