השוואה: iPhone Xs מול iPhone X – עיצוב, מפרט ומחיר

אייפון X מול אייפון Xs Max (תמונות: Apple) אייפון X מול אייפון Xs Max (תמונות: Apple)

אפל ערכה אמש (ד’, 12.9) את אירוע ההכרזה הגדול ביותר שלה לשנת 2018 בו הציגה שלושה מכשירי אייפון חדשים ושעון חכם חדש בסדרת Apple Watch. הטלפונים החדשים גדולים יותר וכולם מאמצים את עיצוב ה-iPhone X שהוצג לראשונה בשנה שעברה וגרר אחריו גל של טלפונים בעלי עיצוב דומה, אם בצד המגרעת ואם בצד עיצוב מערך הצילום.

כעת, משהציגה אפל באופן רשמי את דגמי ה-iPhone Xs וה-iPhone Xs Max, הגיעה העת לבדוק האם גל התגובות הקבוע שמבקש לקבוע כי “אין פה שום דבר חדש” או “אפל לא חידשה כלום” נכון או לא – בדקנו מה הם ההבדלים בין ה-iPhone X שהוצג בשנה הקודמת ובין דגמי הסדרה החדשה של החברה בשלושה מקומות – עיצוב, מפרט ומחירים.

עיצוב

דגמי הביניים של אפל המוצגים לאחר רענונים גדולים בצד העיצוב נוטים לשמור על עיצוב הדגמים הקודמים להם, וכך קורה גם עם דגמי סדרת ה-iPhone Xs, אשר שומרים על העיצוב אותו הציגה אפל בשנה שעברה עם ה-iPhone X.

דגמי ה-iPhone X ו-iPhone Xs זהים בעיצוב שלהם ומגיעים עם מסך OLED בגודל זהה גם כן, זה עומד על 5.8 אינץ’. מידות המכשירים זהות גם כן, זאת פרט למשקלו של הדגם החדש, העומד על 177 גרם, 3 גרם מעל משקלו של ה-iPhone X. הדגם הגדול יותר בסדרה החדשה, iPhone Xs Max מגיע עם מסך OLED גדול יותר של 6.5 אינץ’ המציע רזולוציה גבוהה יותר ומידות התואמות את גודלו יחד עם משקל העולה על 200 גרם.

סדרת המכשירים החדשה קיבלה גם צבע חדש – זהב, זאת בנוסף לצבעי הלבן והשחור-חלל שהיו זמינים בסדרת האייפונים הקודמת, כאשר הסדרה החדשה מספקת עדכון גם בצד העמידות, עם תמיכה בתקן IP68 שמעדכן את תקן ה-IP67 שהופיע עם ה-iPhone X.

iPhone XS (תמונה: Apple)
iPhone XS (תמונה: Apple)

מפרט טכני

העדכונים המשמעותיים יותר בין סדרות המכשירים מגיעים בצד המפרט, כאשר אפל מעדכנת את סדרת ה-iPhone Xs עם מערכת על שבב חדשה המיוצרת בתהליך חסכוני בגודל 7nm. ה-Apple A12 Bionic משלבת מעבד בעל 6 ליבות במערך הדומה לזה שהופיע ב-A11 Bionic שהגיע עם ה-iPhone X ומורכב מזוג ליבות חזקות ו-4 ליבות חסכוניות. על פי אפל, הליבות החזקות במעבד החדש יספקו שיפור של עד 15% בביצועים, בעוד הליבות החסכוניות יציעו עד 50% חיסכון בצריכת החשמל על פני אלו שהופיעו ב-A11 Bionic של ה-iPhone X.

פרט למעבד משדרגת אפל גם את המאיץ הגרפי במערכת על שבב החדשה, זה מציע כעת 4 ליבות (במקום 3) ושיפור של עד 50% בביצועים הגרפיים אל מול ה-A11 Bionic, כאשר מעבד ה-Neural Engine החדש מציע 8 ליבות (במקום 2) ועדכון משמעותי בביצועים עם יכולת לבצע עד 5 טריליון פעולות בשנייה (במקום 600 מיליארד). המעבד החדש מאפשר למכשירי האייפון המשתמשים בו לנתח נתונים בזמן אמת, כאשר במהלך אירוע ההכרזה על דגמי ה-iPhone Xs הדגימה זאת אפל על ידי הצגה של מדידת קליעות במשחק כדורסל בזמן אמת דרך מצלמת המכשירים.

בצד זיכרון האחסון מציעים הדגמים החדשים נפח בסיס זהה של 64 גיגה-בייט, אולם ברף העליון מוסיפה כעת אפל אפשרות שדרוג עד לנפח אחסון של 512 גיגה-בייט, שלא הייתה זמינה קודם לכן. בצד הסוללה מדברת אפל על תוספת של חצי שעת עבודה של דגם ה-iPhone Xs ועד 90 דקות תוספת בדגם ה-iPhone Xs Max אל מול זמן הסוללה של ה-iPhone X, אולם מתוך הנתונים שפירסמה החברה עד כה קשה לראות זאת. על פי המידע שחשפה החברה:

 iPhone XiPhone XSiPhone XS Max
זמן שיחה21 שעות20 שעות25 שעות
זמן גלישה באינטרנט12 שעות12 שעות13 שעות
זמן צפיה בוידאו13 שעות14 שעות15 שעות
זמן ניגון מוסיקה60 שעות60 שעות65 שעות

המצלמות של זוג המכשירים החדשים מופיעות על הנייר כזהות לחלוטין לאלו שהגיעו עם ה-iPhone X, כאשר באפל שמים את עיקר הדגש בשינויים בין המצלמות על יכולות התוכנה ובעיקר על יכולותיו של מעבד ה-Neural Engine החדש. במכשירים כולם נמצא זוג מצלמות 12 מגה-פיקסל, האחת מציעה זווית צילום רחבה ומפתח צמצם f/1.8 והשנייה מציעה עדשת טלפוטו לביצוע זום x2 עם מפתח צמצם f/2.4, אך המצלמות החדשות מסוגלות לספק שיפורים נוספים על ידי מדידה טובה יותר של עומק, זיהוי פנים מתקדם ויכולת להשתמש בנתונים אלו על מנת להאיר את התמונה בדיוק גבוה יותר במקומות הדרושים.

גם בצד הוידאו נמצא הגדרות זהות בין שני הדורות, עם תמיכה בוידאו 4K ב-60 פריימים בשנייה, צילום בהילוך איטי ב-1080P עד ל-240 פריימים בשנייה, ותוספת של הקלטת אודיו בסטריאו ותמיכה בהפרדה דינמית בצילום וידאו במצלמות ה-iPhone Xs שתאפשר הפקת וידאו טובה יותר בתנאי תאורה משתנים.

מצלמת הסלפי במכשירים כולם מציעה חיישן 7 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/2.2, כאשר בדגמים החדשים מציינת אפל את האפשרות לצילום תמונות עם אפקט ה-Bokeh יחד עם יכולת שיפור התמונה באמצעות מעבד ה-Neural Engine החדש, טווח דינמי רחב יותר ואפשרות לייצוב אלקטרוני של וידאו ברזולוציות 720p ו-1080p.

נוסף על כל אלו, נוכל למצוא בדגמים החדשים גם תמיכה ב-Dual SIM, שלא הייתה קיימת ב-iPhoneX ואת מערכת ההפעלה iOS 12, אם כי זו תעשה דרכה גם לדגם ה-iPhone X החל מה-17 בספטמבר.

error

מחירים

מחיריהם של ה-iPhone X וה-iPhone Xs זהים עבור דגם הבסיס עם 64GB של זיכרון אחסון ועבור דגם ה-256GB ועומדים על 999 ו-1,149 דולר, בהתאמה, כאשר גרסה נוספת עם נפח אחסון של 512GB זמינה רק בדגם החדש ונמכרת בתמורה ל-1,349 דולר.

מחירי ה-iPhone Xs Max גבוהים יותר ועומדים על 1,049 דולר עבור דגם הבסיס (64GB), עם עליה ל-1,249 דולר עבור נפח אחסון של 256GB ועד ל-1,449 דולר עבור הדגם בעל נפח האחסון הגבוה ביותר של 512GB.

השוואת מפרטים