גוגל מציגה פיצ’רי חיפוש מתקדמים שיגיעו ל-Galaxy S24 ועוד

שיתוף פעולה בין גוגל וסמסונג ב-Galaxy S24 (מקור גוגל)

גוגל (Google) מחזקת את שיתוף הפעולה עם סמסונג (Samsung) עם הטמעת פתרונות הבינה המלאכותיים שלה בסדרת מכשירי ה-Galaxy S24 החדשה של סמסונג, זאת לצד הצגת Circle to Search, פיצ’ר חיפוש חכם חדש מבוסס AI שיאפשר למשתמשים לחפש מידע מכל אפליקציה על ידי הקפת הפרט הרלוונטי בצורה פשוטה וקלה.

סמסונג הופכת להיות לשותפה הראשונה של גוגל שתשלב את מודל הבינה המלאכותית Gemini Pro ומחולל התמונות Imagen 2 בסדרת מכשירי ה-Galaxy S24 שלה כחלק מה-Galaxy AI, פתרונות שיופעלו על גבי ה-Vertex AI בענן של גוגל, כאשר המכשירים עצמם ישלבו את פתרון ה-Gemini Nano כחלק ממערכת האנדרואיד.

בין פיצ’רי ה-AI השונים שישולבו בסדרת ה-Galaxy S24 יהיה אפשר למצוא את “מקיפים ומחפשים” (הסבר מורחב בהמשך), המאפשר למשתמשים להפעיל חיפוש על תוכן אותו הם רואים מכל אפליקציה ויכולות עריכת תמונות מתקדמות המבוססות על מחולל ה-Imagen 2.

פיצ'ר ה-Circle to Search ב-Galaxy S24 Ultra (מקור סמסונג)
פיצ’ר ה-Circle to Search ב-Galaxy S24 Ultra (מקור סמסונג)

מודל ה-Gemini Nano יאפשר למשתמשים לשפר את האופן בו הם מתקשרים דרך אפליקציית ההודעות Google Messages, עם אפשרות “ניסוח אוטומטי” שתסייע למשתמשים לנסח הודעות בסגנונות שונים, כמו גם להשתמש ב“פוטומוג’י” (Photomoji) ההופך תמונות לאמוג’י חדשים באמצעות AI.

הבינה המלאכותית מגיעה גם ל-Android Auto, ממשק הרכבים היעודי של גוגל, כאשר משתמשים בזמן נסיעה יוכלו לקבל סיכומים של הודעות ארוכות ואף להציע להם אפשרויות תגובה שונות או פעולות בהתאם לתוכן ההודעות ולבחירת המשתמשים, אפשרויות אותן ניתן להפעיל מבלי הצורך להוריד את הידיים מההגה.

Janghyun Yoon, סמנכ”ל בכיר וראש מערך התוכנה של Mobile eXperience Business ב-Samsung Electronics, אמר:

Google ו-Samsung שותפות מזה זמן רב בתפיסה שרואה חשיבות בהפיכת הטכנולוגיה ליעילה ונגישה  יותר עבור כולם. אנחנו שמחים לבשר שמכשירי סדרת ה-Galaxy S24 יהיו הסמארטפונים הראשונים בעולם המצוידים ב-Gemini Pro ו-Imagen 2 על גבי Vertex AI. לאחר חודשים של בדיקות קפדניות ובחינה מסחרית, צוותי Google Cloud ו-Samsung עבדו יחד כדי להציע במכשירי ה- Galaxy את חווית הבינה המלאכותית הטובה ביותר המבוססת על Gemini. 

תומס קוריאן, מנכ”ל Google Cloud, אמר:

יחד עם Samsung, אנחנו ב-Google Cloud רואים הזדמנות אדירה בשימוש בבינה מלאכותית ליצירת חוויות מובייל משמעותיות שמעוררת ומחזקת את החיבור והתקשורת של מיליוני אנשים. עם Gemini, המפתחים ב-Samsung יכולים למנף את התשתית המובילה, הביצועים המתקדמים והגמישות הנדרשת של Google Cloud כדי להציע יישומי בינה מלאכותית בטוחים, אמינים וכובשים במכשירי הסמארטפון של Samsung.

Circle to Search – הדרך החדשה לחפש

פיצ’ר ה-Circle to Search או “מקיפים ומחפשים” החדש של גוגל מגיע בתור הדרך החדשה לבצע חיפוש במכשירי האנדרואיד, עם אפשרות לסמן כל פרט מידע על המסך שרוצים לחפש אחריו, כל זאת מבלי לאת מהאפליקציה שבה משתמשים באותו הרגע.

עם הפעלת הפיצ’ר החדש, משתמשים יוכלו ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור הבית במכשיר שלהם, דבר ש”יקפיא” את התמונה על המסך ויאפשר למשתמשים לסמן את החלק אותו הם רוצים לחחפש באמצעות הקפה בעיגול, קשקוש, הדגשה או הקשה ולקבל את תוצאות החיפוש הרלוונטיות.

חיפוש משולב (multisearch) משודרג

יחד עם “מקיפים ומחפשים”, גוגל הציגה גרסה משודרגת לחיפוש המשולב, הזמין כיום למשתמשים באמצעות אפליקציית ה-Lens של החברה.

השימוש בבינה מלאכותית יאפשר למשתמשים לצלם במכשיר הסלולרי אובייקטים שונים ולשאול שאלות לגביהם. הפיצ’ר יהיה זמין בשלב הראשון למשתמשים בארה”ב בלבד.

בדוגמה שסיפקה החברה, משתמשים מבצעים צילום של משחק לוח מאפליקציית הגוגל הרגילה, המוסיפה את התמונה לסרגל החיפוש אליו מוסיפים את השאילתא “כיצד לשחק בזה?” על מנת לקבל תשובה מפורטת באמצעות ה-Search Generative Experience, פיצ’ר החיפוש עם בינה מלאכותית אותו הציגה החברה בשנה הקודמת.

פיצ’ר ה-Circle to Search החדש יושק רשמית בסוף חודש ינואר, כאשר בשלב הראשון הוא יהיה זמין למשתמשי מכשירי הפיקסל 8 ופיקסל 8 פרו ובסדרת מכשירי הגלקסי S24 החדשה של סמסונג בשווקים נבחרים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים