מפת דרכים: גוגל עשויה להציג מכשיר פיקסל פליפ ושני דגמי פרו בשנה עד 2025

Google Pixel 7 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי) Google Pixel 7 Pro (צילום: אופק ביטון, גאדג’טי)

גוגל מציגה משנה לשנה התקדמות בקו מוצרי הפיקסל שלה, עם טלפונים שהופכים למרשימים יותר כמתחרים לשחקנים הגדולים בשוק. מפת דרכים של החברה שנחשפת כעת מעידה על תכניות החברה להגדיל את קו מכשירי הפיקסל שלה, כך שעד 2025 אנו עשויים לראות את החברה מספקת תחרות לסמסונג בשוק המתקפלים עם מתחרים ל-Galaxy Z Fold ול-Galaxy Z Flip, וגם מעבר להשקת שני מכשירי “פיקסל פרו” בשנה אחת.

את מפת הדרכים מפרסמים באתר Android Authority על סמך מידע המגיע אליהם מ”מקור אמין”, לטענתם, כאשר שינויים גדולים לסדרת הפיקסל של גוגל ניתן לראות בה כבר החל משנת 2023. כל הנתונים המופיעים במפת הדרכים עשויים להשתנות בהמשך.

מפת הדרכים בקצרה

  • השקות בשנת 2023: Pixel 7a ו-Pixel Fold עד מאי 2022. Pixel 8 בעל מסך קטן יותר ו-Pixel 8 Pro לקראת סוף השנה.
  • השקות בשנת 2024: Pixel 8a בסדרת הביניים, Pixel 9 עם מסך קטן יותר (כמו פיקסל 8) ושני דגמי Pixel 9 Pro, אחד עם מסך 6.3 אינץ’ ואחד עם 6.7 אינץ’.
  • השקות בשנת 2025: מכשיר “Pixel Flip” מתקפל בסגנון גלקסי Z פליפ או מעבר ל-4 מכשירי דגל (שמות אפשריים: פיקסל 10, פיקסל 10 פלוס\מקס, פיקסל 10 פרו, פיקסל 10 פרו פלוס\מקס).

מכשירי פיקסל בשנת 2023

על מכשיר ה-Google Pixel Fold המתקפל, שצפוי להיות שקול לדגמי סדרת ה-Galaxy Z Fold של סמסונג, כבר שמענו לא מעט והדלפות אף חשפו את עיצובו, דרכן ראינו כי הוא יגיע עם זוג מסכים (פנימי וחיצוני) ומערך צילום משולש בגבו.

כחלק ממפת הדרכים מופיע גם מחירו של המכשיר, זה יעמוד על 1,799 דולר, מחיר הדומה לזה שפורסם בהדלפות קודמות לפני כן.

Google Pixel Fold (תמונה: frontpagetech)
Google Pixel Fold (תמונה: frontpagetech)

על פי מפת הדרכים תשיק גוגל את הפיקסל פולד לצד מכשיר הביניים Pixel 7a במהלך כנס המפתחים השנתי Google I/O סביב אפריל-מאי 2023.

פרטים אודות הפיקסל 7a לא נחשפו כחלק ממפת הדרכים המודלפת, אך באתר Android Authority מציינים כי מחירו יהיה זהה לזה של הפיקסל 6a ויעמוד על 449 דולר בארה”ב.

Google Pixel 7a (תמונה: smartprix)
Google Pixel 7a (תמונה: smartprix)

דגמי הדגל בסדרה, אשר ככל הנראה יקראו בשמות Pixel 8 ו-Pixel 8 Pro, ייחשפו כמנהגה של גוגל לקראת סוף שנת 2023, ובמקרה של אלה אנו צפויים לראות שינוי דווקא בדגם הבסיס, אשר על פי הפרסום של מפת הדרכים יגיע במבנה קומפקטי יותר בהשוואה לזה של הפיקסל 7, עם מסך וממדים כלליים קטנים יותר.

נזכיר כי הפיקסל 7 הגיע עם מסך בגודל 6.3 אינץ’, הקטן יותר לעומת מסך ה-6.7 אינץ’ שזמין בדגם הפיקסל 7 פרו, כך שהקטנת התצוגה עוד יותר עשויה להביא אותה לתואמת יותר לזו שזמינה בדגמי האייפון 14 והגלקסי S22, כלומר בגודל של 6.1 אינץ’

מכשירי פיקסל בשנת 2024

סדרת הביניים “a” עשויה לראות שינוי בשנת 2024 ובהתאם להצלחתו של דגם הפיקסל 7a שיושק ב-2023 תחליט גוגל האם להתקדם ל-Pixel 8a ב-2024, לעבור להשקה של מכשיר בסדרה פעם בשנתיים או לגנוז את הסדרה לחלוטין. כך או כך (או כך) מתכננת גוגל להעלות את מחיר המכשירים בסדרה לרמת 499 דולר החל מהדגם שיושק לאחר הפיקסל 7a.

נציין בהקשר זה כי לאחרונה עלו ידיעות לפיהן גם אפל עשויה לגנוז את סדרת ה-iPhone SE שלה.

סדרת הדגל Pixel 9 צפויה להגיע עם שינוי משמעותי בשנה זו, כאשר על פי מפת הדרכים מתכננת גוגל להשיק שני דגמי “פרו” בסדרה החדשה, אחד מהם יהיה מקביל לאייפון 14 פרו ולגביו נאמר כי יכולל מסך 6.3 אינץ’, והשני לאייפון 14 פרו מקס. לצד השניים צפויה החברה להמשיך ולהציג גם דגם פשוט יותר שיהיה מקביל לאייפון 14 הסטנדרטי, שיגיע עם מסך קטן יותר, ככל הנראה 6.1 אינץ’.

מכשירי פיקסל בשנת 2025

גוגל בוחנת גם את האפשרות להשיק דגם מתקפל נוסף בתצורת פליפ, נקרא לו Pixel Flip, שיהיה מקביל ל-Galaxy Z Flip של סמסונג. השקתו עשויה להגיע בשנת 2025, אך תלויה רבות בקבלת דגם ה-Pixel Fold שצפוי להגיע לשוק בשנת 2023.

נזכיר כי לפחות מהנתונים שפירסמה בעבר סמסונג, דווקא דגם הפליפ הוא המכשיר המוצלח יותר עבורה במכירות.

במפת הדרכים מצוין כי גם במידה שגוגל לא תשיק מכשיר פליפ בסדרת הפיקסל ב-2025, היא תעבור להשקה של 4 מכשירי דגל בשנה, עם תאימות מלאה לדרך בה מציגה אפל את מכשיריה – זוג דגמים רגילים (לדוגמה אייפון 14 ואייפון 14 פלוס) וזוג דגמי פרו (לדוגמה אייפון 14 פרו ואייפון 14 פרו מקס).


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים