מיקרוסופט מתכננת לתת גישה לצ’אטבוט הבינג גם למשתמשי הכרום והסאפרי

new Bing (תמונה: Microsoft) new Bing (תמונה: Microsoft)

מיקרוסופט (Microsoft) רוצה להגדיל את כמות המשתמשים בצ’אטבוט הבינג (Bing) מבוסס מודל ה-GPT-4 של חברת OpenAI הזמין כיום למשתמשי דפדפן האדג’ (Edge) בלבד, זאת באמצעות תוסף דפדפן יעודי הנמצא תחת פיתוח ויהיה זמין למשתמשי דפדפנים אחרים, בהם דפדפן הכרום של גוגל והספארי של אפל.

מיקרוסופט ממשיכה את המירוץ לשילוב טכנולוגיית הבינה המלאכותית של OpenAI בשלל מוצרי החברה, החל מהצ’אטבוט המשולב במנוע החיפוש בינג ועד ה-Windows Copilot בווינדוס 11. עם זאת, לצ’אטבוט בבינג של מיקרוסופט קיימת בעיה מרכזית אחת, רשמית הוא זמין רק למשתמשי דפדפן האדג’ של החברה.

השימוש בדפדפן האדג’ הוא בעיה גדולה בעבור מיקרוסופט לאור העבודה הפשוטה כי נתח השוק של הדפדפן עומד על 9.91% בלבד נכון לחודש מאי, זאת בהשוואה ל-12.79% של דפדפן הספארי או 66.02% של דפדפן הכרום של גוגל, ששולט למעשה בשוק דפדפני האינטרנט.

במקום הגישה “הקלאסית” של ניסיון להתאים את המשתמשים אליה, החברה בחרה להציע גישה לצ’אטבוט הבינג גם למשתמשי דפדפני אינטרנט אחרים באמצעות תוסף דפדפן יעודי הנמצא תחת פיתוח וזמין בעבור חלק קטן מהמשמתמשים, כפי שניתן לראות מדיון ברדיט המציג את הצ’אטבוט זמין דרך דפדפן הסאפרי של אפל.

דרך פעולה זו אינה חדשה עבור מיקרוסופט, ששמה בעבר דגש גדול על הנגשת האפליקציות השונות שלה לכל הפלטפורמות הזמינות במובייל.

הצ'אטבוט של בינג על דפדפן הסאפרי (מקור Reddit - vinhphm)
הצ’אטבוט של בינג על דפדפן הסאפרי (מקור Reddit – vinhphm)

הנושא קיבל אימות ממיקרוסופט באמצעות ציוץ רשמי של מיכאיל פרחין (Mikhail Parakhin), ראש מחלקת הפרסום ושירותי האינטרנט בחברה על כך שהיא עורכת ניסויים לשילוב הצ’אטבוט בדפדפנים נוספים עם צפי להשקה מדורגת בהמשך.

בזמן שמשתמשים רבים מצאו דרכים עקיפות להשתמש בצ’אטבוט הבינג גם מחוץ לדפדפן האדג’ של מיקרוסופט, נראה כי בקרוב יהיה פתרון רשמי ונוח בהרבה למשתמשים שרוצים להשתמש בצ’אטבוט החכם אך לא מעוניינים לעבור לדפדפן האדג’.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים