גאדג’טי מסקר: Amazfit GTR 3 – דור שלישי בסדרת השעונים הפופולרית

שעון Amazfit GTR 3 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

חברת Zepp, הואמי (Huami) לשעבר, מוכרת מאוד בעולם בזכות סדרת שעוני ה-Amazfit החכמים שלה, כאשר הפעם בדקנו את שעון ה-Amazfit GTR 3, הדור השלישי של שעון ה-GTR המגיע עם מסך 1.39 אינץ’ גדול ובהיר במיוחד המציע מעקב אחרי 150+ פעילויות ספורט שונות וזמן סוללה ארוך במיוחד.

סדרת שעוני ה-Amazfit GTx 3 העדכנית של Amazfit הוכרזה בסוף 2021 והגיעה לארץ בתחילת השנה הנוכחית כמחליפה הרשמית של סדרת ה-Amazfit GTx 2 הקודמת, שכללה בין השאר את שעוני ה-GTR 2 ו-GTS 2e אותם סקרנו באתר.

השעון החדש שומר על העיצוב הכללי של דגם ה-GTR 2 הקודם, אך מגיע עם מספר שינויים משמעותיים, בהם מערכת Zepp OS חדשה וכתר שעון.

שעון Amazfit GTR 3 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)
שעון Amazfit GTR 3 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Amazfit GTR 3

שעון ה-GTR 3 החדש מזכיר מאוד את דגם ה-GTR 2 הקודם של החברה, כאשר שניהם מגיעים עם מסך AMOLED עגול בגודל 1.39 אינץ’ ברזולוציית 454×454 עם זכוכית מחוסמת מעוגלת (2.5D) מסוג לא ידוע. שינוי משמעותי במיוחד מגיע בדמות הכפלה של בהירות של המסך מ-450 ניט בדור הקודם ל-1000 ניט בדגם החדש.

עם תאורה של 1000 ניט, המסך בהיר מספיק לשימוש גם בשמש, אך תמיד עדיף מעט צל על מנת להקל על קריאה של הפרטים השונים המופיעים על המסך. מבחינת המסך עצמו, החברה שמרה על העיצוב ה”קלאסי” עם סימוני שעות מסביב למסגרת השעון, שניתן להגדיר כיום כעבה יחסית אבל לא יותר מדי, כאשר קוטר השעון הצטמצם מעט מ-46.4 ל-45.8 מ”מ.

בעוד שבדומה לדגם הקודם ניתן למצוא בשעון ה-GTR 3 צמד כפתורים בחלקו הימני, החברה הכניסה שינוי גדול מאוד ומבורך לדעתי לדגם החדש. הכפתור העליון הוא למעשה כתר שעון המשמש לא רק ככפתור, אלא גם לניווט וגלילה בתפריטים השונים בצורה חלקה ונוחה מאוד בהשוואה לממשק טאץ’ בלבד.

בחלק האחורי ניתן למצוא את חיישן ה-BioTracker 3.0 PPG העגול והעדכני של החברה, הבולט מעט מהגב ומשמש למעקב אחרי מדדי המשתמש השונים כמו דופק ורווית החמצן בדם, כאשר החברה שומרת על השימוש ברצועת 22 מ”מ סטנדרטית.

מבט קרוב יותר על צד השעון מגלה לנו חור קטן המשמש להפעלת העוזרת הקולית של Alexa, העוזרת הקולית של אמזון, ובנוסף את ה”עוזרת הקולית הלא מקוונת” המובנית התומכת באנגלית בלבד.

מפרט טכני מלא

 • מסך – AMOLED עגול בגודל 1.39 אינץ’ ורזולוציית 454×454.
 • מערכת הפעלה – Zepp OS.
 • עברית – תמיכה מלאה.
 • רצועה – 22 מ”מ סטנדרטית.
 • חיישנים – BioTracker 3 PPG למדידת דופק ורווית חמצן בדם, שינה, צעדים, ברומטר, מצפן, מיקום.
 • מיקום – GPS / GLONASS / Galileo / BDS / QZSS.
 • מעקב ספורט – מעקב אחרי +150 סוגי פעילויות כושר שונות.
 • סוללה – 450mAh לעד 21 ימי שימוש במצב רגיל.
 • עמידות – עמידות למים בתקן 5ATM (עומק 50 מטר).
 • גודל – 45.8×45.8×10.8 מ”מ.
 • משקל – 32 גרם.
שעון Amazfit GTR 3 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)
שעון Amazfit GTR 3 (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

ממשק – Amazfit GTR 3

שעון ה-GTR 3 הוא אחד משעוני ה-Amazfit החדשים המשתמשים במערכת ה-Zepp OS החדשה והמשופרת של החברה עליה נרחיב בהמשך. בעוד שהמערכת עצמה חדשה, השימוש בה נותר זהה למדי לזה של המערכת הקודמת של החברה ומבוסס מחוות בתוספת ניווט מהיר יותר עם כתר השעון:

 • הסטה ימינה או שמאלה מתצוגת השעון הראשית תעבור על ה”ווידג’טים” השונים אותם אפשר להגדיר כמו מזג אוויר, דופק, פעילות, מדד PAI ועוד. בעוד שהווידג’טים עצמם מוצגים בתצוגה מלאה, קיים גם ווידג’ט נוסף לו קוראת החברה “קיצורי דרך” המאפשר להציג אותם גם בתצוגת רשימה נגללת עצמאית משאר הווידג’טים.
 • הסטה למטה מתצוגת השעון הראשית תפתח את חלון ההגדרות המהירות של השעון עם אפשרויות כמו שליטה על התאורה, מציאת המכשיר הסלולרי, פנס ועוד.
 • הסטה מעלה מתצוגת השעון הראשית פותחת את תצוגת ההתראות השונות מהמכשיר הסלולרי, אותן אנו יכולים לבחור דרך האפליקציה של השעון, כאשר בהתראות מאפליקציות הודעות כמו וואטסאפ וטלגרם ניתן גם להגיב מהשעון על ידי משלוח אמוג’י מרשימה קיימת או מאחת מהתגובות המהירות שניתן להגדיר. אין אפשרות להקליד הודעות.

בנוסף למסך המגע, ניתן למצוא גם את צמד הכפתורים אותם ניתן להגדיר להפעלה מהירה של פיצ’רים שונים דרך הגדרות השעון. בנוסף, כתר השעון משמש גם ככפתור הכיבוי וההדלקה ומאפשר לגלול בחלק מהתפריטים השונים אך לא בכולם.

אפשרות הפעלה נוספת היא ה”עוזרת הקולית הלא מקוונת”, שמאפשרת לבצע פעולות שונות ולהפעיל פיצ’רים ללא מגע כלל, אם כי היא האפשרות הזו מוגבלת לשפה האנגלית בלבד.

שימוש שוטף וחיי סוללה – Amazfit GTR 3

אחרי לא מעט שעוני Amazfit שעברו אצלי על היד בסקירות, יש להודות כי מערכת ה-Zepp OS החדשה של החברה מספקת חווית שימוש הרבה יותר חלקה מהדגמים הקודמים, כאשר היכולת להתקין אפליקציות חדשות היא שדרוג גדול בעבור המשתמשים, על אף שהמבחר קטן למדי נכון להרגע וכולל אפליקציות כמו מחשבון, תזכורת שתיה ושליטה במצלמות Go Pro.

המעבר למערכת הפעלה חדשה אולי הוסיף לשעון לא מעט אפשרויות, אך עדיין ניתן למצוא באגים שונים כמו חוסר היכולת לקשר את יומן השעון ליומן במכשיר הסלולר באופן תמוהה, ובאג אחד אליו התקשתי להתרגל. במידה ומגדירים את השעון להפעיל את המסך בהרמת היד, מגלים כי פעולת ההפעלה של המסך והרמת הבהירות שלו אינן מתרחשות במקביל אלא אחת אחרי השניה, דבר היוצר שיהוי מורגש בהשוואה לשעונים חכמים אחרים דוגמת ה-Galay Watch 4 שלי. ניתן לשפר את זמן התגובה על ידי הגדרה של מסך “פועל תמיד” (Always-On) אך מדובר על צעד שיוריד את חיי הסוללה.

דבר חשוב שצריך לציין בנוסף הוא שבניגוד לשעון ה-GTR 2 הקודם, ניתן לומר כי דגם ה-GTR 3 מחליף את דגם ה-GTR 2e, מאחר והוא לא כולל אפשרות לניגון מוזיקה באופן עצמאי ישירות מהשעון, אלא רק שליטה על המוזיקה מהמכשיר הסלולר. במידה ורוצים נגן מובנה צריך לבחור בשעון ה-GTR 3 Pro היקר יותר.

שעוני ה-Amazfit תמיד הצליחו לספק חיי סוללה מרשימים במיוחד ודגם ה-GTR 3 אינו שונה במובן זה. לפי היצרן, סוללת ה-450mAh אמורה להספיק 21 ימים בשימוש רגיל, 10 ימים בשימוש כבד, 35 ימים במצב חיסכון ו-35 שעות במצב ספורט עם מעקב GPS קבוע.

באופן אישי, זמן השימוש שלי עמד על כשבועיים ואף יותר, נקודת אמצע סבירה למדי בין הזמן שהחברה הגדירה ובין מה שהתקבל בפועל.

GTR 3 – צריכת סוללה (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)
GTR 3 – צריכת סוללה (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

אפליקציית שליטה – Amazfit GTR 3

בדומה לשאר שעוני ה-Amazfit שבדקנו, השליטה על שעון ה-GTR 3 מבוצעת דרך אפליקציית ה-Zepp (אנדרואיד/iOS) אותה יצא לנו להכיר מקרוב בביקורות הקודמות, ולכן נעבור בקצרה על האפליקציה המגיעה עם 3 תצוגות עיקריות:

 • דף הבית – המסך הראשי מציג מידע הכולל את כמות הצעדים/מרחק/קלוריות ברמה יומית, תיעוד השינה, דופק אחרון שנמדד, עמידה ביעדים ומדד PAI, כאשר ניתן לפתוח עמוד משנה לכל אחד מהמדדים לפירוט טוב יותר ומידע מימים קודמים.
 • בריאות  – עמוד המרכז את פעילויות הכושר של המשתמש וההגדרות מטרה שלו בהם כמות צעדים יומית, משקל יעד, קלורית ושינה.
 • פרופיל – מסך הכולל את הגדרות האפליקציה וההתקנים המחוברים למכשיר, בהם שעון ה-GTS 3 עצמו. כאשר תפריט ההגדרות הפך לגדול ומגוון יותר עם המעבר למערכת ה-Zepp OS.

בסופו של דבר מדובר באפליקציה נוחה ומלוטשת מאוד של Amazfit שעברה לא מעט דורות של שעונים חכמים ומאפשרת שליטה נוחה בשעון, כאשר חשוב מהכל הוא העובדה שהיא מגיעה בשפה עברית מלאה.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Amazfit GTR 3

אחרי לא מעט שעוני Amazfit אותם סקרנו בעבר, ה-Amazfit GTR 3 מגיע כגרסה החדשה והמלוטשת יותר של Zepp עד היום, בעיקר הודות למעבר למערכת ה-Zepp OS, שמציעה חווית שימוש חלקה יותר עם אפשרות להתקין אפליקציות מהחנות המובנית, למרות שאין הרבה מהן כרגע. כתר השעון מגיע גם הוא כתוספת שימושית במיוחד לשימוש בשעון.

אי אפשר להגיד שהשעון מושלם לגמרי, כאשר ניתן למצוא באגים קטנים פה ושם, למרות שכבר במהלך הביקורת נכנס עדכון גרסה שתיקן כמה באגים קטנים. החיסרון הגדול לעומת דגם ה-GTR 2 הקודם הוא בעיקר בדמות נגן המוזיקה המובנה, שלא קיים בדגם החדש, עם שליטה במוזיקה במכשיר הסלולרי בלבד.

במידה ואתם מחפשים שעון חכם שנראה טוב ומציע טווח רחב של פיצ’רים, תצוגות שעון וכמובן עברית מלאה, שעון ה-Amazfit GTR 3 של Zepp מהווה אופציה טובה מאוד מחברה מוכרת וותיקה, כאשר תמיד ניתן לקנות את דגם ה-GTR 3 Pro שמגיע עם מסך גדול יותר ונגן מוזיקה שחסר בדגם הרגיל.

שעון ה-Amazfit GTR 3 זמין למכירה בארץ במחיר של 739 ש”ח.

למידע נוסף ולרכישה >> לחצו כאן

מה אהבנו?

 • עיצוב דק ויפה.
 • מסך AMOLED מעולה.
 • מערכת Zepp OS חדשה.
 • אפשרות להתקין אפליקציות צד ג’.
 • זמן סוללה מעולה.
 • עברית מלאה.
 • רצועת 22 מ”מ סטנדרטית.
 • הפעלה קולית לא מקוונת.
 • מחיר

מה לא אהבנו?

 • לוקח מספר שניות להתעורר ממצב “שינה”.
 • קיימים באגים קטנים במערכת.
 • אין נגן מוזיקה מובנה בניגוד ל-GTR 2.
 • כמות מוגבלת של אפליקציות צד ג’.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים