הוכרזו: Mac Studio ו-Studio Display – מחשב זעיר ועוצמתי ומסך 27 אינץ’ חכם ברזולוציית 5K

מחשב ה-Mac Studio ומסך ה-Studio Display החדשים (מקור אפל) מחשב ה-Mac Studio ומסך ה-Studio Display החדשים (מקור אפל)

אפל חשפה היום (ג’ 8.3) את הדור הבא של פתרונות המחשוב המגיעים עם שבב ה-Apple M1 Ultra, הגרסה החדשה והעוצמתית ביותר של שבב ה-Apple M1 שהוצגה עד היום, המשתלבת במחשב ה-Mac Stuido הזעיר, המיועד ליוצרי תוכן ומשתמשים מקצועיים.

בנוסף, חשפה החברה גם את מסך ה-Studio Display, המגיע בגודל של 27 אינץ’ ברזולוציית 5K ומשלב בתוכו מערך אודיו מתקדם ומצלמת רשת באיכות גבוהה.

הכירו את ה-Apple M1 Ultra

שבב ה-Apple M1 Ultra הוא התוספת החדשה ביותר לסדרת שבבי ה-Apple Silicon מבוססי ה-ARM של אפל, שמגיע בנוסף לשבב ה-Apple M1 המקורי ולצמד שבבי ה-Apple M1 Pro ו-Apple M1 Max שהוצגו לאחר מכן.

למעשה, ה-M1 Ultra איננו שבב חדש לגמרי, אלא שילוב של צמד שבבים יחדיו באמצעות טכנולוגיית ה-UltraFusion, המאפשרת לקשר בין שני שבבי M1 Max עם קצב העברת מידע של 2.5TB/s, מה שמונע פגיעה בביצועים ומאפשר למערכת להתייחס אליו כשבב בודד.

השבב החדש מגיע עם 114 מיליארד טרנסיסטורים, כאשר באופן די מובן מאליו, השימוש בשני שבבי M1 MAX ב-M1 ULTRA מכפיל את העוצמה שלו.

הוא מגיע עם מעבד בעל 20 ליבות עיבוד, 48 ליבות גרפיות ו-32 ליבות Neural Engine, ויכול להגיע עם עד 128GB זיכרון unified memory משותף.

לפי אפל, השבב החדש מספק ביצועי קידוד וידאו הגדולים פי 5.6 ב-Afterburner מאשר מחשב ה-Mac Pro הקיים עם 28 ליבות, כל זאת בצריכה של פחות מ-100W.

שבב ה-Apple M1 Ultra (מקור אפל)
שבב ה-Apple M1 Ultra (מקור אפל)

מחשב ה-Mac Studio

שבב ה-M1 Ultra יגיע יחד עם מחשב ה-Mac Studio החדש של החברה, אליו ניתן להתייחס כגרסה גדולה ומשודרגת של ה-Mac Mini, כאשר הוא מגיע בעיצבו מרובע בגודל של כ~19.55 ס”מ (7.7 אינץ’) ובעובי של כ~9.4 ס”מ (3.7 אינץ’) והופך לפתרון החזק והקופמקטי ביותר של אפל עד היום.

מחשב ה-Mac Studio החדש יהיה זמין בשתי גרסאות:

  • גרסת M1 Max – מבוססת על השבב הקודם של אפל.
  • גרסת M1 Ultra -המעבד החדש והעוצמתי יותר של החברה.

הוא משלב אוסף גדול למדי של חיבורים, בהם 4 חיבורי Thunderbolt 4 בחלקו האחורי, יחד עם חיבור רשת 10Gb, צמד חיבורי USB-A ויציאת HDMI.

בחלק הקדמי החברה שילבה צמד חיבורי USB-C המגיעים בתקן ה-USB 3.2 Gen 2 בגרסת ה-M1 MAX או Thunderbolt 4 בגרסת ה-M1 Ultra.

מחשב ה-Mac Studio (מקור אפל)
מחשב ה-Mac Studio (מקור אפל)

מסך ה-Studio Display

יחד עם מחשב ה-Mac Studio הציגה החברה את מסך ה-Studio Display, המגיע בגודל של 27 אינץ’ וברזולוציית 5K Retina, שיהיה זמין גם בגרסת “מט” עם זכוכית ננו-טקסטורה.

בדומה למחשב ה-iMac של החברה, מסך ה-Studio Display מגיע עם מערך אודיו משודרג הכולל שישה רמקולים עם תמיכה בטכנולוגיית ה-Spatial Audio, כאשר הוא מציע 3 חיבורי USB-C התומכים בהעברת אות וידאו ואף בטעינה של עד 96W למחשבי מקבוק תומכים.

בניגוד למסך ה-Pro Display XDR הקודם של אפל, מסך ה-Studio Display החדש יגיע מהחברה עם מעמד בתור ברירת מחדל, כאשר הוא יהיה זמין גם בגרסה בעלת מעמד משודרג.

לא מדובר במסך מחשב רגיל, כאשר הוא משלב את שבב ה-A13 Bionic של אפל על מנת לאפשר מספר פיצ’רים יחודיים, הכוללים מצלמת 12 מגה-פיקסל אולטרה רחבה אותה החברה לקחה מסדרת האייפון, עם תמיכה בפיצ’ר ה-Center Stage לביצוע שיחות וידאו באיכות גבוהה, יחד עם מערך של 3 מיקרופונים לאיכות שיחה משופרת.

מסך Studio Display (מקור אפל)
מסך Studio Display (מקור אפל)

מחירים ומועדי השקה

מחשב ה-Mac Studio ומסך ה-Studio Display החדשים יהיו זמינים למכירה בארה”ב החל מה-18 במרץ.

מחירים:

  • מחשב ה-Mac Studio יהיה זמין למכירה במחיר של החל מ-1999 דולר בגרסה המבוססת על שבב ה-Apple M1 Max, ובמחיר של החל מ-3999 דולר לגרסה המבוססת על שבב ה-Apple M1 Ultra החדש.
  • מסך ה-Studio Display יהיה זמין למכירה במחיר של החל מה-1599 דולר.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים