תשכחו מסרטונים קצרים: טיקטוק תאפשר פרסום סרטונים של 10 דקות

טיקטוק (מקור טיקטוק) טיקטוק (מקור טיקטוק)

טיקטוק (TikTok), הרשת החברתית המאפשרת למשתמשיה להעלות סרטונים קצרים, בדרך להגביר את התחרות ביוטיוב עם קפיצה משמעותית באורך הסרטונים אותם משתמשים יכולים להעלות לרשת החברתית, מ-3 דקות ל-10 דקות, שינוי המאלץ אותנו לשאול את השאלה – מתי פלטפורמת סרטונים קצרים אינה נחשבת יותר ככזו?

תחום הרשתות החברתיות השתנה ללא הכר עם כניסתה של טיקטוק לשוק העולמי ב-2017, עם הרעיון של פלטפורמה חברתית המאפשרת לאנשים לשתף סרטונים קצרים.

בעוד שבמקור טיקטוק אפשרה להעלות סרטונים קצרים באורך של 15 שניות בלבד, האורך גדל עם הזמן ל-60 שניות וקפץ ל-3 דקות ב-2021. עכשיו החברה מציעה למשתמשים שלה את השדרוג המשמעותי ביותר, עם האפשרות להעלות סרטונים ארוכים של עד 10 דקות.

עם הצמיחה בפופולריות של טיקטוק צמחו לפלטפורמה גם מתחרים, כמו YouTube Shorts ו-Reels של אינסטגרם, שהגיע לאחרונה גם לפייסבוק בדמות ה-Facebook Reels.

Reels מציע למשתמשים להעלות סרטונים קצרים של עד 60 שניות, זמן שצפוי לגדול ל-90 שניות מאוחר יותר השנה.

העובדה כי פלטפורמות סרטונים קצרים אחרות ממשיכות להציע פרקי זמן קצרים יחסית, כפי שמתבקש מהקונספט של הפלטפורמה, מאלץ לשקול מחדש את הכיוון אליו הולכת טיקטוק עם האפשרות להעלות סרטונים ארוכים של 10 דקות, דבר שיותר סביר היה למצוא באתרי שיתוף וידאו דוגמת יוטיוב.

היכולת להעלות סרטונים באורך של עד 10 דקות צפויה להפוך להיות זמינה בעבור כלל משתמשי טיקטוק במהלך השבועות הקרובים.

טיקטוק, שהחלה את דרכה בסרטונים קצרים של 15 שניות בלבד, החלה להציע למשתמשיה אפשרות להעלאת סרטונים ארוכים יותר ויותר במהלך השנים, דבר שמעלה את השאלה מתי פלטפורמת סרטונים קצרים כבר לא נחשבת כפלטפורמה כזו?

סרטונים באורך של 10 דקות מתקרבים למגבלת ה-15 דקות שמציעה יוטיוב למשתמשים לא מאומתים, כאשר המגבלה לחשבונות מאומתים ביוטיוב עומדת על סרטונים באורך של 12 שעות או 256GB, הנמוך ביניהם.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים