גוגל משדרגת את אפליקציית ההודעות Messages‏ לאנדרואיד עם מגוון פיצ’רים חדשים

אפליקציית ה-Messages החדשה של גוגל (מקור גוגל)

גוגל (Google) עדכנה את Messages‏, אפליקציית ההודעות שלה למכשירי אנדרואיד התומכת בטכנולוגיית ה-RCS, עם אוסף פיצ’רים המטשטש את הגבול בין אפליקציית SMS רגילה ובין תוכנות מסרים דוגמת וואטסאפ וטלגרם עם הוספת תמיכה בקבלת אמוג’י ממכשירי אייפון, אפשרות מובנית חדשה למשלוח תמונות דרך Google Photos, חלוקת הודעות לקטגוריות ועוד.

בזמן שרבים מאיתנו הפסיקו להשתמש בהודעות רגילות לטובת שימוש באפליקציות כמו וואטסאפ, טלגרם או iMessage במקרה של משתמשי האייפון, אין זה אומר שהודעות SMS רגילות נעלמו לגמרי מהשוק.

כאן נכנסת למעשה גוגל, שדוחפת את אימוץ טכנולוגיית ה-RCS (ר”ת Rich Communication Services) שנועדה להחליף את ה-SMS הישן כפתרון מאובטח יותר עם תמיכה בפיצ’רים, בהם אפשרות לשליחת הודעות מאנדרואיד ל-iMessage.

מה חדש באפליקציית Messages

עדכון ה-Messages‏ החדש של גוגל מוסיף תמיכה בהצגת תגובות (Reactions) שנשלחות ממשתמשי האייפון כאמוג’י רגילים, דבר שלא היה אפשרי עד כה.

החברה שילבה גם אפשרות חדשה למשלוח תמונות וסרטונים ישירות מאפליקציית ההודעות על ידי העלאה לשירות התמונות Google Photos ומשלוח קישור באופן אוטומטי לנמען מבלי לפגוע באיכות התמונה.

בין הפיצ’רים הנוספים שגוגל הוסיפה ל-Messages‏ אפשר למצוא חלוקה להודעות פרטיות והודעות מעסקים עם שני טאבים נפרדים, תזכורות להודעות שלא נקראו וימי הולדת ישירות באפליקציה.

בנוסף, ניתן כעת למצוא אוסף סטיקרים נרחב הכולל למעלה מ-2000 שילובים בין אמוג’י רגילים, אותם תציע מקלדת ה-Gboard של גוגל באפליקציה.

שילוב אמוג'י לסטיקר חדש (מקור גוגל)
שילוב אמוג’י לסטיקר חדש (מקור גוגל)

גרסת ה-Messages‏ החדשה זמינה להורדה מחנות האפליקציות של גוגל, כאשר עדכון הגרסה יגיע למשתמשים באופן הדרגתי.

אוסף השדרוגים החדש של גוגל לאפליקציית ה-Messages‏ והמעבר לטכנולוגיית ה-RCS מגיע בתור ניסיון של החברה להתחרות ב-iMessage של אפל, ואף ליצור פתרון מקשר בין משתמשי אנדרואיד ל-iOS.

השאלה הגדולה ביותר היא האם לא מדובר במאמץ שמגיע מאוחר מדי בעולם שכבר אימץ ברובו את אפליקציות המסרים המידיים כמו וואטסאפ וטלגרם.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים