גוגל בוחנת הוספה של אפשרויות תשלום חלופיות בחנות האפליקציות

לוגו גוגל פליי

גוגל הודיעה כי תחל לבחון אפשרויות תשלום נוספות באפליקציות המוצעות דרך החנות שלה, זאת מלבד האפשרות המובנה בתוך חנות האפליקציות Google Play, כך שהמפתחים יוכלו להציע אופציות חלופיות לניהול התשלום דרכן ישלמו המשתמשים על מנויים או קניות בתוך אפליקציות, כשהראשונה שמצטרפת לתכנית הבדיקה החדשה היא ספוטיפיי.

על פי פוסט שפירסמה החברה בערוץ המפתחים שלה, התכנית החדשה תצא לפועל עבור מספר מצומצם של מפתחים, שיציגו אפשרויות ניהול תשלום חלופיות למשתמשים, כשבחברה מציינים כי אפשרויות אלה חייבות לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר בצד האבטחה, כדי להמשיך ולהגן על המשתמשים.

אפשרויות התשלום החדשות אמנם יוצעו באפליקציות, אך לפי גוגל הן יוצעו כאפשרות נוספת לצד ניהול התשלום הקיים כיום דרך Google Play, ולא כחלופה מלאה, כך שלמשתמשים תמשיך להיות בחירה בין ערוצי התשלום השונים שיוצעו.

מקדימה את אפל

הצעד החדש של גוגל ככל הנראה מגיע על מנת להתמודד עם הביקורת הרבה שהופנתה כלפיה וכלפי אפל כמנהלות של חנויות האפליקציות הגדולות בעולם, כאשר אפל אף עמדה למשפט מתוקשר למדי מול חברת Epic Games, שהחל לאחר שהאחרונה הציגה אפשרות נוספת לניהול תשלומים בתוך אפליקציית פורטנייט, בניגוד למה שמאפשר הרישיון של אפל למפתחים עבור חנות האפסטור שלה.

ספוטיפיי
צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

ספוטיפיי גם היא לקחה חלק לא קטן בקרב מול העמלות הגבוהות שגבו מנהלות חנויות האפליקציות בעבר, ועל כן אין זה מפתיע כי שמה מופיע בין הראשונים לבחינה של מנגנון תשלומים נפרד מזה שגוגל מציעה דרך חנות ה-Google Play.

ספוטיפיי מנהלת מזה שנים רבות שירות תשלומים משלה, דרכו ניתן להירשם כמנוי פרימיום לשירותי המוסיקה שלה, מה שככל הנראה הופך את הבחירה בה לקלה עוד יותר.

בגוגל מקדימים כעת את המאוחר, שכן הרוחות נושבות כרגע לכיוון אפשרות הוספת שירותי תשלום חלופיים בחנויות האפליקציות. סביב המשפט בין אפל ו-Epic הוצגה פסיקה של בית המשפט בספטמבר 2021, בה נקבע כי על אפל יהיה להוסיף חלופות לתשלום עבור המשתמשים באפסטור, זאת מלבד האפשרות לשלם דרך Apple Pay.

הבחירה של גוגל לנסות ולהציג את החלופות הללו בדרך שלה, ולא בהוראה מבית המשפט, עשויה לעזור לה בפיתוח מערכת חדשה עם חלופות תשלום שונות כמו שהיא מגדירה אותה, ולא בלחץ של בתי המשפט.

עם זאת, בגוגל מציינים כי הדרך לשם דווקא כן החלה בהוראה מלמעלה, כאשר הממשל בדרום קוריאה דרש ממנה להקים בשנה שעברה אפשרות להצגת חלופות לניהול תשלום בתוך אפליקציות הזמינות ב-Google Play, מה שמאפשר לה כעת להניע מהלך דומה גם במדינות נבחרות נוספות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים