אילון מאסק (שוב) קונה את טוויטר ב-44 מיליארד דולר

לוגו טוויטר

כחצי שנה לאחר שהגיש את הצעתו לרכישתה של טוויטר בתמורה למחיר של 54.2 דולר למניה, ורגע לפני תחילתו של המשפט בנושא בו ביקש לסגת מהרכישה, מודיע כעת אילון מאסק (Elon Musk), מנכ”ל טסלה ו-SpaceX, באמצעות חשבונו בטוויטר כי הוא שוב בפנים.

[אני] רוכש את טוויטר כחלק מתהליך היצירה של X, האפליקציה של הכל“, כך צייץ מאסק דרך חשבונו בטוויטר, כשמקביל הוא שולח עדכון רשמי לרשות ניירות הערך בארה”ב (SEC) בו הוא מציין כי הוא מתקדם אל עבר השלמת העסקה בתנאיה המקוריים, המעידים על שווי שוק של כ-44 מיליארד דולר עבור הרשת החברתית.

כתוצאה מהודעתו של מאסק, קפצה מניית טוויטר בחזרה אל עבר מחיר ההצעה המקורית, זאת לאחר שבחודשים בהם התנהל המשפט בנושא ביטול הרכישה צנח מחיר המניה גם כן. נכון לסיום המסחר אמש בבורסה בניו-יורק, עמד מחיר מניית טוויטר על 51.3 דולר, זאת לאחר עליה ממחיר שנע בין 42-43 דולר קודם לכן.

בקשתו של מאסק לביטול העסקה נבעה לדבריו מדיווח מטעה על כמות הבוטים בפלטפורמה מצידה של טוויטר, טענה שלא קיבלה גושפנקא מביצוע מבדיקות של חברה חיצונית אותה שכר מאסק כדי לבדוק את הנושא, זו מצאה דווקא כי המספרים אותם הציגה טוויטר היו נכונים.

מקבץ הודעות טקסט שנשלחו בשיחות בין מאסק למספר דמויות מוכרות, בהן גם מייסד טוויטר והמנכ”ל של החברה לשעבר, ג’ק דורסי, הציגו דווקא תמונה מעט שונה לסיבה שהובילה לבקשתו לביטול עסקת הרכישה, כאשר בין ההודעות נמצאה ביקורת על התנהלותו של המנכ”ל הנוכחי, פאראג אגרוואל (Parag Agrawal).

מה זה X?

“האפליקציה של הכל” אותה מזכיר מאסק בציוץ האחרון שלו מתייחסת לרשת חדשה שתבקש לעשות פחות או יותר הכל עבור המשתמשים במקום אחד. הרעיון אינו חדש וניתן למצוא אותו כבר היום באפליקציות כמו WeChat, אשר מספקת לא רק גישה לרשת חברתית, אלא גם אפשרות לביצוע תשלומים, גישה למשחקים, ניהול שיחות וידאו בדומה למה שמציעות אפליקציות כמו Zoom, שיתוף תמונות ווידאו ועוד.

בשיחותיו עם דורסי שנחשפו כחלק מהמסמכים לפני המשפט בנושא בקשתו לביטול רכישתה של טוויטר, מעידים השניים על הכיוון ליצירה של “X”, כאשר מאסק טוען כי טוויטר תהווה רשת קפיצה לאפליקציה מסוג זה ודורסי מציין כי טוויטר כלל לא הייתה אמורה להצליח כרשת חברתית.

חזרתו של מאסק לעסקת הרכישה ככל הנראה מעידה על כך שהוא חושב שטוויטר עדיין יכולה להיות קרש הקפיצה לכיוון האפליקציה של הכל, אך לפחות כרגע, המשקיעים בחברה הקיימת שלו דווקא מצביעים ברגליים, כאשר מחיר מניית טסלה צנח במהלך ימי המסחר האחרונים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים