מערכת ההפעלה iOS 13 זמינה כעת להורדה

iOS 13 (תמונה: Apple) iOS 13 (תמונה: Apple)

אפל פותחת הערב (ה’, 19.9) בהפצת העדכון למערכת ההפעלה iOS 13, הגרסה החדשה ביותר שתעשה דרכה למכשירי האייפון של החברה. העדכון יגיע עבור חלקם הארי של מכשירי האייפון התומכים בגרסת iOS 12, אך ביניהם ישנם דגמים שלא יקבלו את העדכון, כאשר גם בעלי טאבלטי האייפד יאלצו להמתין עד צאתה של הגרסה הייעודית iPadOS בהמשך החודש.

העדכון החדש, אותו חשפה אפל לראשונה במסגרת כנס המפתחים WWDC 2019 בחודש יוני, מגיע סביב השעה 20:00 לפי שעון ישראל, כפי שקורה מידי שנה. מערכת ההפעלה iOS 13 תהיה זמינה באופן מובנה על מכשירי iPhone 11, iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max שיושקו בישראל החל מיום חמישי הבא, ה-26.9, וכן לדגמים הבאים:

iPhone XsiPhone Xs Max
iPhone XRiPhone X
iPhone 8iPhone 8 Plus
iPhone 7iPhone 7 Plus
iPhone 6siPhone 6s Plus
iPhone SEiPod Touch דור שביעי
iPhone 11iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max

עם iOS 13 מציגה אפל לראשונה מצב לילה (Dark Mode) חדש שמאפשר להפוך את תפריטי ההגדרות ומסכי האפליקציות השונות לצבעים כהים, להקלה על העיניים ועם תרומה מסויימת לצריכת החשמל הכללית במכשירי האייפון. שיפורים בזמן פתיחת אפליקציות על גבי האייפון מגיעים גם כן למערכת ההפעלה החדשה ואפל הוסיפה ל-iOS 13 את האפשרות להחלקה על המקלדת על מנת לכתוב מילים במהירות וכן לוקאליזציה מלאה של חנות האפליקציות עם תמיכה בעברית וערבית לתכנים והרשימות השונות בחנות.

מצב לילה ב-iOS 13 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
מצב לילה ב-iOS 13 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מערכת ההפעלה iOS 13 תופץ בהדרגה לכל המשתמשים בעולם החל מהשעה 20:00, כאשר ייתכנו עומסים על שרתי ההורדות של החברה, מה שעשוי להשפיע על קצב הורדת העדכון.

מי שלא מעוניין להמתין עד שתחל אפל בשליחת הודעות העדכון מהאוויר (OTA) למכשירים התומכים יכול לגשת לאפליקציית ההגדרות (Settings) במכשיר ולמצוא את אפשרות העדכון הידני תחת תפריט ”כללי“ (General) > ”עדכוני תוכנה“ (Software Updates). בנוסף, ניתן לחבר את המכשיר מבוסס מערכת ההפעלה iOS למחשב האישי ולהתקין את העדכון דרך תוכנת אייטיונס (iTunes).

חשוב לזכור! לפני שתבצעו עדכון למערכת ההפעלה iOS 13, מומלץ לבצע גיבוי מלא למכשיר ולקבצים החשובים דרך iCloud או באמצעות אפשרות הגיבוי המלא באפליקציית אייטיונס במחשב. באפליקציית וואטסאפ, למשל, תוכלו לבצע גיבוי להודעות שלכם דרך שירותי הענן של אפל, כך שאלו לא יאבדו.

השוואת מפרטים