לוגו אינסטגרם

מידע אישי של למעלה מ-49 מיליון משתמשי אינסטרגם אותר במאגר מידע לא מאובטח

עוד שבוע ועוד בעיות אבטחה בפייסבוק (Facebook) כשהפעם אתר TechCrunch חושף כי מידע פרטי של למעלה מ-49 מיליון משתמשי אינסטגרם (Instagram) הכולל ידוענים, מותגים ואנשים משפיעים התגלה בבסיס מידע לא מאובטח שאוחסן על השרתים של אמזון כשהוא שוייך לחברת השיווק הדיגיטלי Chtrbox ההודית.

ענקית המדיה החברתית פייסבוק שבבעלותה אינסטגרם ו-WhatsApp ממשיכה בגל בעיות האבטחה הכולל את פרצת האבטחה ב-Whatsapp שזוהתה לאחרונה, איתור סיסמאות לא מאובטחות של אינסטגרם ואיסוף של אנשי קשר ממשתמשים דרך אפליקציית הפייסבוק עצמה, מה שרק מראה על כמה פרטיות המשתמשים באפליקציות והשירותים שמציעה החברה פגיעה.

מאגר המידע החדש והלא מאובטח זוהה על ידי חוקר האבטחה Anurag Sen שגילה את המאגר הלא מאובטח על שרתי אמזון אליו ניתן היה לגשת באופן "חופשי" ולראות מידע אישי הכולל מספרי טלפון, כתובות מייל ועוד של המשתמשים. מאגר המידע הוסר זמן קצר אחרי שאתר TechCrunch זיהה את בעלי מאגר המידע ופנה אליהם לתגובה אותה הם לא מסרו עד כה.

חברת Chtrbox עוסקת בשיווק דיגיטלי על ידי משתמשים מפורסמים ומשפיעים. בחינה של מאגר המידע הראתה כי כל משתמש שנמצא בה תומחר לפי המחיר אותו Chtrbox מוכנה לשלם בעבור פרסום, כאשר המספר נובע מכמות העוקבים, פרסומים ומידע נוסף.

קשה לומר כי מדובר ב"הפתעה" לאור כמות בעיות הפרטיות שפייסבוק חווה בזמן האחרון, כשהפעם החברה מסרה כי היא בודקת כיצד המידע הגיע לידי Chtrbox והאם הוא נאסף מאינסטגרם עצמה.

מקורות
techcrunch
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות