גאדג’טי מסקר: Amazfit GTS 2e – גרסה מוזל של שעון ה-GTS 2

שעון Amazfit GTS 2e (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי) שעון Amazfit GTS 2e (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

שעוני ה-Amazfit החכמים של חברת הואמי (Huami) נמצאים בין מותגי השעונים החכמים המוכרים בעולם, והפעם יצא לנו בגאדג’טי לבדוק את שעון ה-Amazfit GTS 2e, הגרסה החדשה והמוזלת של הואמי לשעון ה-Amazfit GTS 2.

שעון ה-GTS 2e מגיע כחלק מצמד שעוני ה-Amazfit החדשים של הואמי בישראל יחד עם ה-GTR 2e, כאשר למעשה מדובר על גרסאות “קלות” וזולות יותר של שעוני ה-GTS 2 ו-GTR 2 שהגיעו לארץ לפניהם, בהם ה-GTR 2 אותו סקרנו. ההבדל העיקרי בין הדגמים? חוסר בזיכרון מובנה לניגון מוזיקה עם רכיב WiFi וברמקול מובנה לשימוש עם אלקסה של אמזון המשפר בדרך את זמני הסוללה של דגמי ה-2e.

בעוד שבמבט ראשון קשה מאוד להבחין בהבדל בין שעון ה-GTS 2e לשעון ה-GTS 2 הרגיל, השאלה הגדולה ביותר העומדת לפנינו היא האם יש טעם לקנות את שעון ה-GTS 2 הרגיל כאשר שעון ה-GTS 2e הזול יותר זמין למכירה בארץ, שאלה עליה נענה בביקורת שלפניכם.

>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

שעון Amazfit GTS 2e (צילום: יאן לנגרמן, גאדג'טי)
שעון Amazfit GTS 2e (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

מבט מקרוב – Amazfit GTS 2e

בדומה לכל מוצר לביש אחר, הדבר הבולט ביותר בשעון ה-GTS 2e הוא מסך ה-AMOLED שלו, המגיע בגודל של 1.65 אינץ’ וברזולוציה של 348×442, כאשר הוא מצופה בזכוכית מחוסמת מעוגלת (2.5D) מסוג לא ידוע. מסך ה-AMOLED מאפשר שימוש נוח גם בסביבה מוארת, והבעיה היחידה למעשה היא להעביר את איכות המסך בצילום.

בניגוד ל-GTR 2/2e, ה-GTS 2e מגיע עם כפתור בודד בחלקו הימני לתפעול השעון בנוסף למסך המגע שלו, כאשר החברה בחרה להפוך את הכפתור לבולט פחות באמצעות “הרמת” מסגרת השעון באזור הכפתור ליצירת “גבעה” קטנה במיקום הכפתור. זהו רעיון עיצובי נחמד המסייע במניעת מצבים בהם הכפתור יכול “להיתקע” בטעות בדברים שונים בזמן השימוש בו.

בעוד שגוף השעון עשוי אלומיניום, גבו עשוי פלסטיק שחור עליו ניתן למצוא את חיישן ה-BioTracker 2 PPG של הואמי המשמש למדידת דופק ורווית החמצן בדם. מבט מקרוב מראה לנו חור קטן המשמש ככל הנראה לברומטר המובנה והמיקרופון להפעלה הקולית.

בניגוד ל-GTR 2, ה-GTR 2e לא מגיע עם רמקול חיצוני ויכולת להפעיל את אלקסה, אך עם זאת הוא משלב את פיצ’ר  ה”עוזרת הקולית הלא מקוונת” (Offline voice assistant), יכולת הפעלה קולית של השעון עם אפשרויות כמו הפעלת מעקב אחר פעילות ספורט מסויימת או מוזיקה, כאשר החיסרון באפשרות זו הוא בכך שהיא מוגבלת לשפה האנגלית בלבד וזמינה רק כאשר ממשק השעון מוגדר לאנגלית.

את שעון ה-GTS 2e ניתן למצוא בפועל ב-3 אפשרויות צבע: הגרסה השחורה אותה אנו סוקרים, המגיעה עם גוף שחור ורצועת 20 מ”מ סטנדרטית שחורה, גוף כסוף עם רצועה בצבע זית או גוף זהב-ורוד עם רצועה סגולה.

מפרט טכני מלא:

 • מסך – AMOLED בגודל 1.65 אינץ’ ורזולוציית 348×442.
 • רצועה – 20 מ”מ סטנדרטית.
 • חיישנים – BioTracker 2 PPG למדידת דופק ורווית חמצן בדם, שינה, צעדים, ברומטר, מצפן, מיקום וחיישן טמפרטורה.
 • מיקום – GPS ו-GLONASS.
 • מעקב ספורט – מעקב אחרי +90 סוגי פעילויות כושר שונות.
 • סוללה – 246mAh לעד 14 ימי שימוש במצב רגיל ועד 24 יום במצב חיסכון לפי היצרן.
 • עמידות – עמידות למים בתקן 5ATM (עומק 50 מטר).
 • גודל – 42.8×35.6×9.8 מ”מ.
 • אחסון – ללא.
 • משקל – 25 גרם.

שעון ה-GTS 2e מגיע כגרסה זהה כמעט לחלוטין לשעון ה-GTS 2 הרגיל, כאשר ההבדל המשמעותי ביותר בין שניהם הוא הרמקול המובנה עם התמיכה באלקסה והיכולת לנגן שירים באמצעות זיכרון מובנה הקיים בדגם ה-GTS 2 הרגיל, לעומת חיישן הטמפרטורה אותו החברה שילבה בדגם ה-2e, כאשר בנוסף הזכוכית בדגם ה-2e מגיעה בתצורת 2.5D ולא 3D. אלו הבדלים לא גדולים במיוחד בהנחה ולא צריכים את נגן המוזיקה המובנה או את נוכחותה של אלקסה.

ממשק – Amazfit GTS 2e

השימוש בשעון ה-GTS 2e זהה לזה של שעון ה-GTR 2, כאשר הוא מבוסס בעיקר על מחוות במסך המגע:

 • הסטה ימינה או שמאלה מתצוגת השעון הראשית תעבור על הווידג’טים השונים, הכוללים: וידג’ט רשימה, מוזיקה, מזג אוויר, דופק, סיכום פעילות ומדד PAI. קיים וידג’ט “כרטיס מהיר” המגיע כרשימה ממוזערת של הווידג’טים.
 • הסטה מטה מתצוגת השעון הראשית תפתח את ההגדרות המהירות של ה-GTR 2, עם אפשרויות מרובות עד כדי כך כי יש בפועל 2 מסכים של הגדרות מהירות, הכוללות אפשרות להפעלת פנס על ידי הפיכת המסך ללבן והגברת הבהירות, הפעלת מצב חיסכון בסוללה, התאמה של התאורה האחורית ועוד.
 • הסטה מעלה מתצוגת השעון הראשית פותחת את תצוגת ההתראות מהמכשיר הסלולרי, כאשר מקבלים רשימה מקוצרת של ההתראות השונות עם יכולת לפתיחה שלהן לקריאה של התוכן המלא במידת הצורך. בשעון קיימת תמיכה מלאה בשפה העברית בתצוגת ההתראות.

הבדל נוסף בתפעול השעון בהשוואה לדגם ה-GTR 2 שבדקנו בעבר הוא הכפתור הפיזי הבודד, בניגוד ל-2 בדגם ה-GTR 2. בעוד שהכפתור פותח את תפריט השעון בלחיצה בודדת, החברה הוסיפה אפשרות לחיצה כפולה, אותה ניתן להגדיר לביצוע פעולות שונות, בהן ברירת המחדל של פתיחת רשימת פעילויות הספורט השונות אחריהן השעון מסוגל לעקוב.

שעון ה-GTS 2e מציע מעקב אחר למעלה מ-90 סוגי פעילויות כושר שונות, בהן: ריצה, הליכה, רכיבת אופניים, הליכון, אופני כושר, שחיה במים פתוחים, שחיה בבריכה, אלפטיקל, טיפוס, ריצת שטח, סקי ואימון חופשי. השעון משתמש במערכת מיקום מובנית מבוססת GPS ו-GLONASS, המאפשרת מעקב מדויק אחר מיקום המשתמש בזמן פעילות הספורט, כאשר בסיום הפעילות ניתן לראות סיכום מקוצר על גבי השעון עצמו ומידע מורחב באפליקציית ה-ZEPP של השעון.

פיצ’ר נחמד הדומה לזה הקיים ב-GTR 2 הוא האפשרות להפוך את תצוגת השעון ב-180 מעלות על מנת להתאים אותו בצורה טובה יותר לשימוש עבור משתמשים שמאליים הלובשים את השעון על היד הימנית, פיצ’ר שצריך לדעתי להופיע בכלל השעונים החכמים.

לבסוף, יש צורך לדבר על פיצ’ר אחד פחות שגרתי ב-GTS 2e שמבדיל אותו מה-GTS 2 הרגיל, והוא חיישן הטמפרטורה אותו שילבה החברה בצד האחורי של השעון. מדובר בפיצ’ר חסר תועלת למשתמש. החברה אולי רצתה לתת בונוס קל בדמות חיישן טמפרטורה במקום נגן המוזיקה הפנימי, אך בפועל לא מדובר באפשרות שימושית כלל, מאחר שהיא לא מספקת את טמפרטורת הסביבה, אלא את הטמפרטורה החיצונית של עור המשתמש, פרמטר די חסר משמעות בהתייחס לכך שהוא לא נותן מידע על החום של המשתמש, מה שהופך את הגדרתו כ”מדחום” ללא מדויקת ממש כמו הטמפרטורה המוצגת על המסך.

GTS 2e – מד טמפ’ (צילום: יאן לנגרמן, גאדג’טי)

טעינה וחיי סוללה – Amazfit GTS 2e

סוגיית זמן הסוללה של ה-GTS 2e היא בין המעניינות ביותר לאור עבודה כי צריך להתייחס על הדרך לדגמי ה-GTS 2 ו-GTR 2 הרגילים, המגיעים עם נגן מוזיקה מובנה אך עם זמן סוללה נמוך יותר, וזמן הסוללה הוא בסופו של דבר אחד המשתנים החשובים ביותר בעבור מוצר לביש. בדומה ל-GTR 2 שנבדק, גם ב-GTS 2e אפשר למצוא מצב חיסכון המבטל את מרבית היכולות החכמות של השעון, אך מטעמים פרקטיים לא נבדק אורך החיים במצב זה.

בזמן ששעון ה-GTS 2 הרגיל מציע לפי החברה 7 ימי סוללה במצב רגיל ו-20 ימים במצב חיסכון, ה-GTS 2e שנבדק מציע לפי החברה עד 14 ימי שימוש במצב רגיל ו-24 במצב חיסכון, כמעט פי 2 בשימוש רגיל וזאת למרות ששניהם משתמשים באותה סוללת 246mAh.

בפועל, בזמן הסקירה הגענו לזמן סוללה של כ~10 ימים בשימוש רגיל, ולמרות שזמן הסוללה בפועל נמוך יותר מזה המוצהר, עדיין בהגדרה האישית שלי כל שעון שיכול לעבוד שבוע+ בטעינה בודדת הוא בעל אורך חיים מרשים.

שעון GTS 2e – מצב סוללה

אפליקציית שליטה – Amazfit GTS 2e

את השליטה בשעון ה-GTS 2e מבצעים בדומה לכל שעוני החברה האחרונים דרך אפליקציית ה-Zepp לאנדרואיד או iOS, כאשר בפועל מדובר במיתוג מחדש לאפליקציית ה-Amazfit הישנה של החברה. האפליקציה עצמה מגיעה בשפה עברית מלאה ומאחר והסברנו בהרחבה עליה בביקורות קודמות, נעבור רק על שלושת המסכים העיקריים שלה:

 • דף הבית – המסך הראשי מציג מידע הכולל את כמות הצעדים/מרחק/קלוריות ברמה יומית, תיעוד השינה, דופק אחרון שנמדד, עמידה ביעדים ומדד PAI, כאשר ניתן לפתוח עמוד משנה לכל אחד מהמדדים לפירוט טוב יותר ומידע מימים קודמים.
 • תהנה (Enjoy) – הגדרות שעון מהירות דוגמת שעון מעורר, תזכורות, מצא את המכשיר ועוד.
 • פרופיל – מסך הכולל את הגדרות האפליקציה וההתקנים המחוברים למכשיר, בהם שעון ה-GTS 2e עצמו.

תצוגות שעון – Amazfit GTS 2e

שעוני ה-Amazfit של הואמי ידועים מזה זמן רב ככאלו המציעים למשתמש מגוון רחב של תצוגות שעון, כאשר שעון ה-GTS 2e לא יוצא דופן במובן הזה. ניתן להחליף בין מספר תצוגות שעון המובנות בשעון עצמו בתור ברירת מחדל, חלקן עם אפשרות להתאמה של שדות מידע רלוונטיים לפי העדפות המשתמש. השינוי מתבצע בלחיצה ארוכה על המסך הראשי או דרך תפריט ההגדרות.

בנוסף לתצוגות השעון המובנות, ניתן להוריד תצוגות שעון נוספות מתוך חנות תצוגות השעון באפליקציית ה-Zepp ולנהל את תצוגות השעון הנמצאות בשעון עצמו. אפשר לומר בקלות שכל משתמש יוכל למצוא את תצוגת השעון המתאימה לו ביותר מתוך המגוון הגדול שקיים באפליקציה.

השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-Amazfit GTS 2e

שעון ה-Amazfit GTS 2e של הואמי ממשיך את המסורת של החברה המייצרת לא מעט דגמים פופולריים, כאשר הוא מיועד למשתמשים המעדיפים עיצוב שעון מרובע בניגוד לאלו המעדיפים שעונים עגולים אליהם מיועד ה-GTR 2. בעבור תג המחיר שלו, ל-GTS 2e יש יתרון בולט בדמות מסך ה-AMOLED שלו, כאשר הוא מציע את שלל הפיצ’רים והאפשרויות של שעון חכם, בהם חיישן טמפרטורה שלא באמת מועיל.

השאלה הגדולה ביותר בנוגע אליו היא האם עדיף לקנות את דגם ה-GTS 2e או את דגם ה-GTS 2 הרגיל שאולי עוד יותר אך מגיע עם נגן מוזיקה מובנה ותמיכה בהפעלה קולית של אלכסה בנוסף להפעלה הקולית הלא מקוונת שקיימת בשני הדגמים. העובדה כי מדובר על ממשק עברי מלא גם באפליקציה וגם בשעון בניגוד לחלק מהשעונים האחרים בשוק הופכים אותו לפתרון מעולה למשתמש הישראלי.

השאלה הגדולה שנשאלת בעצם לגבי ה-GTS 2e הוא ההבדל בינו לבין ה-GTS 2 הרגיל, ואיזה מבין שני השעונים עדיף לקנות. בסופו של יום מדובר על גרסה מוזלת ב-130 ש”ח לעומת ה-GTS 2, במידה והתקציב שלכם מוגבל או אין לכם צורך בנגן מוזיקה מובנה או יכולת להפעיל את אלקסה דרך השעון, אלא אתם מעדיפים זמן סוללה ארוך יותר, ה-Amazfit GTS 2e יכול להיות הבחירה המושלמת עבורכם.

את שעון ה-Amazfit GTS 2e ניתן להשיג במחיר של 649 ש”ח ב: מחסני חשמל | KSP | אייבורי

מה אהבנו?

 • עיצוב סולידי ויפה.
 • מסך AMOLED איכותי בהיר ונוח לצפיה.
 • ממשק מהיר.
 • זמן סוללה ארוך.
 • עברית מלאה בשעון ואפליקציה.
 • יכולת לקבוע את שפת השעון בנפרד משפת המכשיר הסלולרי.
 • רצועת 20 מ”מ סטנדרטית.
 • הפעלה קולית לא מקוונת.
 • מעקב אחרי 90+ פעילויות ספורט שונות
 • מגוון תצוגות שעון.
 • מתאים גם לשמאליים אחרי עדכון גרסה.
 • מחיר נמוך יחסית ל-GTS 2 ובאופן כללי.

מה לא אהבנו?

 • לוקח מספר שניות להתעורר ממצב “שינה”.
 • חיישן הטמפ’ המובנה – למה הוא שם?
 • הפעלה קולית לא מקוונת – באנגלית בלבד על ממשק אנגלי.

*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים