פרטים חדשים ומבחני ביצועים ראשוניים על שבב ה-Apple M4

שבב ה-Apple M4 (מקור אפל) שבב ה-Apple M4 (מקור אפל)

אפל (Apple) חשפה מוקדם יותר השבוע את Apple M4, פלטפורמת הדור הבא במשפחת ה-Apple silicon של החברה, וכעת אנו מגלים כי השבב יגיע למעשה בשתי גרסאות שונות, בהתאם לנפח האחסון בדגמי ה-iPad Pro החדשים.

בנוסף, מבחני ביצועים ראשוניים מציגים שיפור ביצועים של עד כ~25% בהשוואה לשבב ה-Apple M3 הקודם של החברה וביצועי ליבה בודדת הגבוהים יותר ממעבד ה-Core i9-14900KS של אינטל.

גרסאות שונות ל-Apple M4

נכון להיום, שבב ה-Apple M4 החדש זמין בטאבלטי ה-iPad Pro 2024 החדשים של אפל, כאשר עיון מעמיק יותר במפרט הדגמים חושף כי קיימים למעשה שתי גרסאות לשבב החדש:

  • גרסה “מסורסת”, הכוללת 9 ליבות מעבד (3 ליבות ביצועים + 6 ליבות יעילות), שתגיע עם 8GB זיכרון בדגמי ה-256GB ו-512GB של ה-iPad Pro.
  • גרסה “מלאה”, הכוללת 10 ליבות מעבד (4 ליבות ביצועים + 6 ליבות יעילות), שתגיע עם 16GB זיכרון בדגמי ה-1TB ו-2TB היקרים יותר.
מבנה מעבד שבב ה-Apple M4 (מקור אפל)
מבנה מעבד שבב ה-Apple M4 (מקור אפל)

מבחני ביצועים ראשוניים

חלק מעניין לא פחות מכך הם הביצועים של השבב החדש. בעוד שאפל ציינה שיפור ביצועים של 50% בהשוואה לשבב ה-Apple M2 הנמצא בדגמי ה-iPad Pro 2022, מבחני ביצועים ראשוניים בתוכנת Geekbench (תוצאות) לגרסת 10 הליבות ה”מלאה” מציגים ביצועי ליבה בודדת של עד כ~3800 נקודות וביצועי ריבוי ליבות של עד כ~14700 נקודות, מה שמתורגם לשיפור של 22% בביצועי ליבה בודדת ו-25% בביצועי ריבוי ליבות בהשוואה לשבב ה-Apple M3 מהדור הקודם של החברה.

את הנתון הזה ניתן גם לתרגם לביצועי ליבה בודדת הגבוהים יותר בכ~16% ממעבד ה-Core i9-14900KS של אינטל.

יש להדגיש כי מדובר על מבחן ביצועים סינטתי ראשוני בלבד, כאשר בהמשך נוכל לראות את ביצועי שבב ה-Apple M4 החדש עם פרסום הביקורות על דגמי ה-iPad Pro החדשים.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים