דייסון מציגה את Dyson Zone – אוזניות מסננות רעשים… ואוויר

אוזניות ה- Dyson Zone (מקור דייסון)

חברת דייסון, המוכרת בעיקר בזכות שואבי האבק שלה, נכנסת לתחום המוצרים הלבישים ומכריזה על ה-Dyson Zone, מערכת טיהור אוויר ניידת המשולבת בתוך אוזניות מסננות רעשים כפתרון המסוגל ללכוד 99% מהחלקיקים בגודל של עד 0.1 מיקרון דוגמת אבק, אלרגנים ובקטריות.

את אוזניות ה-Dyson Zone החברה פיתחה במהלך 6 השנים האחרונות והפטנט שנוגע לאוזניות נחשף כבר ב-2020, כאשר עכשיו אנו מקבלים את המוצר האמיתי, אוזניות מסננות רעשים עם מנגנון טיהור אוויר מובנה… ועד כמה שזה יכול להישמע הזוי, זה מוצר אמיתי.

דייסון אולי מוכרת בעיקר בזכות שואבי האבק שלה, אך הטכנולוגיה העיקרית של החברה נוגעת לטיהור אוויר, כפי שאפשר לראות בסדרת מוצרי ה-Dyson Purifier, מטהרי אוויר ביתיים שנועדו לסנן חלקיקי אבק, אלרגנים ועוד.

כאן למעשה נכנסות לתמונה אוזניות ה-Dyson Zone, כמוצר משלים לקו טיהור האוויר הביתי שלה, על מנת לאפשר למשתמשים לקבל אוויר נקי גם מחוץ לבית, כאשר החברה מתייחסת לרעש כאל אלמנט נוסף שצריך לטהר ומשלבת בהן סינון רעשים אקטיבי (ANC) מובנה.

אוזניות ה- Dyson Zone (מקור דייסון)
אוזניות ה- Dyson Zone (מקור דייסון)

החברה הצליחה לדחוס מערכת טיהור אוויר שלמה היושבת בתוך כריות האוזניות ומורכבת מצמד מנועים בכל כרית המזרימים את האוויר המטוהר לפנים של המשתמשים באמצעות “מגן פנים” (visor) ניתק שמסתיר את האף והפה, אך לא נוגע בהם, אלא “דוחף” את האוויר המטוהר אליהם.

ניתן יהיה להשתמש במוצר החדש כאוזניות מסננות רעשים רגילות עם או בלי מגן הפנים, כאשר הן יציעו מצב סינון רעשים רגיל, מצב שיחה בו ניתן להוריד ולכבות את מערכת טיהור האוויר, מה שחוסך בסוללה אך גם מאפשר לאוזניות להגביר את השמע, ומצב “שקיפות” (Transparency) המאפשר להאזין לסביבה מבלי להסיר את האוזניות.

כפתרון טיהור אוויר, ה-Dyson Zone יגיעו עם 4 מצבי עבודה: נמוך, בינוני, גבוהה ואוטומטי, אך ניתן להשתמש ב-Dyson Zone גם בשני מצבי שימוש נוספים מעבר לאוזניות מסננות רעשים, עם או בלי טיהור האוויר, כאשר יחד עם האוזניות יגיעו שני תוספים המאפשרים להשתמש בהן גם כמסכת פנים רגילה, בדומה לאלו שרובנו למדנו להכיר בתקופת הקורונה, וגם כמסכת FFP2 הנחשבת לכזו המספקת הגנה טובה יותר.

אבות הטיפוס של ה- Dyson Zone (מקור דייסון)
אבות הטיפוס של ה- Dyson Zone (מקור דייסון)

ג’ייק דייסון, המהנדס הראשי של דייסון, מסר:

זיהום אוויר הוא בעיה גלובאלית – הוא משפיע עלינו בכל מקום אליו אנו הולכים. בבתים שלנו, בבית הספר, בעבודה ובנסיעות, בין אם ברגל, באופניים ובין אם בתחבורה ציבורית או פרטית. ה-Dyson Zone מטהרות את האוויר אותו נושמים תוך כדי תנועה. בניגוד למסכות פנים רגילות, הן מספקות אוויר צח מבלי לגעת בפנים, זאת באמצעות מסננים בעלי ביצועים גבוהים ושתי משאבות אוויר זעירות. לאחר שש שנות פיתוח, אנו נרגשים לספק אוויר טהור וסאונד טהור, בכל מקום.

חברת דייסון לא מסרה צפי מחיר או זמינות לאוזניות ה-Dyson Zone החדשות.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים