-פרסומת-

החודש שהיה: אלו הסמארטפונים שהוכרזו בחודש ינואר 2018

Nokia 6 2018

Nokia 6 2018

החודש הראשון לשנת 2018 כבר מאחורינו ואף על פי שצמד החודשים העמוסים ביותר בשנה החדשה, הם כמובן פברואר-מרץ, נמצאים לפנינו, היה חודש ינואר האחרון לגדוש בהשקות והכרזות של מגוון נרחב של סמארטפונים חדשים. מלבד 8 מכשירים חדשים שנחתו על מדפי החנויות בישראל בחודש החולף, הוכרזו במהלך חודש ינואר 2018 לא פחות מ-11 סמארטפונים חדשים, מהם אנו צפויים לראות כ-6 דגמים מבצעים “עלייה” לשוק המקומי.

Nokia 6 2018

את יריית הפתיחה לרשימת הסמארטפונים החדשים שהוצגו ב-2018 מספקת לא אחרת מאשר נוקיה, שהציגה בשבוע הראשון לחודש ינואר, יחד עם HMD Global, את הדור השני לסדרת מכשירי שוק הביניים: Nokia 6 2018 (או: Nokia 6 2nd Generation).

המכשיר החדש מבית נוקיה מגיע למשתמשיו עם שיפורים החבויים ברובם מתחת למכסה המנוע, כאשר על יכולות העיבוד שלו אמונה מערכת השבבים Snapdragon 630, זאת בניגוד ל- Snapdragon 430 עימה הגיע קודמו בסדרה.

כמו כן, כולל המכשיר 4GB RAM המצוותים ל-32 או 64 גיגה-בייט של זיכרון אחסון פנימי, והוא אף מציע תמיכה בטכנולוגיית האודיו OZO Audio המוכרת לנו גם ממכשיר הדגל נוקיה 8. שינוי מהותי נוסף עימו מגיע הנוקיה 6 2018 הוא היעדר כפתורי ניווט קפסטיביים, שאת מקומם תופסים שלושה כפתורים וירטואליים המשולבים כחלק מממשק המשתמש של המכשיר.

Nokia 6 2018

Nokia 6 2018

קורא טביעות האצבע אותו ראינו בעבר כחלק מכפתור הבית, מבצע מעבר חד לגב המכשיר, שם הוא ממוקם מילימטרים ספורים מתחת למערך הצילום הראשי שכולל חיישן יחיד ברזולוציית 16 מגה פיקסל. בזירת הצילום הקדמי נמצא מצלמת סלפי ברזולוציית 8 מגה פיקסל, כאשר מתחתיה משולב פאנל תצוגה בגודל 5.5 אינץ’ וברזולוציית Full HD.

קיראו את כל הפרטים אודות ה-Nokia 6 2018 בכתבת ההכרזה הרשמית. 

Sony Xperia XA2 ו-Xperia XA2 Ultra

ממשיכה את הרשימה היא יצרנית הסלולר והטכנולוגיה היפנית, סוני, שהציגה במסגרת תערוכת CES 2018 את צמד מכשירי שוק הביניים Sony Xperia XA2 ו-Xperia XA2 Ultra. הראשון מבין השניים, אקספיריה XA2, כולל את מערכת השבבים Snapdragon 630 מבית קוואלקום ומגיע יחד עם 3GB RAM, זיכרון אחסון בסך 32GB וסוללת 3,300mAh בעלת תמיכה בטעינה מהירה (Quick Charge 3.0).

נוסף על כך, משלב המכשיר פאנל תצוגה בגודל 5.2 אינץ’ וברזולוציית Full HD, החבוי במעטה מבנה מתכת מלא ומלבני המוכר לנו מדורות העבר של החברה. מעל לפאנל התצוגה נמצא מצלמת סלפי קדמית ברזולוציית 8 מגה פיקסל, בעוד המצלמה הראשית של ה-XA2 תגיע ברזולוציית 23 מגה פיקסל.

ה-Xperia XA2 Ultra אמנם מציע קווי עיצוב דומים, אך משלב מפרט עוצמתי הכולל את אותה מערכת שבבים יחד עם 4GB RAM, רכיב אחסון בסך 32 או 64 גיגה-בייט, סוללת 3,580mAh ומערך צילום קדמי בעל שני חיישנים ברזולוציית 16 ו-8 מגה פיקסל. מתחת למערך זה משולב מסך בגודל 6 אינץ’ וברזולוציית Full HD.

קיראו את כל הפרטים אודות ה-Sony Xperia XA2 ו-Xperia XA2 Ultra בכתבת ההכרזה הרשמית. 

Sony Xperia L2

סמארטפון נוסף עליו הכריזה סוני במעמד תערוכת CES 2018 היה ה-Xperia L2. גם במקרה זה מדובר בדור שני לסדרת סמארטפונים שמוכרת מבית החברה, אלא שהפעם פונה זה לשוק הנמוך, וכך גם מפרטו ועיצובו, כאשר במקום מבנה מתכת מלא, נמצא שילוב בין מסגרת עשויה מתכת לגב פלסטיק. על גבי זה משולבים המצלמה הראשית ברזולוציית 13 מגה פיקסל וקורא טביעות אצבע ביומטרי.

Sony Xperia L2

Sony Xperia L2

מתחת למכסה המנוע מציע המכשיר מפרט צנוע ביותר, הכולל את יכולותיו של שבב העיבוד MT6737T בייצור מדיה-טק הטיוואנית, שכולל 4 ליבות עיבוד בתדר 1.5GHz. יחד עם השבב הנ”ל נוכל למצוא 3GB RAM, זיכרון פנימי בנפח 32 גיגה-בייט, מסך 5.5 אינץ’ ברזולוציית HD 720p ומצלמת סלפי קדמית ברזולוציית 8 מגה פיקסל.

קיראו את כל הפרטים אודות ה-Sony Xperia L2 בכתבת ההכרזה הרשמית. 

HTC U11 Eyes

באמצע החודש הייתה זו HTC שחשפה את הסמארטפון החדש ביותר פרי פיתוחה, זה ה-HTC U11 Eyes. המכשיר הצעיר של החברה הטיוואנית, כמשתמע משמו, מגיע עם שתי “עיניים” בחלקו הקדמי – אלו הן 2 מצלמות סלפי קדמיות ברזולוציית 5 מגה פיקסל כל אחד, התומכות בצילום תוך הטמעת אפקט “בוקה” (Bokeh) שהופך פופולרי יותר ויותר בימינו.

HTC U11 Eyes

ה-U11 Eyes, שמהווה לגרסה צנועה יותר עבור מכשיר הדגל U11 Plus, כולל גם כן פאנל תצוגה בגודל 6 אינץ’, ברזולוציית Full HD Plus וביחס 18:9, זאת בדומה לאחיו הגדול. אלמנט נוסף אותו שאב מאחיו זהו עיצוב ה”סנדוויץ’ זכוכית” שמשלב בין 2 יריעות זכוכית המתחברות אל מסגרת עשויה מתכת. על גבי גב המכשיר ישולב מערך צילום ראשי יחיד בעל מצלמת 12 מגה פיקסל בטכנולוגיית UltraPixel 3.

מתחת לפני השטח כולל המכשיר מערכת שבבים מדגם Snapdragon 652 הכוללת 4 ליבות Cortex-A72 ו-4 ליבות נוספות מדגם Cortex-A53, בצירוף 4GB RAM, זיכרון אחסון פנימי על סך 64 גיגה-בייט (ניתן להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD) וסוללה בעלת קיבולת של 3,930mAh (תומכת בטעינה מהירה במסגרת טכנולוגיית Quick Charge 3.0).

קיראו את כל הפרטים אודות ה-HTC U11 Eyes בכתבת ההכרזה הרשמית. 

Meizu M6S

סוגרת את רשימת הסמארטפונים החדשים שראינו הופכים לרשמיים בחודש ינואר זו יצרנית הטכנולוגיה הסינית, מייזו, שחשפה את הסמארטפון הראשון בייצורה עם פאנל תצוגה בעל יחס צפייה של 18:9, הוא כמובן ה-Meizu M6s. דגם זה כולל מסך בגודל 5.7 (בעל פאנל LCD) וברזולוציית HD Plus (פריסה של 720×1440 פיקסלים), בעל שוליים דקיקים למדי.

צמצום השוליים במכשיר השוק הנמוך מגיע על חשבון כפתור הבית הקפסטיבי אותו נוהגת מייזו לשלב במכשיריה, ולכן זו העבירה את קורא טביעות האצבע דווקא לדופן המכשיר, שם הוא ממוקם מעט מתחת לכפתור הנעילה/כיבוי. בזירת העיבוד משלב המכשיר מערכת שבבים מדגם Exynos 7872 בפיתוח סמסונג, הכוללת 6 ליבות עיבוד, מתוך 2 ליבות Cortex-A73 בתדר מקסימלי של 2.0GHz.

Meizu M6S בצבעים (תמונה: Meizu)

Meizu M6S בצבעים (תמונה: Meizu)

המייזו M6S מהווה לסמארטפון הראשון בו משולבת מערכת השבבים Exynos 7872, כאשר ההכרזה על השבב למעשה התרחשה בסמוך לחשיפת המכשיר על ידי מייזו. לצד שבב זה נמצא במכשיר 3GB RAM, זיכרון אחסון פנימי בנפח של 32 או 64 גיגה-בייט וסוללת 3,000mAh עם תמיכה בטעינה מהירה מסוג mCharge. המצלמה הראשית של המייזו M6s מגיעה ברזולוציית 16 מגה פיקסל, בעוד החיישן המשני מציע רזולוציה של 8 מגה פיקסל.

קיראו את כל המידע אודות ה-Meizu M6s בכתבת ההכרזה הרשמית. 

וזה לא הכל…

נוסף לרשימת המכשירים המגוונת המוצגת מעלה – העשויים כולם, בשלב כזה או אחר, לנחות על גבי מדפי חנויות האלקטרוניקה והמובייל בישראל, הוכרזו במהלך חודש ינואר האחרון סמארטפונים נוספים שלא בהכרח יעשו “עלייה” ויגיעו למדינתנו הקטנה. קיראו את כתבת ההכרזה על שלל המכשירים וצפו בפרטים אודותם דרך הקישורים הבאים:

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
אלי כהן
עורך מדור סלולר
eli@gadgety.co.il
מהנדס מערכת בחברת מוטורולה סולושנס האחראי על אינטגרציה והובלה של פרוייקטים בשוק הישראלי. יוצא יחידה טכנולוגית בחיל האוויר, כתב ועורך ראשי לשעבר באתרי טכנולוגיה ומולטימדיה.
סלולרי: Apple iPhone 6S | מחשב: Apple Macbook Pro
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות