כרטיס Titan RTX (מקור נווידיה)

כרטיס Titan RTX (מקור נווידיה)

מבחני ביצועים ראשונים לכרטיס ה-Titan RTX של נווידיה

כרטיס ה-Titan RTX של חברת נווידיה (Nvidia) הוכרז רק בתחילת החודש ומיד הפך לכרטיס ה-RTX החזק ביותר לשוק הביתי והצטרף לסדרות ה-GeForce RTX ו-Quadro RTX עם ליבת Turing חזקה במיוחד. כעת נחשפת ביקורת ראשונית על הכרטיס והשוואה של ביצועיו ל-RTX 2080Ti בגרסת המייסדים של נווידיה.

בעוד שני כרטיסי המסך, ה-RTX 2080Ti ו-Titan RTX, משתמשים באותה ליבת Turing מדגם TU102, גרסת הליבה שקיימת בדגם ה-Titan מכילה 4608 ליבות CUDA ו-576 ליבות Tensor עם 24GB זיכרון GDDR6 בעוד ה-RTX 2080TI משתמש בגרסה “מסורסת” של ה-TU102 עם 4352 ליבות CUDA ו-554 ליבות Tensor בשילוב עם 11GB זיכרון בלבד.

השאלה הגדולה היא עד כמה משתלמת ההשקעה בכרטיס ה-Titan בעל תג המחיר של 2500 דולר, כמעט פי 2 מגרסת המייסדים של ה-RTX 2080Ti או פי 2.5 לעומת הדגמים הרגילים של ה-RTX 2080Ti. ההשוואות בין ה-Titan RTX לבין GeForce RTX 2080Ti בגרסת המייסדים של נווידיה (founders edition) לפניכם:

הבדיקות השונות במשחקים ובמבחני הביצועים לא משאירות הרבה מקום לשאלות. בעוד ה-TITAN RTX הוא הכרטיס החזק מבין השניים, ההפרשים בפועל אינם גבוהים במיוחד. ליבות העיבוד הנוספות והזיכרון המוגדל של ה-Titan לא מביאות לו הפרש גדול בביצועים בהתחשב בהפרש האדיר במחיר.

נכון להיום, ה-RTX 2080Ti נותר המלך הבלתי מעורער של כרטיסי המסך לשוק הביתי, כאשר ה-Titan RTX הוא יותר פתרון נישה בעבור המשתמשים שמוכנים לבזבז סכומי כסף גדולים בשביל עוד כמה פריימים ונקודות.

סרטון הביקורת של JayzTwoCents:

מקורות
videocardz
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות