שובר קופות: “מלחמת הכוכבים אחרוני הג’דיי” הכניס מעל מיליארד דולר ממכירות כרטיסים

מתוך "מלחמת הכוכבים: אחרוני הג'דיי" (תמונה באדיבות פורום פילם) מתוך “מלחמת הכוכבים: אחרוני הג’דיי” (תמונה באדיבות פורום פילם)

שנת 2017 נחתמה עם כניסתו של “מלחמת הכוכבים: אחרוני הג’דיי” (Star Wars: The Last Jedi) למועדון המיליארד. לא היה שום ספק שהסרט החדש בסדרת אופרות החלל המצליחה יגיע להכנסות של מיליארד דולר ממכירות כרטיסים, אבל “אחרוני הג’דיי” לא הגיע לשם בדהרה, אלא בזחילה.

למרות סוף שבוע ראשון חזק מאוד בקופות, עם 220 מיליון בארצות הברית ועוד סכום כמעט זהה בשוק הבינלאומי בנוסף, “אחרוני הג’דיי” הראה את הצניחה הגדולה ביותר לסרט “מלחמת הכוכבים” אי פעם בסוף השבוע השני – עם הכנסה ביתית של 71 מיליון בלבד, צניחה של 67% בהכנסות.

יתכן שהסיבה לצניחה הדרמטית היא הביקורות והתגובות השנויות במחלוקת על הסרט. נראה שדעת הקהל נעה בין “הסרט הכי טוב בסדרה” לבין “הסרט שהרס את הפרנצ’ייז” – לא בהכרח סנטימנטים חדשים, אבל במקרה הזה הם רועשים מאי פעם.

דבר נוסף שתרם לצניחה במכירות הכרטיסים היא שהשנה, לראשונה מאז 2006, חג המולד וחגיגות השנה החדשה נפלו שתיהן על הלילה בין יום ראשון לשני, מיד בתום סוף השבוע. סופי שבוע שמסתיימים בחג המולד ידועים כחלשים במיוחד בקולנוע, שכן אנשים מעדיפים לצאת פחות, גם כדי לאזן את בזבוזי החג וגם כדי להתכונן אליו.

נכון לרגע זה “אחרוני הג’דיי” נמצא כשני מיליונים גלובאליים מאחורי “רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים” (Rogue One: A Star Wars Story), אותם הוא כנראה יכניס בלי קושי רב, אבל לא נראה אותו מטפס רחוק מכאן והלאה. להצלחה המסחררת של “הכוח מתעורר” (The Force Awakens), שהכניס כמעט מיליארד דולר בבית ומעל שני מיליארד בסה”כ, הוא כבר בטוח לא יגיע.

עוד נקודה למחשבה. את רכישתה של LucasFilm, שהחזיקה בזכויות לסאגת מלחמת הכוכבים, ביצעה דיסני בשנת 2012 בתמורה לסכום שנאמד באותה עת בכ-4.05 מיליארד דולר. שלושה הסרטים החדשים ששיחררה מאז (הכוח מתעורר, רוג אחת ואחרוני הג’דיי) רשמו יחדיו הכנסות של 4.17 מיליארד דולר.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים