הנרי השמיני יוצא אחר אשתו האחרונה בדרמה עם ג’וד לאו ואליסיה ויקנדר

מתוך “Firebrand” (קרדיט: Larry Horricks, באדיבות Roadside Attractions)

הקרב בין הפטריארכיה לפמיניזם ממשיך להעסיק את עולם הקולנוע, ואחרי הלהיט הגדול ביותר של השנה שעברה, ברבי, אנו עוברים לרגע הרבה יותר קריטי ומוקדם בהיסטוריה של הקרב הזה – הזוגיות הידועה לשמצה בין המלך הנרי השמיני ואשתו האחרונה, קתרין פאר, שתתואר בדרמה החדשה “Firebrand”.

באנגליה של שושלת טיודור, קתרין פאר (אליסיה ויקנדר, “טומב ריידר“) המשכילה מסכימה בחוסר רצון להפוך לאישתו השישית במספר של המלך העריץ הנרי השמיני (ג’וד לאו, “האפיפיור הצעיר”). בחירתה להינשא לו טומנת בחובה סיכון גדול, בהתחשב בכך שנשותיו הקודמות מצאו עצמן מובסות או מתות – וחלקן אפילו כרותות ראש.

כשהנרי יוצא להילחם מעבר לים, הוא ממנה את קתרין לשליטת האומה בעת היעדרותו, מה שמציב אותה בסכנה שכן אנשי חצר המלוכה מאמינים שהיא מהווה איום על האמונה הפרוטסטנטית השלטת.

אנשי המלך מטילים ספק בנאמנותה למלך שהולך ונעשה חולה ופרנואיד, וכשהוא חוזר הם משכנעים אותו להפנות את זעמו לעבר הרדיקלים, ביניהם גם חברת הילדות של קתרין שנשרפת על המוקד. בידיעה שהיא עלולה להיות הבאה בתור, קתרין יוצאת לקרב הישרדות.

מתוך
מתוך “Firebrand” (קרדיט: Larry Horricks, באדיבות Roadside Attractions)

הסרט מגיע מאת הבמאי הברזילאי כרים איינוז (“החיים השקופים של אאורידיסה גוז’מאו”), עבורו זהו הסרט הראשון בשפה האנגלית.

הסרט הוקרן לראשונה בפסטיבל קאן, שם הבהיר הבמאי כי הוא מודע לחוסר הדיוקים ההיסטוריים שבסרט, אך התעקש שאלו לא משנים שכן הרעיון הוא להציג את האלימות כנגד נשים ממנה סבלו לכל אורך ההיסטוריה במטרה להביא לעידן חדש ובריא יותר.

אל צוות השחקנים מצטרפים ארין דוהרטי (“הכתר”), סיימון ראסל ביל (“בית הדרקון”), אדי מרסן (“סוף העולם”), סאם ריילי (“מליפיסנט”) ורובי בנטל (“תעשייה”).

הסרט צפוי להגיע לבתי הקולנוע ביוני 2024.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים