מפעל הייצור החדש של סמסונג ב-Hwaseong קוריאה (מקור סמסונג)

מפעל הייצור החדש של סמסונג ב-Hwaseong קוריאה (מקור סמסונג)

סמסונג צפויה לייצר חלק ממעבדי ה-14nm של אינטל

| יום שלישי, 18 ביוני 2019, 16:55 | חומרה, מחשבים

בעיות ייצור ה-14nm של אינטל (Intel) ממשיכות להפריע לחברה כשדיווח חדש מצביע על כך כי אינטל צפויה, לראשונה, להעביר חלק מייצור המעבדים של החברה ל"בית יציקה" (foundry) חיצוני. ייצור חלק ממעבדי ה-14nm צפוי להתבצע על ידי בית היציקה של סמסונג, אחת מענקיות ייצור השבבים העולמיות.

הקשיים של קווי הייצור של אינטל בייצור שבבי 14nm מלווים את החברה כבר זמן רב והיא כבר השקיעה מיליארד דולר בשדרוג קווי הייצור ואף העבירה חלק מייצור השבבים שלה ל-TSMC, תוך שהיא משאירה אצלה את ייצור המעבדים. בעוד דיווח קודם רמז כי אינטל תעביר גם חלק מייצור המעבדים שלה ל-TSMC, הדיווח החדש שמגיע מאתר החדשות Sedialy הקוריאני, מצביע על כך כי סמסונג תהיה החברה שתייצר חלק ממעבדי אינטל, ולא TSMC.

לפי הדיווח, סמסונג צפויה להתחיל בייצור המוני של מעבדי אינטל בייצור 14nm ברבעון הרביעי של 2020 ואף לייצר מעבדים חדשים לגמרי מסוג Rocket Lake שיושקו במהלך 2021. הנתון הזה מצביע כך שאינטל עדיין לא מוכנה להעביר הייצור לסמסונג באופן מיידי, אך גם על כך שבעיות הייצור של אינטל בשבבי ה-14nm חמור יותר מהמידע אותו היא מפרסמת.

בעוד שאינטל מתכננת לבנות מפעל ייצור חדש שיענה על דרישות הייצור של החברה, מדובר בתהליך ארוך שנים שמחייב אותה למצוא פתרון מיידי בדמות ייצור שבבים בבית ייציקה חיצוני. הסיבה לבחירה בסמסונג, ולא ב-TSMC המייצרת כבר היום שבבים בעבור סמסונג, יכולה לנבוע ממלחמת הסחר בין ארה"ב וסין, כאשר TSMC שמייצרת את שבבי ה-HiSilicon של וואווי (Huawei) מסרה כי היא מתכוונה להמשיך ולייצר את השבבים למרות המצב החוקי של וואווי.

מקורות
techpowerup
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות