חברת Valve מכריזה על משקפי מציאות מדומה בשם Valve Index

חברת Valve, המוכרת בשל חנות המשחקים שלה Steam ומשחקים מפורסמים שיצרה בעבר, הכריזה כעת על משקפי מציאות מדומה בשם Valve Index. החברה פרסמה תמונה אחת בלבד של המשקפיים, עם התאריך "מאי 2019".

בינתיים לא הוכרזו פרטים נוספים, למרות שאנו יודעים כי Valve עובדת על בקרי שליטה משלה כבר כמה שנים, לצד משחקי מציאות מדומה עליהם דיברה החברה בשנים האחרונות. בינתיים ניתן להתרשם מהדף הרשמי של המשקפיים.

מהתמונה שפורסמה עולות כמה מסקנות. ראשית, נראה כי המשקפיים של Valve יתמכו בהתאמת המשקפיים למרחק האישונים של המשתמש, כפי שנראה מהסליידר שניתן להזזה בחלק החיצוני של המכשיר. החלק הקדמי מצויד בשני חיישנים לפחות – מצלמות עומק או חיישנים אחרים. מצלמות יכולות לבוא לידי שימוש בכמה דרכים במשקפי המציאות המדומה, בין אם באפשרות Pass-through המאפשרת לראות את העולם סביבנו דרך המצלמות, או בין אם מדובר במצלמות לעקיבה.

בנוסף, חדי העין ישימו לב למעין נקודות, שש במספר, על היקף המשקפיים. ייתכן וה-Index ישתמש בנקודות אלו לעקיבה באמצעות חיישן חיצוני כלשהו. מאידך, בהתחשב בכך שמשקפי המציאות המדומה הולכים ומתכנסים לתצורה של עקיבת Inside-out, קרי עקיבה ללא חיישנים חיצוניים, יהיה זה מפתיע אם Valve תנקוט בגישה זו ובפרט אם זו תהיה צורת העקיבה היחידה של המכשיר.

ממבט ראשון נראה כי העיצוב מתאים למפרט המשוער של המשקפיים שהודלפו בחודש נובמבר. באותה הזדמנות נרמז גם כי המשקפיים יתמכו בשדה ראיה של 135 מעלות, רחב באופן ניכר משדה הראיה של ה-HTC Vive וה-Oculus Rift אשר נמדד בכ-110 מעלות. יצויין כי נתונים אלה לא אושרו עדיין. סביר להניח שנדע את כל הפרטים כבר בחודש מאי, אם לא לפני כן.

Valve לא תהיה לבד באביב: Oculus כבר הודיעה על השקה של שני דגמים חדשים באביב הקרוב. ה-Oculus Quest שהינו אלחוטי, בעל עקיבת Inside-out ואינו דורש מחשב, ודגם ה-Rift S המהווה שיפור לדגם ה-Rift הקיים ודורש מחשב להפעלתו. כעת נראה כי גם Valve מכוונת לחלון השקה דומה. חודש מאי, שהוזכר בפרסום, יהיה כנראה צפוף ומעניין לחובבי המציאות המדומה.

מקורות
Valve
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות