אינטל משיקה את כרטיס ה-Intel ARC הגרפי הראשון, בסין

כרטיס ה-Intel ARC A380 (מקור אינטל) כרטיס ה-Intel ARC A380 (מקור אינטל)

אינטל השיקה רשמית את ה-Intel Arc A380, כרטיס המסך השולחני הראשון מסדרת ה-Alchemist (“אלכימאי”) המתבססת על ארכיטקטורת ה-Xe-HPG של החברה, כאשר הוא מיועד בעיקרי למשחקי מחשב ב-1080p. בשלב הנוכחי זמין הכרטיס רק בשוק הסיני ובמחיר של כ~529 ש”ח.

סדרת כרטיסי ה-Intel ARC שהוכרזה ב-2021 הגיעה בתור אחת מנקודות המפנה הגדולות ביותר בתחום המחשוב, עם כניסתה של אינטל לתחרות ישירה מול כרטיסי ה-GeForce ו-Radeon של אנבידה ו-AMD, שהיוו למעשה דואופול בתחום כרטיסי המסך. כעת אנו זוכים לראות את כרטיס המסך השולחני הראשון בסדרה, שמצטרף לכרטיסים הניידים שהושקו מוקדם יותר השנה.

כרטיס ה-A380 השולחני החדש מגיע מסדרת ה-ARC 3 הבסיסית של החברה, עם תמיכה בטכנולוגיית שיפור ביצועי הגיימינג XeSS של אינטל, המקבילה ל-FSR ו-DLSS של AMD ואנבידיה.

הכרטיס מבוסס על ליבת ה-ACM-G11 של אינטל בתדר של 2000MHz, הכוללת 8 ליבות Xe עם 128 יחידות עיבוד EU (ר”ת Execution Units) לצד זיכרון 6GB GDDRR המגיע עם באס (Memory Bus) של 96bit ורוחב פס של 192GB/s, כאשר הוא אינו זקוק לחיבור חיצוני לחשמל לאור הצריכה הנמוכה של 75W בלבד.

כרטיס ה-Intel ARC A380 (מקור אינטל)
כרטיס ה-Intel ARC A380 (מקור אינטל)

כרטיס ה-Intel Arc A380 החדש יהיה זמין למכירה בסין מהחודש הנוכחי במחיר של 1030 יואן (כ~529 ש”ח).

כרטיס ה-A380 מגיע כצעד הראשון של החברה בתחרות הישירה מול AMD ואנבידיה בשוק המחשבים הנייחים, כאשר לפי אינטל, הכרטיס החדש מציג ביצועים טובים יותר ב-25% לעומת כרטיס ה-Radeon RX 6400 הבסיסי של AMD, עם ביצועים של יותר מ-60FPS במגוון משחקים פופולריים. אמנם לא מדובר ב”חיית גיימינג” עתירת ביצועים, אך זהו פתרון בסיסי טוב וראשון בעבור החברה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים