שוק המעבדים צפוי להתעורר מחדש עם שיתוף פעולה בין מדיה-טק ואנבידיה

שיתוף פעולה בין אנבידיה ומדיה-טק בתחום הרכב (מקור אנבידיה) שיתוף פעולה בין אנבידיה ומדיה-טק בתחום הרכב (מקור אנבידיה)

אנבידיה (Nvidia) ומדיה-טק (MediaTek) משתפות פעולה בפיתוח פלטפורמת ARM חדשה בעבור ניידי ה-AI PC, כך עולה מדיווח חדש של אתר Economic News Daily הטיוואני, המצביע על כך שהחברות עובדות על פלטפורמת ARM מייצור ה-3nm של TSMC, שנועדה להתחרות בשבבי ה-Snapdragon X של קוואלקום (Qualcomm) ואולי גם ב-Apple-M4 החדש של אפל (Apple).

לאחר לא מעט שנים של פיתוח, נראה כי שנת 2024 תסמן את נקודת המפנה בשוק המחשבים עם כניסתם של מעבדי ARM, אותם אנו מכירים  ממכשירי הסלולר שלנו, גם לשוק המיינסטרים של מחשבי ה-PC הרגילים בצעד שיערער את הדואופול של אינטל ו-AMD, זאת בזמן שכבר ניתן למצוא אותם בניידי כרומבוק כבר תקופה ארוכה.

פלטפורמת ה-Snapdragon X של קוואלקום נוצרה לאחר שיתוף פעולה ארוך בין מיקרוסופט וקוואלקום במהלך השנים האחרונות, בניסיון לייצר חלופה למעבדי ה-x86 של אינטל ו-AMD, דבר שלא צלח במיוחד קודם לכן, אך צפוי להשתנות עם דור השבבים החדש.

עכשיו נראה כי מדיה-טק ואנבידה לא מתכננות לשבת בצד ומתכננות להרחיב את שיתוף הפעולה ביניהן. כיום מתמקד שיתוף הפעולה בין השתיים בפלטפורמת ה-Dimensity Auto המיועדת לרכבים עם טכנולוגיית ה-NVIDIA DRIVE של אנבידה, אך אנבידיה היא לא לחלוטין שחקנית בתחום שבבי ה-ARM, כשברשותה סדרת שבבי ה-Tegra, הכוללת את פלטפורמת ה-Tegra X1 הוותיקה למדי, המפעיל את קונסולת הסוויץ’ של נינטנדו וסטרימר ה-Nvidia Shield TV.

על פי הדיווח החדש, אנבידה ומדיה-טק צפויות לסיים את עיצוב שבב ה-ARM החדש לקראת הרבעון השלישי של 2024, כאשר צפי המחיר המוקדם מדבר על תג מחיר של כ~300 דולר לשבב החדש.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים