מערכת על שבב Huawei Kirin

הוכרזה: Kirin 710 – עם שמונה ליבות ותהליך ייצור 12 ננו-מטר לשוק הביניים

זמן רב נשארה וואווי בתהליכי ייצור וותיקים עבור חלק רחב משבביה של החברה הבת HiSilicon, וגם את מערכות השבבים המשולבת בדגמי הדגל שלה ייצרה החברה בתהליך ה-16 ננו-מטר הוותיק עד הצגתו של ה-Kirin 970 בשנה שעברה. אך וואווי אינה מעוניינת להישאר עוד במשבצת זו ועוברת כבר עכשיו לתהליך ייצור ב-12 ננו-מטר עם הצגתה מערכת שבבים ראשונה לשוק הביניים בתהליך המוזכר, זוהי ה-Kirin 710.

פלטפורמת ה-Kirin 710 מגיעה עם מעבד בעל 8 ליבות, ארבע מהן הינן ליבות מסוג Cortex-A73 אשר רצות בתדר מירבי של 2.2 גיגה-הרץ וארבע הנותרות הינן ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Cortex-A53 אשר רצות בתדר מירבי של 1.7 גיגה-הרץ. על גזרת העיבוד הגרפי אחראי מאיץ גרפי מדגם Mali-G51, המהווה שיפור של פי 1.3 בביצועים לעומת קודמתה.

מעבר לכך, דאגה החברה להטמיע במערכת השבבים החדשה גם מעבד תמונה (ISP) ומעבד אותות ספרתי (DSP) חדשים למען שיפור באיכות התמונה הכוללת ובעזרת בינה מלאכותית, אספקה של אפשרות לזיהוי סצנות שונות ועוד. בחטיבת הקישוריות נמצא תמיכה בסים כפול ו-Dual VoLTE המספקים מהירות הורדה של עד 300 מגה-בייט ומהירות העלאה של עד 140 מגה-בייט.

החברה מדווחת כי ביצועי המעבד שופרו ב-75 אחוזים עבור משימות הנוגעות לעיבוד החד-ליבתי וב-68 אחוזים למשימות הדורשות עיבוד המערב מספר ליבות. עם זאת, את הגזרה הגרפית תדאג להאיץ, בנוסף לשיפור הקיים, טכנולוגיית ה-GPU Turbo אותה הטמיעה החברה ברוב מכשיריה.

את ה-Kirin 710 הטמיעה וואווי בזוג מכשירים כבר בשלב זה, אלו עונים לשמות Nova 3i ו-Nova 3.

מקורות
AndroidHeadlines
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות