סם אלטמן לא יחזור ל-OpenAI, יוביל צוות AI במיקרוסופט

חנות מיקרוסופט בניו-יורק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) חנות מיקרוסופט בניו-יורק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

לאחר שפוטר במפתיע מתפקידו כמנכ”ל OpenAI, סם אלטמן, שהיה גם בין מייסדיה של החברה, יעבור יחד עם עובדים נוספים שלה למיקרוסופט כדי להוביל צוות שיתמקד במחקר מתקדם בתחום ה-AI.

את הדברים מסר מנכ”ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, באמצעות ציוץ מחשבונו הרשמי בטוויטר, בו ציין גם את שמו של יו”ר מועצת המנהלים של OpenAI, שהתפטר מתפקידו זמן קצר לאחר פיטוריו של אלטמן.

אנו נרגשים במיוחד לחלוק עמכם את החדשות כי סם אלטמן וגרג ברוקמן, יחד עם קולגות נוספות [מ-OpenAI], יצטרפו למיקרוסופט על מנת להוביל צוות חדש שיעסוק במחקר מתקדם בתחום ה-AI“, ציין נאדלה בהודעתו, ולכך הוסיף והתייחס להמשך מחויבותה של מיקרוסופט להשקעה הגדולה שלה ב-OpenAI:

אנו נותרים מחויבים לשותפות שלנו עם OpenAI ויש לנו אמונה מלאה במפת הדרכים העתידית של מוצרינו, וביכולתנו להמשיך ולהציג את כל החידושים האחרונים עליהם הכרזנו לאחרונה בכנס Ignite.

במיקרוסופט השקיעו סכומים גדולים בטכנולוגיות שפיתחה OpenAI, אך הרבה מעבר לכך, ובהובלתו של סם אלטמן, החברה ביססה את עתידם של רבים ממוצריה על הטכנולוגיות שפיתחה החברה, דבר שבמיקרוסופט ככל הנראה לא מוכנים לוותר עליו בקרוב או בכלל.

בינתיים ב-OpenAI החליטו להעסיק את אמט שיר (Emmett Shear) כמנכ”ל זמני של החברה. שיר היה בין מייסדיה של Justin.tv, שלימים הפכה לחברת Twitch (אותה רכשה אמזון ב-2014), ושימש כמנכ”ל החברה עד מרץ השנה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים