בחורים רעים: הכל או כלום – אפס ציפיות, מאה אחוז הנאה (ביקורת סרט)

וויל סמית' ומרטין לורנס מתוך וויל סמית’ ומרטין לורנס מתוך “בחורים רעים: הכל או כלום” (קרדיט: Frank Masi, באדיבות פורום פילם)

סדרת בחורים רעים היא מסדרות הסרטים שלא ברור יותר מידי איך הן שרדו כל-כך הרבה זמן. הסרט הראשון היה סרט אקשן סביר שלא עומד במבחן הזמן, את הסרט השני ראיתי כילד ואני זוכר אותו כירידה משמעותית באיכות הגם-ככה-לא-גדולה של הראשון, והשלישי היה גם סביר מאוד.

סדרת הסרטים הזו ידועה בעיקר ככזו שהכירה לעולם את מייקל ביי (אם זה טוב או רע זה כבר לבחירתכם). לכן לא רק שלא התרגשתי מהסרט החדש בסדרה, “בחורים רעים: הכל או כלום“, אלא ממש ציפיתי להתאכזב ממנו ולראות אותו בידיעה שהוא כנראה יהיה סרט לצפיית קרינג’.

כמה שמחתי לגלות שטעיתי, וכמה כיף היה לראות את “הכל או כלום”.

בחורים רעים: הכל או כלום – העלילה

“בחורים רעים: הכל או כלום” ממשיך את עלילותיהם של בלשי הסמים הכי מגניבים במיאמי – מייק לאורי (וויל סמית’) ומרקוס ברנט (מרטין לורנס).

הפעם הם צריכים לזכות את שמו של הקפטן האהוב והמנוח שלהם מהאשמות לפיהן היה מעורב בעסקאות עם קרטלים במהלך שירותו.

המסע להוכחת חפותו מעמיד את מייק ומרקוס במבחן, שכן הם עצמם הופכים להיות ניצודים על ידי הרשויות וצריכים להוכיח לא רק את חפותו של הקפטן, אלא גם את שלהם.

פעם רביעית סקיטלס

וויל סמית’ ומרטין לורנס משחקים את מייק ומרקוס כבר כמעט 30 שנים, ולמרות שאין יותר מידי אחידות בין הזמנים שבהם יצאו הסרטים – 8 שנים בין הסרט הראשון לשני, 17 שנים בין השני לשלישי, ורק 4 שנים בין השלישי לרביעי – זה מרגיש כאילו גם לורנס וגם סמית’ חיו שלושה עשורים בתור הדמויות ואולי באיזה שהוא מקום הם עצמם הדמויות.

כמוהן, גם הם השתבחו עם השנים. הכימיה שלהם בשמיים ב”הכל או כלום”, וזה דבר שפשוט כיף לראות, בעיקר כשמדובר בשני גברים שמתקרבים לגיל 60 ועדיין מוכיחים שהם יכולים ללמוד טריקים חדשים.

וויל סמית' ומרטין לורנס מתוך
וויל סמית’ ומרטין לורנס מתוך “בחורים רעים: הכל או כלום” (קרדיט: Frank Masi, באדיבות פורום פילם)

בשונה מהסרטים הקודמים בסדרה, “הכל או כלום” קצת מחליף בין האישיות של הדמויות שהורגלנו אליה מהדמויות שגילמו בעבר סמית’ ולורנס.

לא רק שמרקוס מרגיש כמו הדמות היותר “רציונלית” מבין שני השוטרים בגלל אירוע רפואי בתחילת הסרט שנותן לו פרספקטיבה חדשה על החיים, אלא שמרגיש כאילו לורנס עצמו הוא הכוכב הגדול בסרט הנוכחי, כאת סמית’ כנראה היה ניתן להחליף בלא מעט שחקנים אחרים בצורה שלא הייתה משנה יותר מידי את הדינמיקה בין הדמויות.

זה לא דבר שמפריע לצפייה, אולי אפילו משפר אותה, בעיקר כשמדובר בסרט הגדול הראשון של סמית’ מאז אירועי האוסקר בשנת 2022, שהפכו אותו מכוכב על לדמות קצת שנויה במחלוקת.

רוחו של מייקל ביי מרחפת מעל הסרט

סדרת בחורים רעים הציגה לעולם את מייקל ביי – הבמאי שכבר הפך לשם דבר בכל סרט שבו המון דברים מתפוצצים והפיצוצים הם כמה שיותר גדולים.

ובכן, את הסרט הנוכחי ביימו הצמד עאדיל אל-ערבי ובילאל פאלח, שכבר ביימו את הסרט השלישי בסדרה. אם ב”בחורים רעים לנצח” זה היה נראה כאילו עאדיל ובילאל בעיקר ניסו לחקות את מייקל ביי, ב”הכל או כלום” הם לוקחים צעד אחורה ממה שביי עשה ושלושה קדימה, כדי להפוך את הסרט ליצירה שהיא לגמרי שלהם.

נכון, רוחו של מייקל ביי עדיין מרחפת מעל הפרנצ’ייז (ביותר מובנים מאשר אתם חושבים) וכן, יש פיצוצים גדולים ושוטים שמסתובבים סביב הדמויות בסלואו מושן דרמטי, אבל “הכל או כלום” הוא לגמרי הסרט של עאדיל ובילאל והוא כנראה אחד מסרטי האקשן עם האקשן הכי מדוייקים שראיתי לאחרונה.

שוטים נהדרים שמצולמים ברחפן (כנראה), תנועות דינאמיות והרגשה שהאקשן בסרט לא מפסיק, וגם כצופה לא רציתי שהוא יפסיק כי הוא פשוט היה מרהיב, מוצלח וגורם לי לרצות לראות לאיזה עוד גבהים עאדיל ובילאל יכולים להגיע.

וויל סמית' ומרטין לורנס מתוך
וויל סמית’ ומרטין לורנס מתוך “בחורים רעים: הכל או כלום” (קרדיט: Frank Masi, באדיבות פורום פילם)

עלילה פשוטה זה לא דבר רע

אין ספק שהנקודה החלשה ביותר בסרט היא העלילה שלו, אבל זה לא בגלל שהיא רעה, אלא בגלל שהיא מאוד פשוטה.

עם זאת, הסרט מרפד את הצופים בכל-כך הרבה אקשן טוב, בכימיה טובה בין הדמויות הראשיות, ובאחת הסצנות הכי לא צפויות למי שעוקב אחרי הפרנצ’ייז, שגרמה ללא מעט קריאות של “דאממממ” בקהל.

יש בסרט עוד לא מעט הפתעות טובות ומשעשעות, ואני חושב שאף על פי שעלילת הסרט מרגישה כאילו ראיתי אותה כבר איפשהו בעבר, זה לא באמת גרע מהחוויה שלי כצופה.

לא באתי ל”בחורים רעים” כדי לראות סרט שיוציא אותי עם איזושהי תובנה על החיים או מחשבה עמוקה כלשהי. הדרישה העיקרית מ”הכל או כלום” היא “תנתקו את הראש ובואו ליהנות”, ואכן נהנתי. למעשה כל-כך נהנתי, שבכלל לא הרגשתי שעברו שעתיים של סרט כשהוא נגמר – וזה לא דבר של מה בכך עם הסרטים של היום.

השורה התחתונה – מה חשבנו על “בחורים רעים: הכל או כלום”?

תקופת הקיץ מתאפיינת בדרך כלל בסרטים כיפים ומפוצצים, ואחרי שהשנה קיבלנו לא מעט סרטים כאלו (“הכפיל” ו”קונג וגודזילה” זכורים לי במיוחד), בא “הכל או כלום” ומגדיל את כל הכיף הזה פי כמה וכמה.

לא רק שהציפיות המוקדמות שלי לגביו לא התממשו, אפילו יצאתי עם חיוך, כי “בחורים רעים: הכל או כלום” הוא פשוט רכבת הרים לא נגמרת של אקשן והומור, וסרט קיץ לא צריך יותר מזה.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים