-פרסומת-

משבר ייצור המעבדים של אינטל צפוי להחריף ברבעון השני של 2019

| יום רביעי, 13 במרץ 2019, 16:44 | חומרה, מחשבים
שלט אינטל

צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי

לפי דיווח חדש את אתר DigiTimes, משבר ייצור המעבדים של אינטל (intel) צפוי להחריף ברבעון השני של 2019 ויגרום לחוסרים ועליות מחירים למעבדי החברה ומחשבים המשתמשים בהם.

בעיות הייצור של אינטל התחילו עוד ב-2018 בתחום מעבדי ה-14nm, כשהחברה הצהירה כי תשקיע מיליארד דולר על מנת לשדרג את מערך הייצור שלה. בעוד הפתרון צפוי להגיע מאוחר יותר השנה, כרגע מתמודדים יצרני המחשבים עם חוסרים ועליות מחירים של מעבדי אינטל.

אתר DigiTimes מציין כי הנתונים מגיעים מדיווחי “פער ההיצע” (supply-gap) המציגים את הפער בין ההיצע של אינטל לביקוש מייצרני מחשבים דוגמת דל, HP ולנובו שדיווחו על פער של של יותר מ-5% ברבעון השלישי של 2018 ופער של 4%~5% ברבעון הרביעי של 2018. גם אפל חוותה קשיים לקבל מעבדי Amber Lake ואילו חלק מיצרני המחשבים הסיניים אף לא מקבלים מלאי מעבדים כלל מאינטל.

ברבעון הראשון של 2019 מסתמן כי מעבדי ה-Core i5 סובלים מהחוסר הגבוה ביותר, כאשר חלק מהיצרנים עברו למעבדי Core i3 או אף להשתמש במעבדי AMD, מה שסייע לאחרונה להגדיל את נתח השוק שלה מ-9.8% ברבעון הראשון של 2018 ל-15.8% ברבעון הראשון של 2019.

נכון לשלב זה, הצפי לסיום “משבר הייצור” של אינטל טמון בשדרוג המפעלים בארה”ב ואירלנד, כשהמפעל באריזונה צפוי לסיים את שדרוג יכולת הייצור שלו ביולי או אוגוסט השנה ולשפר את יכולת הייצור של אינטל בעד 25%. בינתיים, המרוויחה הגדולה היא AMD, שצפויה להמשיך ולהגדיל את נתח השוק שלה עד פתרון המשבר של אינטל.

מקורות
digitimes
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
יאן לנגרמן
אשף מחשבים וסלולר, חובב אנימה, מנגה וסוסי פוני, גולש ספות חובב שאוהב לטייל בעולם ולפגוש אנשים.
סלולרי: Samsung Note 9 | מחשב: אני צריך לבחור רק אחד מהם?
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות